صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : سریالی تلویزیونی با اقتباس از فیلم آخرین موهیکان ( The Last of the Mohicans ) ساخته می شود

سریالی تلویزیونی با اقتباس از فیلم آخرین موهیکان ( The Last of the Mohicans ) ساخته می شود

اخرین موهیکان - The Last of the Mohicans

کری فوکوناگا و نیکول کسل می خواهند نسخه تلویزیونی «آخرین موهیکان» (The Last of the Mohicans) را برای بخش تلویزیونی استودیو پارامونت بسازند. در اقتباس سینمایی مایکل مان در سال ۱۹۹۲، دانیل دی لوییس نقش اصلی را بر عهده داشت. در سال های اخیر، کسل اپیزودهایی از سریال «وست ورلد» (Westworld) و «کسل راک» (Castle Rock) را کارگردانی کرده و اخیراً نیز کارگردانی اپیزود پایلوت سریال جدید «نگهبانان» (Watchmen) را نیز بر عهده داشته است و فوکوناگا نیز در حال حاضر روی پروژه «باند ۲۵» (Bond 25)، جدیدترین فیلم در فرانچایز «جیمز باند»، متمرکز است.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو ، فیلم «آخرین موهیکان» مایکل مان یکی از به یاد ماندنی ترین فیلم های حماسی است که در فرهنگ عمومی مردم رخنه کرده و بر اساس رمانی به همین نام نوشته جیمز فنیمور در سال ۱۸۲۶ ساخته شد. داستان فیلم در سال ۱۷۵۷ می گذرد و نبرد بین فرانسه و بومیان را روایت می کند که از آن با عنوان جنگ هفت ساله یاد می شود. در نسخه مایکل مان که بر اساس فیلم نامه فیلیپ دان برای فیلمی به همین نام ساخته جورج بی سیتز در سال ۱۹۳۶ تهیه شده بود، دی لوییس نقش ناتان پو ملقب به چشم عقابی (Hawkeye) را بازی می کند.

فیلم مان با بودجه ۴۰ میلیون دلاری ساخته شده و در باکس آفیس به فروش ۷۵ میلیون دلاری دست یافت و البته نقدهای بسیار مثبتی نیز دریافت کرد. در کنار دی لوییس، مادلین استو در نقش کورا مونرو، راسل مینز در نقش چینگاچگوک و اریک شیوگ در نقش یونکاس حاضر شدند. بر اساس ادعای مجله ورایتی، فوکوناگا و کسل برداشتی جدید از داستان «آخرین موهیکان» خواهند داشت. سریال تلویزیونی این دو به نسخه اورجینال کوپر وفادار بوده که روی شخصیت کورا- دختری دو رگه از یک ژنرال بریتانیایی – و یونکاسِ موهیکان متمرکز خواهد بود. کسل اپیزود پایلوت را کارگردانی کرده و فوکوناگا نیز در زمینه نوشتن فیلم نامه به نیکلاس آزبورن کمک خواهد کرد و هر سه آن ها تهیه کنندگی سریال «آخرین موهیکان» را بر عهده خواهند داشت.

اخرین موهیکان - The Last of the Mohicans

وی در سخنانی از قصد خود برای بازگویی داستان اصلی در قالب یک سریال تلویزیونی می گوید: «من شدیداً هیجان زده هستم از این که بخشی از این تیم فوق العاده هستم که می خواهیم نور و دیدگاهی تازه را به این دوره از تاریخ مان بیاوریم. در حالی که کتاب جیمز فنیمور کوپر و فیلم اورجینال فضای زیادی برای پر کردن ایجاد کرده اند، فیلم نامه نیک و کری یک برداشت تازه و خوانشی احیاگرانه خواهد بود. آن ها این فرصت خارق العاده را برای نشان دادن و بررسی شخصیت هایی که اغلب به حاشیه رانده می شوند غنیمت می شمارند».

در حالی که سریال «آخرین موهیکان» اولین تجربه فیلم سازی آزبورن به شمار می آید، فوکوناگا در یک دهه گذشته رزومه قابل توجهی برای خودش دست و پا کرده است. در سال ۲۰۱۵، فوکوناگا اولین فیلم خود با عنوان «هیولاهای بی مرز و بوم» (Beasts of No Nation) که یک درام جنگی بود را کارگردانی کرد که نویسندگی و مدیریت اجرایی آن را نیز خودش بر عهده داشت. سپتامبر گذشته نیز پس از کنار رفتن دنی بویل به دلیل تفاوت های دیدگاهی، فوکوناگا برای ساخت فیلم «باند ۲۵» استخدام شد. برای نسخه سریالی «آخرین موهیکان» حضور کسل در میان کارگردانان می تواند بسیار جذاب باشد.

او کارگردانی تعدادی از اپیزودهای سریال های محبوب و قابل توجهی مانند «آمریکایی ها» (The Americans) را در کارنامه دارد و سریال های زیادی با بن مایه ماوراء الطبیعه را نیز رهبری کرده است. از این رو تماشای شیوه پرداخت او به جنبه های ماوراء الطبیعه داستان کوپر هیجان انگیز خواهد بود. همچنین با توجه به اینکه فوکوناگا کارگردانی سریال جدید را بر عهده دارد می توان اطمینان داشت که سریال «آخرین موهیکان» بسیار جذاب، به احتمال فراوان پر از سکانس های خشن و البته بسیار سرگرم کننده و متنوع خواهد بود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها