صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : 6 صحنه مبارزه در فیلمها که شما را به وحشت می اندازد! + تصاویر

6 صحنه مبارزه در فیلمها که شما را به وحشت می اندازد! + تصاویر

gangs of new york h w700

تا حالا به صورت کسی مشت زده اید؟ شاید شروع کردن این مقاله با چنین جمله ای کمی «باشگاه مبارزه» ای به نظر برسد اما برای قلمرویی که می خواهیم در ادامه در آن سیر کنیم شروع درست و بجایی خواهد بود. آیا تابحال حس کرده اید که مشت زده به صورت فردی دیگر چقدر می تواند اعصاب شما را آرام کند؟ منظور این نیست که به صورت اتفاقی و بدون انتخاب قبلی به صورت کسی مشت بکوبید بلکه منظور کسی است که به نحوی در حق شما بدی کرده است. منظورمان ضربات مشت متوالی است که صورت فرد دیگر را خرد و ترکیبی از دندان های ریخته و ظاهر خونین خواهد کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، اما جدای از خشنودی که در چنین شرایطی به انسان دست می دهد آیا تابحال به واکنش شخص یا اشخاصی که شاهد این صحنه خشن و وحشیانه هستند فکر کرده اید؟ بدون شک احساس ناخوشایندی است. در ادامه این مطلب شما را با ۶ صحنه وحشتناک از زد و خورد و مبارزه در فیلم های سینمایی آشنا خواهیم کرد که هر کسی تحمل تماشای آن ها را ندارد.

۱- دار و دسته های نیویورکی- صحنه درگیری ابتدایی و انتهایی فیلم

در مورد این فیلم سوال این نیست که آیا باید آن را در این فهرست قرار دهیم یا خیر بلکه سوال این است که کدام صحنه زد و خورد را بازگو کنیم. شاید با خود بگویید که این مورد با مقدمه مقاله مطابقت ندارد زیرا دو گروه درگیر به جای مشت از وسایل دیگر استفاده می کنند و به عبارت کلی دست خالی نیستند اما بهرحال منظور اصلی ما جنگ تن به تن بوده که در مورد این فیلم نیز صدق می کند و هیچ کدام از طرفین از اسلحه استفاده نمی کنند. فیلم «دار و دسته های نیویورکی» (Gangs of New York) میدان جولان دانیل دی لوییس در نقش یک قصاب به نام بیل است که شاید بتوان او را یکی از به یاد ماندنی ترین شخصیت های شرور در تاریخ سینما دانست. از همان لحظه ای که با او آشنا می شویم، هر چند که هیچ از او و گذشته اش نمی دانیم، دچار ترس می شویم.

او مانند یک هیولای درنده است که به زور در قالب حیوانی جای داده شده و مجبور است تا حدودی خود را کنترل کند اما هر لحظه ممکن است از کوره دررفته و قالب هیولایی واقعی اش را به خود بگیرد. اگر چه درگیری و مبارزه تن به تن اول فیلم وحشیانه است، به ویژه زمانی که دی لوییس شخصیت لیام نیسن را مانند یک حیوان می کشد، اما وحشت اصلی در صحنه پایانی فیلم است. در صحنه پایانی فیلم است که می بینیم لئوناردو دی کاپریو بالاخره انتقام پدرش را می گیرد و در همان خیابانی که پدرش در آن کشته شده با قصاب بیرحم مبارزه می کند. در این صحنه دو شخصیت اصلی داستان در مقابل یکدیگر قرار گرفته و با تمام وجود می خواهند طرف مقابل را قصابی کنند.

۲- پیر پسر- صحنه درگیری راهرو

fight2 670x284 w700

یکی از بی نظیرترین برداشت های متوالی و بدون توقف فیلم های اکشن تاریخ سینما صحنه مبارزه شخصیت اصلی داستان فیلم «پیر پسر» (Oldboy) با گروهی از افراد شرور در یک راهرو است که نمی توان چیزی درباره آن گفت زیرا زیبایی این صحنه و اوج مهارت بازیگران و کارگردان خود گویای همه چیز است. کافی است به تماشای این فیلم بنشینید و آنگاه این صحنه درگیری وحشیانه مانند یک رقص باله زیبا با شما سخن خواهد گفت. در این صحنه علاوه بر واقعی و وحشیانه بودن مبارزه،  چیزی که بیشتر خودنمایی می کند این است که یک مرد با یک چکش در برابر یک مشت آدمکش در یک راهرو طولانی مبارزه ای را انجام می دهد که شما را علاوه بر وحشتی بزرگ به شدت سرگرم و شگفت زده خواهد کرد.

شاید برخی فکر کنند که خشونت به هیچ عنوان نمی تواند زیبا باشد و البته در دنیای واقعی زندگی این باور درست به نظر می رسد. اما خشونت موجود در این صحنه از فیلم «پیر پسر» هنر ناب است. صادقانه بگویم که «پیر پسر» سینمای واقعی در بهترین، زیباترین و البته ترسناک ترین وجهه ممکن آن است و از دیدن آن لذت خواهید برد.

۳- باشگاه مبارزه- کتک خوردن جارد لتو

fight club w700

اگر فیلم «باشگاه مبارزه» (Fight Club) را دیده باشید بدون شک یکی از به یاد ماندنی ترین صحنه هایش را صحنه کتک خوردن شخصیت جارد لتو با آن صورت خرد شده و موهای طلایی خواهید دانست که ترکیبی خارق العاده و بی نقص را به وجود آورده است. در این صحنه به خوبی می توانید درک کنید که شخصیت جک می خواهد صورت صورت فرشته ای داستان را خرد کند و تا جایی که می تواند به او آسیب برساند. وی می گوید: “من می خواستم که یک چیز زیبا را نابود کنم”. شما همین جمله را به وضوح در صحنه ای که جک به معنای واقعی کلمه در تلاش است تا حریفش را به یک موجود بی دندان با صورتی خرد شده تبدیل کند می شنوید.

برای درک وحشت این صحنه می توانید به صورت تماشاگران مبارزه خیره شوید که رفته رفته در وحشتی عمیق از رفتار جک فرو می روند. از همه ترسناک تر این که صورت فرشته ای داستان نیز با جک همکاری کرده و حتی زمانی که تا سرحد مرگ کتک می خورد و صورتش له می شود نیز مقاومتی نکرده و جک را تحریک می کند.

۴- برتری بورن- صحنه مبارزه با مجله

mags1 w700

می دانم که ممکن است صحنه های زد و خورد وحشیانه تری از این وجود داشته باشد برای مثال صحنه مبارزه برده ها در فیلم «جانگوی آزاد شده» (Django Unchained) اما بی دلیل نیست که این صحنه را در مورد چهارم انتخاب کرده ام. بگذارید برای یک لحظه صادق باشیم، کتک زدن یک نفر با روزنامه یا مجله ای لوله شده مانند این است که یک سگ را به خاطر این که روی فرش گندکاری کرده کتک بزنید. این صحن هدر فیلم «برتری بورن» (The Bourne Supremacy) تصور شما از یک صحنه زد و خورد را تغییر خواهد داد. بدون شک این فیلم از فیلم های جیمز باند الهام گرفته و در طرف مقابل بر آن نیز تاثیر گذار بود.

صحنه مبارزه با مجله در این فیلم واقعا جالب و غیر منتظره بود. با تماشای این صحنه با خود خواهید گفت که می توان با یک مجله نیز دیگران را کتک زد و نیاز به وسایل فلزی دیگری نیست. این درس را مت دیمون به ما می دهد و بدین خاطر از او تشکر می کنیم!

۵- محافظ- صحنه ای که تونی جا می فهمد فیلش مرده است

The Protector e1470237829135 w700

اول از همه باید بگویم که جای تاسف است که قسمت دوم فیلم «محافظ» (The Protector) خوب نبود زیرا قسمت اول آن فراتر از فوق العاده بود. فیلم در واقع در مورد شخصیتی است که عاشق فیل هاست. وقتی که فیل او دزدیده می شود وی برای پیدا کردن آن دست به کشتاری غیرقابل باور می زند و وقتی که می فهمد فیلش کشته شده است کشتار را به حد ترسناکی می رساند. تمامی فیلم پر از صحنه های زد و خورد و مبارزه موی تای باورنکردنی است و وقتی که تونی جا در می یابد که فیلش کشته شده این صحنه ها جذاب تر و ترسناک تر نیز می شود.

در ابتدا او دلیلی برای زنده ماندن ندارد به همین دلیل وقتی که قاتلان فیلش او را کتک می زنند او بی حرکت می ماند و ضربات را تحمل می کند. سپس یکی از این افراد به چاقو به او ضربه می زند و این مانند یک تلنگر است که او را از خواب بیدار می کند و بدنبال آن قتل عامی بزرگ آغاز می شود. این صحنه دقیقاً احساس کسی را به تصویر می کشد که به انتهای خط رسیده و چیزی برای از دست دادن ندارد.

۶- طومار نینجا- صحنه پایانی مبارزه بین جما و جوبی

s 480x360 w700

می دانم که الان با دهان باز مانده از شگفتی می گویید:” چی؟ یک فیلم انیمه؟ چطور جرات می کنه؟!”. ببینید دیگران در مورد صحنه های مبارزه و زد و خورد هر چیزی دوست دارند می توانند بگویند اما انیمه «طومار نینجا» (Ninja Scroll) برخی از بهترین صحنه های مبارزه در تاریخ سینما را در خود دارد، تمام! اگر باور نمی کنید می توانید این انیمه را تماشا کنید تا به این باور ایمان بیاورید که این انیمه زیباترین صحنه های مبارزه تن به تن را دارد. این صحنه از فیلم دارای چنان سطحی از خشونت، خونریزی و زد و خورد است که تنها می توان در یک فیلم هجو آمیز آن را به تصویر کشید. با این وجود در انیمه «طومار نینجا» این زد و خورد به زیباترین شکل ممکن به تصویر کشیده شده است و هر لحظه جذاب تر از قبل نیز می شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها