صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : ماجرای لکنت زبان امیلی بلانت چیست؟

ماجرای لکنت زبان امیلی بلانت چیست؟

امیلی بلانت

لکنت زبان یک اختلال گفتاری است که نه خطرناک است، نه مایه شرمساری و خوشبختانه با گفتار درمانی تا حدی زیادی قابل کنترل است اما این که یک نفر لکنت زبان داشته باشد و تبدیل به یک ستاره سینما شود موضوعی مهیج است.

به گزارش مووی مگ به نقل از اننتخاب، ابتلا به لکنت سال‌ها پیش بسیار ناراحت کننده بود، این موضوع با تبعاتی مثل تمسخر از سوی همکلاسان، دوستان و اطرافیان همراه بود، اما اکنون شرایط تغییر کرده و خوشبختانه کنترل مشکل لکنت با جلسات مشاوره و گفتار درمانی تا حد زیادی امکان پذیر است.

اما با همه روش های درمانی و مشاوره این که یک فرد مبتلا به لکنت در شغلی مثل گویندگی، بازیگری یا مواردی مشابه مشغول شود در نوع خود منحصر به فرد است. تصور کنید یک دختر در سنین نوجوانی و دقیقا از هفت تا چهارده سالگی به لکنت زبان دچار شود. این سن بسیار حساس است و درمان لکنت در این سن نیز زمان بر خواهد بود.

اما دختر لندنی داستان ما تصمیم داشت فرد مهمی شود و با وجود لکنت شدید چون در یک خانواده سیاستمدار بزرگ می شد دوست داشت به یک سخنران یا گوینده تبدیل شود. او با کمک معلم خود شروع به تمرینات زبان کرد و در نتیجه به مرور زمان موفق شد بر مشکل گفتاری خود غلبه کند.

مدتی بعد او عضو هیئت مدیره مؤسسه آمریکایی لکنت زبان شد. این دختر نوجوان در شانزده سالگی، به هارتوود هاوس، یک کالج خصوصی پیوست و در نتیجه استعدادهای برنامه‌های هنرهای نمایشی خود را به نمایش گذاشت. استعداد های او باعث شد نامش؛ امیلی بلانت به سرعت سر زبان‌ها بیفتد.

در سال 2009، بلانت جایزه بفتا (یکی از جوایز بریتانیا را برای هنرمند انگلیسی برگزیدهٔ سال) دریافت کرد. بلانت که روزی لکنت داشت و از سوی برخی از اطرافیان تحقیر می شد به سرعت تبدیل به یکی از چهره های سرشناس هالیوود شد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها