صفحه اصلی > پنج برتر : 5 بازیگر مشهوری که در کودکی مورد اذیت و آزار قرار گرفتند!

5 بازیگر مشهوری که در کودکی مورد اذیت و آزار قرار گرفتند!

Teri Hatcher 014 original

 

« کودک آزاری » یکی از زشت ترین رخدادهایی هست که در کشورهای مختلف مجازات های بسیار سنگینی برای آن در نظر گرفته شده است. مقوله « کودک آزاری » متاسفانه آمار نگران کننده ای دارد و علی رغم برخورد قاطع قانون با این مورد، هنوز هم همه روزه در گوشه و کنار خبرهایی از وقوع چنین فاجعه ای به گوش می رسد. به همین جهت اینبار در « 5 برتر » نیز تصمیم گرفته ایم تا 5 بازیگر مشهور هالیوود که در کودکی مورد « کودک آزاری » قرار گرفته اند را معرفی کنیم.

نکته : لیستی که تهیه شده بسیار محدود است و افراد بسیاری می توانستند در این لیست جای بگیرند اما سعی شده تا شناخته شده ترین چهره ها در این لیست قرار بگیرند.

 

5- تری هچر (Teri Hatcher ) : برنده گلدن گلاب برای بازی در سریال « کدبانوهای وامانده » ، از جمله بازیگران شناخته شده هالیوود است که در سنین کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. تری هچر در دورانی که تنها 8 سال سن داشت، بارها توسط عمویش مورد آزار و اذیت قرار گرفت اما هرگز این راز را فاش نکرد تا اینکه مدتها بعد زمانی که متوجه شد عمویش به یک دختر نوجوان دیگر نیز تجاوز کرده و آن دختر هم خودکشی کرده، تصمیم به علنی کردن این موضوع گرفت و در نهایت عموی جنایتکار وی در سال 2002 به تحمل 15 سال حبس محکوم شد.

Queen-queen-latifah-30656178-1280-800

4- کوئین لطیفه (Queen Latifah) : بازیگر، خواننده و تهیه کننده مشهور هالیوود نیز یکی از قربانیان تجاوز بوده که توسط پرستاری که مسئول نگهداری وی در دوران کودکی بوده رخ داده است. کوئین لطیفه این موضوع را اولین بار در مصاحبه با مجله اِسنس علنی کرد و گفت که : « من هرگز به کسی نگفتم که اون به من تجاوز کرده. من این مسئله رو به فراموشی سپردم و دیگه به آدمها اجازه ندادم زیادی به من نزدیک بشوند! من باید سالها پیش ازدواج میکردم اما این موضوع واقعاً باعث بوجود آمدن مشکلاتی برایم شده بود. »

Ray232937192381892982

3- ریتا هیورث (Rita Hayworth) : بازیگر محبوب آثار کلاسیک هالیوود و همسر سابق اورسن ولز و شاهزاده علی خان نیز از جمله قربانیان تجاوز است. ریتا هیورث در دوران کودکی یک رقصنده بود و به همراه پدرش به سرتاسر کشور سفر کرده و برنامه اجرا می کرد. اما پدرِ ریتا به نام ادواردو، به شنیع ترین شکل ممکن در جریان این سفرها به ریتا تجاوز میکرد و گفته شده که این تجاوزها گاها به دوبار در روز هم می رسیده است! نکته عجیب درباره ریتا هیورث این است که وی تا مدتها فکر میکرده این نوع رفتارها بین پدر و دختر یک مسئله عادی و مرسوم محسوب می شود و زمانی که این داستان را برای اولین بار با همسرش اورسن ولز در میان گذاشت، تازه متوجه شد که حقیقت به چه شکل بوده است!

Ashley Judd -2232

2- اشلی جود ( Ashley Judd ) : بازیگر مطرح هالیوود و ستاره فیلمهایی نظیر « مخمصه » و « حشره » هم یکی از چهره های شناخته ای شده است که در دوران کودکی به آنها تجاوز شده است. اشلی جود در خاطراتش که تحت عنوان « همه اش تلخ و شیرین است » منتشر شده، نوشته که وی در دوران کودکی توسط فردی که به وی اجازه بازی کردن با دستگاه معروف پینبال را می داد، مورد تجاوز قرار گرفته است.

OP2323232242424

1- اپرا وینفری (Oprah Winfrey ) : یکی از قدرتمندترین و ثروتمندترین افراد جهان و کاندید اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم « رنگ ارغوانی » ، مشهورترین زنی در جهان است که در کودکی بارها مورد تجاوز قرار گرفته است. اُپرا زمانی که 6 ساله بود به همراه مادرش به میلواکی مسافرت کردند و زمانی که مادرش برای تامین خرج خانواده اش ساعتها کار میکرد، عموی وی و یکی از دوستان خانوادگی شان بارها اُپرا را مورد آزار و اذیت قرار می دادند. بعدها در سن 9 سالگی نیز وی مورد آزار و اذیت یکی از اقوام 19 ساله اش قرار گرفت بطوریکه مجبور شد از آن محل بگریزد و برای زندگی بهتر تلاش کند.

 

میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت ” مووی مگ ” به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جمع طرفداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها