صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : « فروشنده » در فرانسه با نام « مشتری » اکران شد!

« فروشنده » در فرانسه با نام « مشتری » اکران شد!

201611091302551 1723

فیلم «فروشنده» آخرین ساخته اصغر فرهادی از امروز چهارشنبه ۹ نوامبر این فیلم با عنوان «مشتری» اکران خود را در ۲۵ سالن سینمای پاریس و ۲۶ سینما حومه پاریس به شکل همرمان آغاط مرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، تبلیغات این فیلم به شکل بیلبورد در سراسر پاریس به چشم می خورد و در راهروهای متروهای این شهر پوسترهای «مشتری» نصب شده است. بیشتر مطبوعات درباره این فیلم مطالبی را نوشته اند که بشترشان به صورت نقد یا مصاحبه با کارگردان فیلم اصغر فرهادی است.

نکته جالب توجه در این میان این است که مطبوعات مهمی مانند لوموند، لیبراسیون، تله راما و چند نشریه دیگر چندان از آخرین فیلم فرهادی تعریف نکرده وگاه با سردی با فیلم روبرو شده اند.

«مشتری» در شهرستانها هم به نمایش در آمده است. بر اساس آمار منتشر شده از سوی نشریه سینه شیفق- که آمار دقیق اولین سانس فیلمهای تازه را همان روز چهارشنبه منتشر می کند، فیلم «مشتری» با تیلیغات حیرت اورش توانسته ۱۱۴۸ تماشاگر را به سینما در پاریس بکشاند، یعنی به طور متوسط در هرسالن سینما در سانس اول ۲۱ نفر درهر سالنی به تماشای فیلم فرهادی نشسته اند.

این درحالی است که درسال ۲۰۱۱ «جدایی نادر از سیمین» که با تعداد سالن کمتر به نمایش در آمده بود در سانس اول ۱۴۵۰۰ تماشاگر داشت؛ این میزان فروش نیز در حالی به دست آمده که آن سال کسی فرهادی را نمی شناخت، در ضمن مجموعه مقالات در ان موقع همگی در باره «جدایی نادر از سیمین» بسیار مثبت بود و حتی روزنامه لوموند در صفحه اول خود این فیلم را شاهکار خوانده بود. «جدایی نادر از سیمین» درنهایت توانست یک میلیون تماشاگر در فرانسه داشته باشد.

برای تحلیل فروش «مشتری» باید منتطر آخر هفته دوم نمایش ان بود تا میزان موفقیت یا عدم موفقیتش را سنجید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها