صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : اشتباهات جالبی که باعث ماندگاری فیلمهای مشهور شد! + تصاویر

اشتباهات جالبی که باعث ماندگاری فیلمهای مشهور شد! + تصاویر

5262417

معمولا اشتباهات در حین فیلمبرداری باعث خراب شدن فیلم‌ها می‌شوند، اما گاهی ممکن است کمک کنند که شاهد فیلم بهتری باشیم.

به گزارش مووی مگ به نقل از باشگاه خبرنگاران، وقتی صدها نفر دور هم جمع می‌شوند تا یک فیلم بسازند، همیشه اشتباهات رخ می‌دهد. ممکن است شاهد یک ساعت مچی در فیلمی باشید که زمان قرن پنجم میلادی را نمایش می‌دهد و یا ممکن است یک وسیله هیدورلیکی در زمان گلادیاتورها را ببینید.

این اتفاق‌ها در فیلم اجتناب ناپذیر هستند، اما گاهی اوقات این اشتباهات باعث می‌شوند که بازیگران به صورت بداهه از آن صحنه عبور کنند. حتی گاهی این اتفاقات این صحنه را ماندگارتر می‌کنند و این موضوع اثبات شده است که بیشتر صحنه‌های خاطره انگیز فیلم‌ها به صورت اتفاقی رخ داده است.

«مظنون همیشگی»

فیلم «مظنون همیشگی» از فیلم‌های موفق دهه ۹۰ هالیوود است که چهره‌های مشهوری نیز در آن ایفای نقش کرده‌اند. صحنه‌ای که شخصیت‌های مجرم در کنار هم هستند و خود را معرفی می‌کنند قرار نبود هیچ وقت به این شکل باشد.

در زمانی که هر یک از شخصیت‌های فیلم یک جمله برای معرفی خود می‌گوید، بقیه زیر خنده می‌زنند که قرار نبود به این شکل باشد، این خنده‌ها باعث شد این حس به مخاطب القا شود که این مجرمین کمترین ترسی از پلیس و بازداشت شدن ندارند.

«پدر خوانده»

در زمان فیلمبرداری اولین قسمت «پدر خوانده»، فورد کاپولا به دنبال یک شخص با هیبت بزرگی بود تا نقش لوکا براسی را ایفا کند. لنی مونتانا یک قهرمان کشتی بود و کاپولا به عنوان بازیگر از او استفاده کرد؛ سکانسی که قرار بود او بازی کند بسیار ساده بود.

5262418

در زمان فیلمبرداری او به دلیل حضور براندو دچار اضطراب می‌شود و دیالوگ‌های خود را فراموش می‌کند. اما هوش او به کمکش می‌آید و به صورت بداهه دیالوگ‌های ناقصش را در گوش براندو زمزمه می‌کند. کاپولا از این کار لذت می‌برد و در فیلمش استفاده می‌کند.

«آخرین وسوسه مسیح»

این فیلم با اقتباس از کتابی به نوشته نیکوز کازانزاکیس و به کارگردانی مارتین اسکورسیزی ساخته شده است. در پایان این فیلم، عیسی به عنوان آخرین قربانی خود برای انسانیت به صلیب کشیده می‌شود.

«آخرین وسوسه مسیح»

در زمان فیلمبرداری این سکانس یکی از فیلمبردارها به اسکورسیزی می‌گوید که یک مجله را در زمان فیلمبرداری مطالعه می کرده و بازتاب نوری که به جلد مجله خورده در فیلم ضبط شده است. اسکورسیزی زمانی برای فیلمبرداری مجدد ندارد و سکانس ضبط شده را همین گونه رها می‌کند. زمانی که فیلم را می‌بیند خوشحال می‌شود چرا که در انتهای فیلم هاله‌ای با رنگ قرمز به صورت کاملا تصادفی ضبط شده که کاملا با صحنه در تناسب است.

«جانگوی زنجیر گسسته»

لئوناردو دیکاپریو به عنوان یکی از با استعدادترین بازیگران حال حاضر شاخته می‌شود. در این فیلم صحنه‌ای وجود دارد که او از شدت عصبانیت دست خود را به روی میز می‌کوبد و دستش به شیشه‌های روی میز برخورد می‌کند و باعث خونریزی می‌شود.

 «جانگوی زنجیر گسسته»

این سکانس ساختگی نیست و او واقعا دست خود را می‌برد، اما در نقش خود باقی می‌ماند و فریادهای او با خونی که از دست‌های او جاری شده، او را ترسناک و مخوف‌تر می‌کند.

«شوالیه تاریکی»

در این فیلم شاهد یک صحنه انفجار در یک بیمارستان هستیم که به یک باره بر اثر اختلال های فنی انفجارهای متوالی متوقف می شود.

«شوالیه تاریکی»

اما واکنش و بازی بداهه هیث لیجر بسیار قابل تامل است. او چندین بار دکمه انفجار را فشار می‌دهد تا فرصت لازم را به گروه جلوه‌های ویژه برای انفجارهای باقی مانده بدهد. اگر او این کار را نمی‌کرد این سکانس‌ها باید مجددا گرفته می‌شد و هزینه‌های بسیاری را نیز در پی داشت.


مطالبی که خواندنشان توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

اشتباهات عجیب در فیلمهای مهم تاریخی که متوجه آنها نشده اید! + تصاویر

اشتباهات عجیب و باورنکردنی فیلمهای مشهور سینما

پلیس به اشتباه به یک بازیگر سر صحنه فیلمبرداری شلیک کرد!

5 باور اشتباهی که سازندگان فیلمهای جنگی در ذهن مخاطب القا کرده اند! + تصاویر

10 اشتباه عجیب در فیلمهای هالیوودی که نمی توان آنها را نادیده گرفت! + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها