صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : اطلاعات جدید از قسمت دوم « نگهبانان کهکشان »

اطلاعات جدید از قسمت دوم « نگهبانان کهکشان »

2 1 2015831195516

جیمز گان که فیلم کمیک استریپی «نگهبانان کهکشان» را در سال 2014 کارگردانی کرد. هفته گذشته در مصاحبه‌ای متذکر شد قسمت دوم این فیلم که از 15 اردیبهشت 1396 اکران خواهد شد، قدری احساس برانگیزتر خواهد بود و حالت ماشینی آن کمتر جلوه خواهد کرد. گان که از داستانی یک فیلم موفقیت‌آمیز ساخت که از مهجورترین کمیک بوک‌های شهرک مارول است، گفت: قصد داریم این بار بیشتر کاراکترسازی و آدم‌های قصه را معرفی کنیم و ریشه‌ها و خاستگاه آنها را به اطلاع بینندگان فیلم برسانیم. قسمت اول شاید بیشتر مبتنی بر تحرک و حادثه صرف بود و قسمت دوم فرصتی مناسب است تا شرایط را عمیق‌تر و آدم‌ها را واکاوی کنیم. نوشتن سناریو تمام شده و حالا باید کارهای «پیش تولید» را شروع کنیم.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، قسمت اول «نگهبانان کهکشان» که تابستان سال پیش اکران شد و با بودجه‌ای 195 میلیون دلاری 775 میلیون دلار در سطح جهان فروخت، از همین سوژه سینمایی از روی کاراکترهای خیالی مارول به حساب می‌آید و بیش از همه به کریس پرات یکی از بازیگران اصلی فیلم خدمت کرد که با شهرت برخاسته از فیلم جایگاه رفیع‌تری در سینما به دست آورد و رل اصلی مرد در نسخه جدید «پارک ژوراسیک» را که امسال با نام «دنیای ژوراسیک» ساخته و عرضه شد و به سومین فیلم پر فروش تاریخ تبدیل گشت، بر پایه همین شهرت به وی ارزانی داشتند. البته برای بازیگران دیگری مثل وین دیزل و بردلی کوپر نیز بازی در اولین فیلم‌های کمیک بوکی عمرشان دستاوردی بود که این فیلم نصیب‌شان کرد.

ائتلاف با سارقان فضایی

سناریوی آن فیلم را جیمز گان و نیکول پرلمن از سال 2009 در دست گرفتند و کوین نیگ رییس قدرتمند شرکت مارول برای اولین بار در سال 2010 به تهیه آن اشاره کرد و استخدام رسمی گان برای کارگردانی آن نیز در سپتامبر 2012 روی داد. قسمت عمده فیلمبرداری در استودیوی شپرتون انگلیس انجام شد و در آن کاراکتر پیتر کوییل که استار لورد هم نامیده می‌شود و ایفای رل او با کریس پرات است، با گروهی از فضایی‌های مختلف ائتلافی را تشکیل می‌دهد تا در سود حاصل از فروش یک نرم‌افزار خارق‌العاده اتمی که این خلافکاران آن را دزدیده‌اند، شریک شود و با آگاهی‌های بیشترش در خصوص شرایط سیارات آنها را از افتادن در چنگ قانون رهایی بخشد. شاید هم این از بد اقبالی کوییل است زیرا وی وقتی نوجوانی بیش نبود توسط گروهی از راهزنان فضایی به نام تارا جگران به سرکردگی یوندو اودونتا ربوده و با اصول و آیین آنها بزرگ شد.

یک سرقت دیگر

26 سال بعد از آن رویداد، کوییل دست به سرقت یک وسیله الکترونیک فوق‌العاده دیگر به نام اورب در سیاره‌ای دیگر می‌زند و این بار کورات که گماشته یکی از تبهکاران عمده منطقه به نام رونان است، اقدام به تعقیب او می‌کند. کوییل ظاهراً از چنگ او می‌گریزد اما یوندو رییس سال‌های طولانی کوییل که پی به تخلف او برده، برای پیدا کردن وی جایزه‌ای کلان می‌گذارد و رونان هم برترین تروریست تحت استخدامش را که گامورا نام دارد مامور بازیابی وسیله به سرقت رفته می‌کند و به وی هشدار می‌دهد بدون این وسیله برنگردد. در ادامه فیلم جنگ و گریزهای وسیع کوییل، رونان، اودونتا و گامورا را برای دستیابی به شیئی گران‌قیمت به سرقت رفته شاهدیم ولی گان در پایان فیلم نوعی رستگاری را برای کوییل به تصویر می‌کشد و کوییل را در شرایطی می‌یابیم که به سوی نیروهای نیکی شتافته و گروهش را نگهبانان کهکشان نامیده‌اند و وظیفه آنها محو کردن هر نیرو و نفری است که امنیت و سلامتی کهکشان‌های اطراف را به خطر می‌اندازد.

حذف سوء سابقه‌ها

برای اینکه افراد این گروه دلخوشی بیشتری در مبارزه با اشرار و سارقان فضایی داشته باشند، تمامی سوء سابقه آنها از بیوگرافی و دفاترشان حذف می‌شود ولی کوییل متوجه می‌شود که نه یک انسان کامل بلکه یک موجود نیم انسانی- نیم فضایی است زیرا پدرش سالها پیش از فضا آمده بود و به نژادی ناشناخته تعلق داشت. با این مقدمات نه فقط ساخت قسمت دوم «نگهبانان کهکشان» از قبل هم یک رویداد قطعی نشان می‌داد بلکه با این همه آدم و موضوع می‌توان نگهبانان کهکشان را نیز مثل اکثر کمیک استریپ‌های مارول به پنج و شش و حتی 10 قسمت هم کشاند و به این فیلم‌های سودرسان به این زودی‌ها پایان نداد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها