صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : کاندیداهای سینمای ایران در اسکار 2015 اعلام شدند / نام فیلم برگزیده تا چند روز آینده مشخص می شود

کاندیداهای سینمای ایران در اسکار 2015 اعلام شدند / نام فیلم برگزیده تا چند روز آینده مشخص می شود

IMG12021689

کمیته انتخاب فیلم ایرانی برای معرفی به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در مرحله نخست۱۰ فیلم را برای بررسی بیشتر انتخاب کرد و فیلم نهایی تا چند روز آینده معرفی خواهد شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر ، جلسه انتخاب فیلم ایرانی برای معرفی به آکادمی اسکار با میزبانی بنیاد سینمایی فارابی و حضور نمایندگان سازمان سینمایی و خانه سینما برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمدرضا جعفری جلوه مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی، جشنواره ها و جوایز جهانی را  فرصتی برای فرهنگ و هنر کشورهای مختلف دانست که داشته ها، ویژگی ها، تفاوت ها و تمایزات خود را در ویترینی جهانی به نمایش بگذارند و تریبونی برای شاخص ترین بروز و برترین تجلی خویش بیابند.

وی با اشاره به اتکا آکادمی اسکار و آیین فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی به ظرفیت عظیم رسانه ای، بهره‌گیری هوشمندانه از این فرصت را از اولویت هایی شمرد که در تعامل مستقیم میان پدیدآورندگان آثار و متولیان امر به نتیجه ای مطلوب می رسد، امری که در چنین هیأت داوری مشهود است.

محمد مهدی عسگرپور مدیر عامل خانه سینما نیز با بیان این نکته که دولتمردان در دوره جدید فضای روانی مثبتی ایجاد کرده اند که هم خود و هم اعضای خانواده سینما می بایست قدردانش باشند، بر پیگیری روش مناسب و پرهیز از بی قاعدگی ها و همچنین ترکیب خوب هیأت حاضر و ضرورت معرفی بهترین گزینه ممکن از میان فیلم های اکران شده، تأکید کرد.

عسگرپور همچنین حساسیت جامعه نسبت به معرفی نماینده ایران برای اسکار را ناشی از موفقیت های سینمای ایران در عرصه اسکار دانست.

در ادامه جلسه امیر اسفندیاری به عنوان سخنگوی این هیئت انتخاب شد. اعضای این هیئت عبارتند از: حبیب احمدزاده نویسنده و استادیار دانشگاه، امیر اسفندیاری معاونت بین الملل بنیاد سینمایی فارابی، احمد امینی کارگردان، آرش امینی مدیرکل حوزه ریاستی و امور بین الملل سازمان سینمایی، امین تارخ بازیگر و مدرس سینما، ایرج تقی پور تهیه کننده، پرویز شیخ طادی نویسنده و کارگردان، محمد باقر قهرمانی مدرس دانشگاه و مجید میرفخرایی مدیر هنری.

کمیته انتخاب فیلم ایرانی پس از مرور قوانین و مقررات، بحث در خصوص رویکردهای ممکن برای انتخاب فیلم، بررسی فهرست رسمی ۵۸ فیلم به نمایش در آمده در ایران در یک سال گذشته و ارزیابی وضعیت بین المللی عناوین حائز شرایط به فهرستی کوتاه شامل 10 فیلم رسیده است که عبارتند از: «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران»، «استرداد»، «امروز»، «برف»، «تنهای تنهای تنها»، «چ»، «خسته نباشید»، «خط ویژه»، «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» و «سر به مهر».

این کمیته، پس از بررسی های تکمیلی جهت انتخاب نماینده ای شایسته برای کشورمان از جهات مختلف، نتایج بعدی را متعاقبا اعلام خواهد کرد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها