صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : آنجلینا جولی : هنوز کارم با بازیگری تمام نشده

آنجلینا جولی : هنوز کارم با بازیگری تمام نشده

Angelina Jo47opy

بازیگر برنده جایزه اسکار چهارمین تجربه کارگردانی خود را به تورنتو برد و در مورد این پروژه و نشستن پشت دوربین صحبت کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، آنجلینا جولی که این هفته دو فیلم به فستیوال فیلم تورنتو آورده  یکی از آن ها به کارگردانی خودش و دیگری به تهیه کنندگی او – روز یکشنبه گفت ترجیح می دهد پشت دوربین باشد تا جلوی آن.

او طی یک مکالمه غیر رسمی در تئاتر گلن گولد گفت: «من دوست دارم برای اهداف دیگران اطلاع رسانی کنم و بزرگی آن ها را پیدا کنم.» او چهارمین تجربه کارگردانی خود یعنی «اول پدرم را کشتند» را به فستیوال تورنتو آورد. این فیلم یک پروژه زبان خارجی است که داستانش در کامبوج به وقوع می پیوندد و نخستین بار در تلوراید به نمایش درآمد.

این بازیگر برنده جایزه اسکار همچنین فیلم «نان آور» را در تورنتو پخش می کند، یک فیلم سینمایی انیمیشن که او یکی از تهیه کنندگان آن بوده و قرار است پیش نمایش جهانی خود را در این فستیوال داشته باشد. این کارگردان و بازیگر شش فرزند خود را روز یکشنبه به تئاتر وینتر گاردنز آورده بود تا به تماشای این فیلم درام درباره تقلاهای یک دختر افغان ۱۲ ساله برای زندگی کردن تحت حکومت طالبان بنشینند.

جولی همچنین صحبتی طولانی درباره سه فیلم قبلی که کارگردانی کرده، یعنی «در سرزمین خون و عسل»، «ناشکسته» و «کنار دریا» داشت که هر یک از آن ها با یک فیلمبردار مختلف ضبط شد. او گفت سعی می کند هرگز خودش را تکرار نکند و هر دفعه با کار کردن با یک مدیر فیلمبرداری متفاوت، بتواند به عنوان یک کارگردان رشد کند. او اضافه کرد: «آن ها تغییر می کنند و من تغییر می کنم.» در مورد جدیدترین فیلمش «اول پدرم را کشتند»، جولی گفت با وجود اینکه این پروژه به سمت نت فلیکس رفت، در درجه اول برای کامبوج و مردم آن ساخته شده است، مردمی که چهار سال حکومت وحشتناک خمرهای سرخ این کشور را تحمل کردند و ۲ میلیون نفر از آن ها از سال ۱۹۷۵ به بعد جان خود را از دست دادند.

این فیلم که نسل کشی این کشور را از طریق تاثیر آن روی یک خانواده به تصویر می کشد، نخستین بار چند ماه پیش در کامبوج پیش نمایش شد. جولی در مورد این تجربه گفت: «فوق العاده بود. افرادی که فیلم را تماشا کردند خودشان بازماندگان این رخدادها بودند.» به خاطر اینکه به ندرت در مورد نسل کشی کامبوج صحبت می شود، این کارگردان پیش از ساختن این فیلم نسبت به این مسئله نگران بود که واکنش مردم چطور خواهد بود.

او می گوید: «واقعا تجربه تکان دهنده ای بود. ما این فیلم را در سراسر کشور در جاهای بسیاری از جمله استادیوم المپیک که در آن وقایع هولناکی اتفاق افتاده بود به نمایش گذاشتیم. خود این کشور استحقاق این فیلم و این دیالوگ را دارد. می شنیدم که والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها درباره این نسل کشی با کودکان شان صحبت می کردند چون پیش از آن در این باره حرف نزده بودند.» جولی که می گوید هنوز کارش با بازیگری تمام نشده، کمی راهنمایی برای افرادی داشت که می خواهند جلوی دوربین رشد کنند. او گفت: «زندگی کاملی داشته باشید. به دیگر بازیگران گوش کنید. آگاه باشید و پاسخ بدهید. انسان بهتری باشید.» فستیوال فیلم تورنتو تا روز هفدهم سپتامبر ادامه دارد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها