صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : تمام شگفتی های جشنواره فیلم کن 2016

تمام شگفتی های جشنواره فیلم کن 2016

4a80df6118504aecb539f3731d611123

شاید کمتر کسی تصور می کرد که برنده نخل طلای امسال کن لوچ باشد. یا الیویه آسایاس برای خریدارشخصی -فیلمی که با هوی تماشاگران در کن روبه رو شد-جایزه بگیرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از کافه سینما، پس از برگزاری مراسم و در کنفرانس مطبوعاتی دانلد ساترلند-داور- گفت: من دانیل بلیک فیلمی است کاملا جذاب که در قلب و روح شما حک می شود. به گزارش سرویس سینمای جهان انتخاب های امسال داوران جشنواره در همان ثانیه اعلام برندگان با حرف و حدیث همراه شد.جایزه زاویه دولان موجی از خشم را در تویتر برانگیخت. زاویه دولان روی سن از تهیه کننده 27 ساله کانادایی/فرانسوی فیلم خود«این فقط انتهای دنیاست» تشکر کرد که احساس فیلم را درک کرده بود.

«همیشه سهیم شدن احساسات با دیگران آسان نیست. خشونت مانند یک جیغ است. همه کاری که ما در دنیا انجام می دهیم ،برای دوست داشته شدن است. به خصوص برای من. پذیرفته شدن است. هرچه بزرگ تر می شوم، بیشتر فیلم می سازم،فهمیده شدن سخت تر می شود. در حال حاضر خودم می دانم کیستم.» لارلو نمش-از داوران و کارگردان پسر شائول-فیلم دولان را یک سفر بسیار تاثیر گذار توصیف کرد و در پشت صحنه مراسم گفت:«فیلم جاه طلبی و ریسک فراوان داشت.» «زمانی که نمایش فیلم شروع شد می شد ندای بسیار خاص کارگردان را احساس کرد. خیلی خوشحالم که می بینم کارگردان ها تلاش می کنند به مسیرهای خیلی شخصی و متفاوت بروند. از نظرمن این ماهیت سینماست.» آندره آ آرنولد برای سومین بار از کن جایزه گرفت .او جایزه هیات داوران کن را برد. او زمانی که روی سن از گروه خود تشکر می کرد گفت که وقتی خوشحالم دلم می خواهد برقصم

فروشنده جایزه فیلمنامه وبهترین بازیگر(شهاب حسینی)را گرفت.فرهادی گفت:« توقع دومین جایزه را نداشتم

جاسلین خوزه برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد .او نقش مادری که با فساد پلیس مبارزه می کند؛ در رزای من ایفا کرد. خوزه گفت من بسیار حیرت زده شدم و جایزه اش را به مردم فیلیپن تقدیم کرد. شهاب حسینی نیز زمان دریافت جایزه جایزه را به مردم تقدیم کرد.مدس میکلسن درباره بازی خانم خوزه گفت :یک نقش آفرینی زیبا برای یک بازیگر نقش اصلی بود.به همین دلیل جایزه را گرفت

«ما او را استاد مهارت هایش دیدیم»

جایزه بهترین کارگردانی مشترکا به کریستین مونجو(گویا رومانی ها او را مونجو تلفظ می کنند) و اولیویه آسایاس رسید. فیلم اولی با واکنش گرم یا متوسط منتقدان روبه رو و فیلم دومی با هو و خنده تماشاگران روبه رو شده بود.

نخل افتخاری امسال به ژان –پییر لئو تعلق گرفت او روی سن گفت:سینما تنها هنری است که مرگ را در حین کار ثبت می کند مانند زنبوران ما می توانیم مرگ در کندو را ببینیم.

امسال بیرون مراسم اختتامیه آرامش موج می زد. جاروجنجال هم نسبت به سال های گذشته کمتر بود. بجز حضور پلیس ها که برای حفاظت آمده بودند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها