صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : فیلمسازان ایرانی مقیم خارج از کشور متقاضی حضور در جشنواره فیلم کن هفتادم + اسامی

فیلمسازان ایرانی مقیم خارج از کشور متقاضی حضور در جشنواره فیلم کن هفتادم + اسامی

435tt4531024x674


روز سه شنبه ۱۴ مارس از سوی دفتر جشنواره کن در پاریس اعلام شد کنفرانس مطبوعاتی هفتادمین جشنواره کن در روز ۱۳ آوریل برگزار می شود و اسامی فیلمهای انتخاب شده در بخش های مسابقه و نوعی نگاه و سینه فونداسیون و خارج مسابقه اعلام خواهد شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، با وجود ارسال حدود هشت فیلم از سینمای ایران برای جشنواره کن هنوز هیچ خبری از احتمال انتخاب این فیلم ها وجود ندارد. از فیلمسازان ایرانی خارج از کشور نیز تعدادی فیلم به جشنواره ارایه شده که در بین آنها «در انتظار کیارستمی» ساخته حسین خندان که در چین ساخته شده است، «تابوی تهران» اثر علی سوزنده و به تهیه کنندگی علی صمدی احدی در آلمان کار شده و «پیش از پایان تابستان» اثر مریم قرمقتیق در فرانسه به اتمام رسیده، همه این فیلم ها آثار اول کارگردانان آن هستند. جشنواره کن از ۱۷ ماه برگزار می شود و ریاست هیت داوران به عهده پدرو المودوار است.

گفتنی است مریم قرمقتیق. در سال ۱۹۸۲ از پدر و مادری ایرانی در سوییس به دنیا آمده است؛ وی تاکنون چند. فیلم کوتاه ساخته است. اولین فیلم بلندش را در فرانسه ساخته که مربوط به سه جوان ایرانی است که قبل از بازگشت به ایران تصمیم می گیرند. یک سفر تفریحی به دور فرانسه داشته باشند. این فیلم از استعداد خیلی خوب این زن فیلمساز خبر می دهد. و شانس خوبی برای رفتن به کن دارد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها