صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : از دلیل چهار انگشت بودن شخصیت های کارتونی تا دلیل مادر نداشتن پرنسس های دیزنی / پاسخ تمام سوالات مبهم درباره انیمیشن ها

از دلیل چهار انگشت بودن شخصیت های کارتونی تا دلیل مادر نداشتن پرنسس های دیزنی / پاسخ تمام سوالات مبهم درباره انیمیشن ها

3 16444

کارتون‌های رنگی و شاد ساعت‌ها کودک را سرگرم کرده و او در دنیای خیالی خود غرق و سرشار از شادمانی می‌کنند. بسیاری از دهه شصتی‌ها با سیندرلا گذشت و صبوری را آموخته‌اند و با شکست‌های همیشگی تام در کارتون تام و جری از ته دل خندیده‌اند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، شخصیت‌های کارتونی گاهی بر اساس واقعیت ساخته می‌شوند و بعضی مواقع نیز یک کارکتر کاملا خیالی نقش‌آفرین اصلی داستان است. اما مساله جذابی که در کارتون‌ها وجود دارد، کارهای عجیب و غریبی است که موش‌ها، سگ‌ها، اردک‌ها یا حتی آدم‎‌ها در آنها انجام می‌دهند.

مثلا به گوریل انگوری فکر کنید که روی یک ماشین کوچک می‌ایستاد و هیچ اتفاقی هم برای ماشین روی نمی‌داد.

اما فارغ از این مسایل، یک سری سوال در مورد انیمیشن‌ها و کارتون‌ها وجود دارد که ذهن بسیاری از مردم جهان در نسل‌های مختلف را به خود مشغول کرده است. به‌طور مثال، چرا همه پرنسس‌های دیزنی مادر ندارند؟ یا چرا در تام و جری هیچ‌وقت صورت آدم‌ها نشان داده نمی‌شد و ما فقط دست و پای آنها را می‌دیدیم؟

برای یافتن پاسخ این سوالات و چند مورد دیگر در این راستا، از شما درخواست می‌کنیم تا ادامه مطلب را از نظر بگذرانید.

۱- جری در کارتون تام و جری پسر بود یا دختر؟

با شواهدی که وجود دارد، باید بگوییم که جری پسر است زیرا همیشه یک موشِ دختری هست که او برایش نامه بنویسد یا عاشقش شود.

۲- چرا فقط دست و پای آدم‌ها در تام و جری نمایش داده می‌شد؟

12 50020233

واقعیت این است که کارتون‌ها به نمایش واقعیت زندگی حیوانات می‌پردازند نه انسان‌ها. بعلاوه، تصور کنید اگر قرار باشد تصویر انسانی که صاحب تام است به طور کامل نمایش داده شود، دیگر «جری» در کادر جای نمی‌گیرد و از تام هم فقط شاید یک پنجه قابل نمایش دادن باشد. به همین خاطر است که همیشه پاها و کفش‌های صاحب گربه را می‌بینیم نه خود او را. بعلاوه، تصویر شخصیت انسانی در این کارتون از کمترین اهمیت برخوردار است.

۳- چرا خانواده سیمپسون‌ها زرد هستند؟

12 5002022

مت گرینیگ، تهیه کننده اصلی مجموعه‌ سیمپسون‌ها از همان ابتدا اعتقاد داشت که تلویزیون به رنگ بیشتری در برنامه‌هایش نیاز دارد. به همین خاطر بود که وقتی برای اولین بار مارج، بارت، لیسا و مگی را با رنگ زرد دید، خوشش آمد و گفت که این همان چیزی است که باید تولید شود. این اعتقاد چندان هم بیراه نبود زیرا کمتر کسی در آمریکا و دیگر کشورهای جهان وجود دارد که این خانواده زردرنگ را نشناسد.

سیمپسون‌ها خانواده‌ای هستند که در یک شهر خیالی به نام اسپرینگ‌فیلد زندگی می‌کنند. پدر خانواده، هومر به عنوان نگهبان امنیتی در نیروگاه برق اتمی اسپرینگفیلد کار می‌کند. موقعیتی که در تضاد با بی‌دقتی و رفتارهای احمقانه او است. او با مارج سیمپسون ازدواج کرده‌است. مارج زن خانه‌دار کلیشه‌ای و یک مادر است. آن‌ها دارای سه فرزند هستند: «بارت» یک دردسر ساز ده ساله، «لیسا» یک کودک هفت ساله باهوش و پر جنب و جوش و «مگی» که به ندرت حرف می‌زند، اما با مکیدن یک پستانک ارتباط برقرار می‌کند.

۴- چرا همه شخصیت‌های کارتونی ۴ انگشت دارند؟

12 50020333

در زمانی که انیمیشن‌ها با دست طراحی می‌شدند، کم کردن یکی از انگشتان دست، به‌طور قابل ملاحظه‌ای از هزینه‌ها و زمان تولید یک کارتون کم می‌کرد. شاید با خود تصور کنید که این فقط یک انگشت است! اما باید بدانید که در آن زمان صدها کارتونیست باید برای حرکات همین یک انگشت چندین ماه طرح می‌کشیدند. بنابراین، با کم کردن آنها علاوه بر صرفه‌جویی مالی، از زمان تولید نیز می‌کاستند. بعدها این روند به صورت یک رسم باقی ماند و همچنان نیز ادامه دارد.

۵- چرا نام لاک‌پشت‌های نینجا از هنرمندان عصر رنسانس ایتالیا انتخاب شده است؟

12 5002034

وین ایستمن و پیتر لایرد در سال ۱۹۸۴ در یک کتاب داستان مصور مجموعه لاک‌پشت‌های نینجای نوجوان جهش‌یافته را خلق کردند. بعدها از روی این مجموعه انیمیشن ساخته شد. این نویسنده‌ها ابتدا در نظر داشتند تا نام‌های ژاپنی برای این قهرمان‌های انسان‌گونه انتخاب کنند. اما بعدها نظرشان عوض شد و نام آنها را بر اساس هنرمندان عصر رنسانس ایتالیا انتخاب کردند: مایکل‌آنجلو، لئوناردو، داناتلو و رافائل.

لاک‌پشت‌های نینجا در فاضلاب نیویورک بزرگ شده‌اند و هنر رزمی نینجوتسو را از یک موش که همچون خودشان جهش‌یافته و انسان گون است می‌آموزند.

۶- چرا همه پرنسس‌های دیزنی مادر ندارند؟

12 500203

یکی از فرضیه‌های غمناکی که برخی مردم به آن اعتقاد دارند این است که والت دیزنی، با اولین حقوق خود یک خانه خرید و با خانواده به آنجا نقل مکان کرد. اما مادرش در اثر نشت گاز در آن خانه جان خود را از دست داد. همین باعث شد تا دیزنی همه نمایشنامه‌های خود را تغییر دهد و حضور والدین را از متن آنها کم کند.

اما واقعیت چیز دیگری است.

مادر نداشتن شاهدخت‌ها و ملکه‌های کارتون‌های دیزنی یک انتخاب هوشمندانه و عمدی است. وقتی شخصیت اصلی مادر نداشته باشد، بیننده بیشتر و بهتر می‌تواند تنهایی قهرمان زن را درک و با او همدردی کند.

۷- نژاد «اسکوبی-دو» چیست؟

12 500202

Scooby-Doo نوعی سگ گریت دین (دانمارکی بزرگ) است. گِرِیت دِین‌ها از انواع سگ‌های نگهبان هستند که اصلیت آلمانی دارند. خالق این شخصیت کارتونی، اسکوبی-دو را با الهام از این نژاد سگ ترسیم کرده است. اگرچه، رنگ اسکوبی با نژاد اصلی گریت دین فرق دارد و در بعضی از جاهای بدنش هم خال دارد که سگ اصلی آنها را ندارد.

۸- آیا دانلد داک هم‌جنس‌خوار بود؟

12 5330020

حتما در کارتون‌های دانلد داک دیده‌اید که موقع غذا خوردن چیزی شبیه مرغ و اردک بریان روی میز سرو می‌شد. اما باید بدانید در این سکانس، این اردک‌ها طبق رسم و آیین مسیحی‌ها در حال خوردن بوقلمون برای مراسم شکرگزاری هستند.

۹- آیا تارزان واقعا برادر کوچک‌تر آنا و السا است؟

12 500200

به گفته کریس باک، کارگردان ملکه برفی (منجمد) که کارگردان تارزان هم بوده است، شاه و ملکه ارندل در نتیجه غرق شدن کشتی جان خود را از دست ندادند. آنها نجات پیدا کرده و به یک جزیره گرمسیری رفتند و در همان جا به زندگی خود ادامه دادند. اما پیش از آن، آنها یک پسربچه داشتند. پس از رسیدن به جزیره، در آنجا برای خود خانه ساختند و زندگی شادی داشتند تا اینکه مورد حمله یک پلنگ قرار گرفتند. شاه و ملکه در نتیجه این حمله کشته شدند اما خوشبختانه، آن پسربچه نجات یافت. به این معنا که آنا و السا یک برادر کوچک‌تر به نام تارزان هم داشتند.

۱۰- دستور پخت و رِسِپی غذای Krabby Patty باب اسفنجی چیست؟

12 5000

مواد لازم:

 • نان برشته همبرگر با کنجد
 • خیارشور
 • کاهو
 • گوجه‌فرنگی
 • گوشت چرخ‌کرده با تخم‌مرغ خام
 • پنیر
 • کچاپ
 • خردل
 • نمک و فلفل سیاه

دستور پخت:

 1. کتلت‌های تهیه شده از گوشت چرخ‌کرده را درون نان‌های برشته بگذارید.
 2. سس‌های خردل و کچاپ را روی آن بریزید. خیارشور، کاهو، گوجه‌فرنگی و پنیر را بگذارید و کمی عشق به آن اضافه کنید.
 3. لایه رویی نان همبرگر را گذاشته و Krabby Patty را میل کنید.

 

 

در همین ارتباط بخوانید :

معرفی والت دیزنی ، شخصی که رویای آمریکایی را به واقعیت تبدیل کرد + تصاویر

تصاویری حیرت انگیز از هنرمندی که شخصیت های معروف دیزنی را در دنیای واقعی ترسیم کرد

حقایق جالبی که باید درباره انیمیشن های مشهور دیزنی بدانید + تصاویر

تصاویری از لوکیشن های واقعی که الهام بخشی انیمیشن های کمپانی دیزنی شدند

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها