صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : رئیس سازمان سینمایی : یادم نمی آید آقای روحانی قول اکران فیلمی را داده باشد / فیلم جدید کاهانی مجوز نمایش نمی گیرد

رئیس سازمان سینمایی : یادم نمی آید آقای روحانی قول اکران فیلمی را داده باشد / فیلم جدید کاهانی مجوز نمایش نمی گیرد

16 6 21 16350photo 2016 06 21 16 07 193443

رئیس سازمان سینمایی می‌گوید که به زودی با رئیس جدید سازمان صداوسیما جلسه‌ خواهد داشت و امیدوار است اتفاقات خوبی برای پخش تیزر فیلم‌های سینمایی از صداوسیما رخ دهد.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، رئیس سازمان سینمایی در حاشیه امضای تفاهم نامهVOT (فروش فیلم‌های سینمایی در فضای مجازی) با بیان این که بخش زیادی از وقتش به رایزنی‌ها بابت پخش تیزر فیلم‌های سینمایی از تلویزیون ایران می گذرد، گفت: خوشحالم که با همین گفت‌وگوها مشکلات فیلم‌ها حل می‌شود. در حال حاضر دو هفته است که هیچ فیلمی در ماهواره تبلیغات ندارد، اما این موضوع روی فروش آثار تأثیری نداشته است، همچنان که در گذشته هم با صدای بلند می‌گفتم! هر گونه تبلیغی، در فروش فیلم‌ها اثر دارد اما استقبال از فیلم‌های سینمایی فقط به دلیل تیزرهای ماهواره‌ای نبود.

او همچنین درباره عدم صدور مجوز نمایش برای فیلم تازه عبدالرضا کاهانی توضیح داد: فیلم ایشان را ندیده‌ام و قضاوتی نمی‌کنم، اما همان شورای پروانه نمایش که مجوز اکران همه فیلم‌ها را صادر می‌کند این فیلم را نپذیرفته است. به هر حال پروانه ساخت و پروانه نمایش دو مقوله جدا از یکدیگر هستند.

ایوبی درباره اکران نشدن برخی از فیلم های توقیفی با وجود وعده های انتخاباتی حسن روحانی گفت: یادم نمی‌آید آقای روحانی، قول اکران فیلمی را داده باشند. تعداد فیلم‌هایی که مشکل نداشتند و بی‌خودی در انتظار مانده بودند، اکران شدند. حالا هم اگر فیلمی بدون مشکل باشد حتما اکران خواهد شد.

رئیس سازمان سینمایی با بیان این که از آغاز دولت درباره ساخت فیلم زندگی مولانا صحبت‌های بسیاری شده بود، تصریح کرد: چندین فیلمنامه خواندم و یکی را که کم هزینه‌تر بود، انتخاب کردیم اما معمولا فیلم‌های تاریخی بسیار پرهزینه‌اند و وضعیت بودجه‌های ما را هم که می‌دانید. بدون خجالت می‌گویم با این بودجه و امکانات برای ساخت چنین کارهای بزرگی مشکل داریم. همچنان که در بسیاری موارد استارت پروژه‌های تولید مشترک را می‌زنیم، اما وقتی به عمل می‌رسیم هر چند درصد اندکی از هزینه‌ها بر عهده ماست باز هم این توانایی را نداریم، زیرا معمولا طرف مقابل بودجه بسیار بالایی دارد.

او افزود: من بعد از انتشار خبر ساخت فیلم مولانا تلاش‌هایی را آغاز کردم. چون اگر قرار است فیلمی در این باره ساخته شود، در حد امکان باید بر آن تأثیر بگذاریم و تلاش کنیم قرائت و روایت درستی از زندگی مولانا داشته باشیم. زیرا هر چند مقبره او در ترکیه است، اما دانش‌اش ایرانی است و نگاه درست، نگاه ایرانی است که بدون مراجعه به گنجینه پژوهش‌های ایرانی نمی‌توان درباره مولانا فیلم ساخت.

ایوبی درباره ممیزی و اصلاحیه بعضی فیلم‌ها که روی پرده رفته‌اند و بعد از اکران موارد اصلاحی به گروه اعلام شده است، توضیح داد: این مسائل و حساسیت‌هایی که ایجاد می‌شود به دلیل رونق سینماست! همچنان که در فضای گذر از مجلس قبلی به فعلی و نیز انتخابات سال آینده متأسفانه همیشه فرهنگ و هنر و سینما جایی است که بخشی از کشمکش‌های سیاسی به آن وارد می‌شود اما در مجموع اتفاقات جدیدی نیفتاده است هر چند در خبرها خواندم که رویکرد سازمان سینمایی تغییراتی داشته اما چنین نیست.یک شورای پروانه نمایش داریم که تنها و تنها مرجع تصمیم‌گیری درباره اکران فیلم‌ها است که مانند گذشته و با حساسیت‌های قبلی کار می‌کند و هیچ اتفاق تازه‌ای در آن نیفتاده است.

او همچنین درباره قاچاق بعضی فیلم‌های سینمایی گفت: بعد از اینکه در ارشاد تصمیم گرفتیم، ستاد مبارزه با قاچاق به سازمان سینمایی برگردد، دبیرخانه این ستاد کارش را آغاز کرد و در حال حاضر قاچاق فیلم به حداقل رسیده است و تقریبا در یک سال و اندی پیش شکایتی در این زمینه نداشتیم اما هفته گذشته یک مورد شکایت داشتیم که بلافاصله پیگیری و حل شد.

ایوبی اضافه کرد: مبارزه با قاچاق نیازمند اراده جمعی و کمک همه دستگاه‌هاست که خوشبختانه این همراهی را داشته‌اند. به ویژه پلیس امنیت و ناجا که در یک سال و نیم گذشته خیلی در این زمینه کمک کرده‌اند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها