صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : جشنواره فیلم فجر باعث کاهش فروش فیلمهای روی پرده شد!

جشنواره فیلم فجر باعث کاهش فروش فیلمهای روی پرده شد!

20170119105645 Untitled 3

در فاصله کمتر از دو هفته به برگزاری سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر برخی از فیلم ها از هم اکنون تحت تأثیر این رویداد بزرگ سینمایی قرار گرفته اند و مقداری با افت فروش مواجه شده اند.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، در فاصله کمتر از دو هفته به برگزاری سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر برخی از فیلم ها از هم اکنون تحت تأثیر این رویداد بزرگ سینمایی قرار گرفته اند و مقداری با افت فروش مواجه شده اند. فیلم ها با آغاز جشنواره تعداد زیادی از سالن های خود را به مدت ۱۰ روز از دست می دهند و همین امر افت فروش بسیاری را برای صاحبان فیلم ها به همراه خواهد داشت.

در هفته ای که گذشت «سلام بمبئی» تقریباً نصف هفته قبل خود فروخت و سایر فیلم ها نیز فروش چندان رضایتبخشی نداشتند.

در میان فیلم های تازه اکران شده نیز «خانه ای در خیابان چهل و یکم» تاکنون در مقایسه با «شاباش» در گیشه موفق تر بوده و باید دید آیا این روند در روزهای پیش رو ادامه خواهد داشت یا خیر.

ساخته قربان محمدپور با وجود افت فروش فراوان همچنان در صدر فیلم های پرفروش هفته قرار دارد. این فیلم با ۳۶۹ میلیون تومان فروش در عرض یک هفته در حال حاضر با ۳۱ سینما در تهران مجموع فروش خود را به پنج میلیارد و ۶۵۲ میلیون رسانده است.

«سلام بمبئی» در شهرستان ها دارای ۵۶ سینماست که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.

به گفته قربان محمدپور، مجموع فروش تهران و شهرستان های این فیلم به مرز ۱۲ میلیارد تومان رسیده. آماری که دفتر پخش این فیلم نه آن را تأیید کرد و نه تکذیب!

«چهار اصفهانی در بغداد» با ۱۶۷ دومین فیلم پرفروش هفته است.

این فیلم با اضافه شدن هفت سالن به تعداد سینماهاش در مجموع تهران ۴۵۵ میلیون تومان فروخته است.

ساخته محمدرضا ممتاز در شهرستان ها نیز از لحاظ تعداد سینما از وضعیت خوبی برخوردار است. این فیلم در شهرهای مختلف با ۲۶ سینما در مجموع ۱۱۲ میلیون تومان فروش داشته.

به گفته پخش کننده این فیلم، مجموع فروش تهران و شهرستان های این فیلم ۵۶۷ میلیون تومان است.

فیلم سینمایی «افسونگر» در نوبت آینده اکران گروه ماندانا قرار دارد که به احتمال فراوان در یکی- دو هفته آینده به جای «چهار اصفهانی…» به نمایش عمومی درخواهد آمد.

«جنجال در عروسی» با حفظ تمام سینماهایش و با ۱۰ سالن فروش کل خود در تهران را به ۷۶۸ میلیون تومان رسانده است.

تعداد سینماهای شهرستان های ساخته رضا خطیبی نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است. این فیلم در حال حاضر با ۲۱ سالن ۲۵۰ میلیون تومان نیز در شهرهای مختلف فروخته.

«جنجال در عروسی» در طی چند روز گذشته وارد باشگاه میلیاردی ها شد.

«وارونگی» دو سینمای تهران خود را از دست داد و با هفت سالن پس از ۲۷ روز نمایش در مجموع ۴۲۳ میلیون تومان فروش داشته است.

ساخته بهنام بهزادی به جز تهران در ۱۶ سینمای شهرستان ها نیز نمایش دارد و ۴۰ میلیون تومان نیز از طریق این سالن ها به فروش کل خود اضافه کرده است.

«خانه ای در خیابان چهل و یکم» با ۱۷ سینمای تهرانش پس از شش روز نمایش ۹۸ میلیون تومان فروخته است.

اکران شهرستان فیلم حمیدرضا قربانی به تازگی در شهرهای مشهد، بابل، کرج و دو سینمای شهر شیراز آغاز شده و در عرض همین چند روز ۱۰ میلیون تومان نیز فروش داشته.

«خانه ای در خیابان…» از هفته جاری و با پایان اکران «نفس» با سینمای سرگروه (کورش) به اکران خود ادامه می دهد.

«گیتا» در تهران با هشت سینما در مجموع ۳۷۰ میلیون تومان فروخته است.

فیلم مسعود مددی به جز تهران در ۱۰ سینمای شهرهای مختلف اکران دارد و ۳۵ میلیون تومان نیز در این سینماها فروش داشته است.

«مشکل گیتی» در حال حاضر در تهران تنها سینماهای آزادی، ملت، زندگی، کورش، اریکه ایرانیان، سینما ساحل اندیشه و مرکزی را در اختیار دارد و پس از ۴۷ روز اکران فروش خود را به ۷۶۴ میلیون تومان رسانده.

ساخته بهرام کاظمی در شهرهای مختلف نیز با ۱۵ سینما ۱۰۰ میلیون تومان فروخته. فروش کل تهران و شهرستان های این فیلم ۸۶۴ میلیون تومان است.

«شاباش» در تهران با ۱۴ سینما ۵۱ میلیون تومان فروش داشته و همچنان امیدوار به روزهای آینده است. تبلیغات محیطی و آنونس های تلویزیونی این فیلم به تازگی آغاز شده و همین امر به افزایش فروش آن کمک شایانی خواهد کرد.

برخلاف برخی فیلم ها که در شهرستان ها سالن های متعددی در اختیار دارند اکران شهرستان فیلم حامد کلاهداری در هیچ شهری هنوز آغاز نشده است.

براساس اعلام شورای صنفی نمایش در جلسه دوشنبه، قرارداد اکران فیلم سینمایی «ماحی» در نوبت آینده گروه آفریقا به ثبت رسید و این فیلم پس از پایان نمایش «شاباش» روی پرده سینماها خواهد رفت.

«لاک قرمز» که آخرین روزهای اکران خود در تهران را پشت سر می گذراند تنها چهار سینما در اختیار دارد و به طور میانگین روزانه دو میلیون تومان فروش می کند.


فروش کل تهران فیلم سیدجمال سیدحاتمی به ۴۷۵ میلیون تومان رسیده است.


سینماهای این فیلم برخلاف تهران در شهرستان ها افزایش داشت.


«
لاک قرمز» هم اکنون در ۲۵ سینمای شهرستان ها در حال نمایش است و مجموع فروش آن نیز به ۶۲۵ میلیون تومان رسیده.


«
ما همه گناهکاریم» با شش سینمای تهرانش ۱۲۰ میلیون تومان فروخته است.


تعداد سینماهای این فیلم در هفته ای که گذشت در شهرستان ها افزایش یافت و فروش کل آن نیز در این شهرها به ۳۵ میلیون تومان رسیده.


«
نفس» که براساس اعلام شورای صنفی نمایش از امروز سینمای سرگروهش (کورش) را در اختیار «خانه ای در خیابان…» قرار می دهد به صورت کاملاً محدود اکرانش در تهران ادامه خواهد یافت.


با این حال ساخته آبیار همچنان در پنج سینمای شهرستان ها نیز نمایش دارد.


مجموع فروش تهران و شهرستان های «نفس» یک میلیارد و ۳۷۵ میلیون تومان است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها