صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : 44 فیلم پرفروش تاریخ سینما که بیش از 1 میلیارد دلار فروختند! + تصاویر ( بخش اول )

44 فیلم پرفروش تاریخ سینما که بیش از 1 میلیارد دلار فروختند! + تصاویر ( بخش اول )

جوکر (۲۰۱۹)

با افزایش قیمت بلیت سینماها و بازگشت مداوم فرانچایزهایی مانند «جنگ ستارگان» (Star Wars)، فروش بیش از یک میلیارد دلاری فیلم ها در سراسر جهان رفته رفته به موضوعی عادی تبدیل می شود. فیلم «جوکر» (Joker) با بازی خواکین فینیکس که از آن به عنوان یکی از بهترین فیلم های دستکم چند سال گذشته و یکی از بهترین نقش آفرینی های تاریخ سینما یاد می شود اخیراً فروش خود را از مرز یک میلیارد دلار عبور داده و وارد باشگاه فیلم های میلیارد دلاری شده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، در حال حاضر تنها ۴۴ فیلم از ۲۵ سال گذشته موفق شده اند که به باشگاه انحصاری فیلم های میلیارد دلاری راه یابند. بر اساس اطلاعات بدست آمده از وبسایت Box Office Mojo، فهرستی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما را تهیه کرده ایم که فروش آن ها بیش از یک میلیارد دلار بوده است. از «مینیون ها» (Minions) تا «آکوامن» (Aquaman) در ادامه مطلب با موفق ترین فیلم های تاریخ باکس آفیس همراه باشید.

۴۴- جوکر (۲۰۱۹)

فروش کلی: ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ (فروش آن ادامه دارد)

فیلم «جوکر» از فیلم های دنیای کمیک DC اولین فیلم با درجه R است که در تاریخ باکس آفیس فروش خود را از مرز یک میلیارد دلار عبور داده است. این مهم تنها ۶ هفته پس از انتشار فیلم در سینماهای جهان رخ داد. این فیلم از شانس های اصلی جوایز اسکار سال آینده میلادی بوده و منتقدان بازی خیره کننده خواکین فینیکس در نقش آرتور فلک را به شدت تحسین کرده اند.

43563

۴۳ – شوالیه تاریکی (۲۰۰۸)

فروش کلی: ۱,۰۰۴,۶۰۰,۰۰۰دلار

در جولای سال ۲۰۰۸، بسیاری به این باور رسیده بودند که فیلم «بتمن آغاز می کند» (Batman Begins) کریستوفر نولان با بازی هیث لجر در نقش جوکر می تواند رکوردی جدید در سینما از خود به جای بگذارد. در این میان گمانه زنی های بسیاری وجود داشت مبنی بر اینکه آیا «شوالیه تاریکی» (The Dark Knight) می تواند رکورد تاریخی «تایتانیک» (Titanic) با ۱٫۸ میلیارد دلار فروش را بشکند یا خیر. شوربختانه در باشگاه پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما که فروشی بیش از یک میلیارد دلار را تجربه کرده اند، فیلم «شوالیه تاریکی» در رتبه آخر قرار  گرفت.

هابیت ها: سفر غیرمنتظره (۲۰۱۲)

۴۲- هابیت ها: سفر غیرمنتظره (۲۰۱۲)

فروش کلی: ۱,۰۲۱,۱۰۰,۰۰۰ دلار

وقتی که اولین فیلم «هابیت ها» (The Hobbit) ساخته پیتر جکسون منتشر شده و فروش آن از مرز یک میلیارد دلار گذشت، می شد فهمید که دو دنباله بعدی نیز به همان اندازه عملکرد خوبی در باکس آفیس خواهند داشت. اما هیچ یک از دو فیلم دیگر نتوانست به فروشی بیش از یک میلیارد دلار دست یابد. هر دو دنباله «تباهی اسماگ» (The Desolation of Smug) و «نبرد پنج سپاه» (Battle of the Five Armies) به فروشی نزدیک به  ۹۶۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون دلار بسنده کرده و تنها «سفر غیرمنتظره» (An Unexpected Journey) بود که توانست از مرز ۱ میلیارد دلار فروش عبور کند.

زوتوپیا (۲۰۱۶

۴۱- زوتوپیا (۲۰۱۶)

فروش کلی: ۱,۰۲۳,۸۰۰,۰۰۰ دلار

انیمیشن «زوتوپیا» (Zootopia) از ساخته های استودیو دیزنی یکی از ۴ انیمیشن ساخت این استودیو است که توانسته فروشی بیش از یک میلیارد دلار را تجربه نماید. این انیمیشن نه تنها با فروش ۷۵ میلیون دلاری در اولین روز اکرانش رکورد پرفروش ترین انیمیشن تاریخ کمپانی دیزنی را شکست بلکه به پرفروش ترین انیمیشن تاریخ سینما در ماه مارس تبدیل شد.

آلیس در سرزمین عجایب (۲۰۱۰)

۴۰- آلیس در سرزمین عجایب (۲۰۱۰)

فروش کلی: ۱,۰۲۵,۵۰۰,۰۰۰ دلار

وقتی که فیلم کلاسیک «آلیس در سرزمین عجایب» (Alice In Wonderland) محصول کمپانی والت دیزنی و به کارگردانی تیم برتون به فروش بالای یک میلیارد دلار رسید به ششمین فیلمی تبدیل شد که به فروش بالای یک میلیارد دست یافته است. بعد از آن سال بیش از ۲۰ فیلم دیگر نیز وارد باشگاه فیلم های یک میلیارد دلاری شده اند که دنباله این فیلم جایی در میان آن ها ندارد. دنباله این فیلم با نام «آلیس در آن سوی آینه» (Alice Through the Looking Glass) تنها توانست به ۲۹۹٫۵ میلیون دلار فروش در سراسر جهان دست یابد.

جنگ ستارگان: اپیزود اول- تهدید شبح (۱۹۹۹)

۳۹- جنگ ستارگان: اپیزود اول- تهدید شبح (۱۹۹۹)

فروش کلی: ۱,۰۲۷,۰۰۰,۰۰۰ دلار

«تهدید شبح» (The Phantom Menace) اولین اپیزود از سری فیلم های «جنگ ستارگان» بود که به لطف اکران دوباره به شکل سه بعدی ۱۳ سال بعد از اولین اکران توانست به رکورد فروش بالای یک میلیارد دلار برسد. بدون درآمد حاصل از اکران مجدد، این اپیزود نیز مانند سه اپیزود قبلی به فروشی بالاتر از یک میلیارد دلار دست نمی یافت.

در جستجوی دوری (۲۰۱۶)

۳۸- در جستجوی دوری (۲۰۱۶)

فروش کلی: ۱,۰۲۸,۶۰۰,۰۰۰ دلار

دوستداران فیلم های انیمیشن در تابستان سال گذشته برای تماشای دنباله انیمیشن «در جستجوی نمو» (Finding Nemo) ساخته شرکت انیمیشن سازی والت دیزنی به سینماها هجوم بردند. دنباله «در جستجوی دوری» (Finding Dory) بعد از فیلم «زوتوپیا» دومین انیمیشن سال ۲۰۱۶ بود که فروشش از مرز یک میلیارد دلار می گذشت.

پارک ژوراسیک (۱۹۹۳)

۳۷- پارک ژوراسیک (۱۹۹۳)

فروش کلی: ۱,۰۲۹,۲۰۰,۰۰۰ دلار

همانند فیلم «جنگ ستارگان: اپیزود اول- تهدید شبح» فروش بالای فیلم «پارک ژوراسیک» (Jurassic Park) نیز مرهون اکران مجدد آن به صورت سه بعدی در سال ۱۹۹۳ است. طبق گزارش ها این فیلم ابتدا در کشور چین نیز اکران نشد اما اکران نسخه سه بعدی این فیلم از جمله در چین سهم زیادی در افزایش فروش این فیلم و راهیابی آن به باشگاه فیلم های یک میلیارد دلاری داشت.

من نفرت انگیز ۳ (۲۰۱۷)

۳۶- من نفرت انگیز ۳ (۲۰۱۷)

فروش کلی: ۱,۰۳۳,۵۰۰,۰۰۰ دلار

انیمیشن «من نفرت انگیز ۳» (Despicable Me 3) با بازگشت لوسی، گرو و البته مینیون ها، فیلم موفق چراغ خاموش سال ۲۰۱۷ بوده و دومین فیلم این فرانچایز بود که توانست به فروشی بیش از یک میلیارد دلار دست یابد.

دزدان دریایی کارائیب: بر امواج ناشناخته (۲۰۱۱)

۳۵- دزدان دریایی کارائیب: بر امواج ناشناخته (۲۰۱۱)

فروش کلی: ۱,۰۴۵,۷۰۰,۰۰۰ دلار

تاکنون تنها چهار فیلم از مجموعه فیلم های «دزدان دریایی کارائیب» ساخته شده و تنها دو قسمت از آن به فروش بالای یک میلیارد دلار رسیده است. فیلم «دزدان دریایی کارائیب: سواری بر امواج ناشناخته» (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides) در زمینه فروش عقب تر از دیگر فیلم این مجموعه با عنوان «صندوقچه مرد مرده» (Dead Man’s Chest) قرار دارد.

علاءالدین (۲۰۱۹)

۳۴- علاءالدین (۲۰۱۹)

فروش کلی: ۱,۰۵۰,۶۹۳,۰۰۰ دلار

مانند بسیاری از نسخه های لایو اکشن استودیو دیزنی از انیمیشن های کلاسیک، «علاءالدین» (Aladdin) نیز در باکس آفیس عملکرد بسیار خوبی داشت. این انیمیشن لایو اکشن به یکی از ۵ انیمه رکوردشکن استودیو دیزنی تبدیل شده که به فروشی بیش از یک میلیارد دلار دست می یابند.

روگ وان: داستان جنگ ستارگان (۲۰۱۶)

۳۳- روگ وان: داستان جنگ ستارگان (۲۰۱۶)

فروش کلی: ۱,۰۵۶,۱۰۰,۰۰۰ دلار

قسمت «روگ وان» (Rogue One) با یک میلیارد دلار فروش پس از تنها ۳۹ روز از نمایش خود توانست جایگاهش را در فرانچایز «جنگ ستارگان» جاودانه سازد.این اسپین آف به چهارمین و آخرین فیلم سال ۲۰۱۶ تبدیل شد که به فروشی بیش از یک میلیارد دلار در باکس آفیس دست پیدا می کند. شایان ذکر است که تمامی ۴ فیلم میلیارد دلار سال ۲۰۱۶ همگی از ساخته های کمپانی دیزنی بودند.

دزدان دریایی کارائیب: صندوقچه مرد مرده» (۲۰۰۶)

۳۲- دزدان دریایی کارائیب: صندوقچه مرد مرده» (۲۰۰۶)

فروش کلی: ۱,۰۶۶,۲۰۰,۰۰۰ دلار

در سال ۲۰۰۶ وقتی که دنباله «دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه» (Curse of the Black Pearl) با عنوان «صندوقچه مرد مرده» به سینماها آمد، تنها سه ماه طول کشید که این فیلم بتواند به فروش بیش از یک میلیارد دلار دست یابد. در آن دوران، «صندوقچه مرد مرده» تنها سومین فیلم در تاریخ سینما بود که توانسته بود فروش خود در باکس آفیس جهانی را از مرز یک میلیارد دلار عبور دهد.

داستان اسباب بازی ۳ (۲۰۱۰)

۳۱- داستان اسباب بازی ۳ (۲۰۱۰)

فروش کلی: ۱,۰۶۷,۰۰۰,۰۰۰ دلار

سومین قسمت از مجموعه فیلم های «داستان اسباب بازی» (Toy Story)در سال ۲۰۱۰ با عبور از مرز یک میلیارد دلار فروش در باکس آفیس، به عنوان پرفروش ترین انیمیشن استودیو پیکسار نام خود را در تاریخ سینما جاودانه ساخت. موفقیت تجاری این قسمت باعث شده که شرکت والت دیزنی تصمیم بگیرد قسمت دیگری از این انیمیشن را تولید کند.

داستان اسباب بازی ۴ (۲۰۱۹)

۳۰- داستان اسباب بازی ۴ (۲۰۱۹)

فروش کلی: ۱,۰۷۳,۱۶۶,۰۰۰ دلار

با فروش بیش از یک میلیارد دلاری «داستان اسباب بازی ۴»، کمپانی دیزنی به اولین استودیویی تبدیل شد که در یک سال ۵ فیلم با فروش میلیارد دلاری می سازد. بدین ترتیب چهارمین قسمت در فرانچایز «داستان اسباب بازی» به فیلم های «کاپیتان مارول»، «علاءالدین»، «انتقام جویان: بازی نهایی» و «شیر شاه» پیوست که در سال ۲۰۱۹ اکران شده و همگی به فروش بالای یک میلیارد دلار رسیدند.

شوالیه تاریکی بر می خیزد (۲۰۱۲)

۲۹- شوالیه تاریکی بر می خیزد (۲۰۱۲)

فروش کلی:  ۱,۰۸۴,۹۰۰,۰۰۰ دلار

سال ۲۰۱۲ دنباله کریستوفر نولان بعد از «شوالیه تاریکی»به سیزدهمین فیلمی در طول تاریخ تبدیل شد که به فروش بالای یک میلیارد دلار رسیده است. فروش فیلم «شوالیه تاریکی بر می خیزد» (The Dark Knight Rises) فوق العاده بود هرچند بعد از تیراندازی شبانه در یکی از سینماهای پخش فیلم (Aurora theater) بسیاری از صاحب نظران فکر می کردند که استقبال تماشاگران از این فیلم کاهش خواهد یافت.

تبدیل شوندگان: عصر انقراض (۲۰۱۴)

۲۸- تبدیل شوندگان: عصر انقراض (۲۰۱۴)

فروش کلی: ۱,۱۰۴,۰۰۰,۰۰۰ دلار

بله باز هم قدرت غیرقابل توقف فرانچایز «تبدیل شوندگان». چهارمین قسمت در این فرانچایز با عنوان «تبدیل شوندگان: عصر انقراض» (Transformers: Age of Extinction) با در ذهن داشتن مخاطبان بین المللی ساخته شده بود و این ایده در نهایت موثر از کار درآمد. نزدیک به یک سوم از کل فروش جهانی این فیلم تنها از بازار سینمایی چین بود.

اسکای فال (۲۰۱۲)

۲۷- اسکای فال (۲۰۱۲)

فروش کلی: ۱,۱۰۸,۶۰۰,۰۰۰ دلار

«اسکای فال» (Skyfall) تنها قسمت از مجموعه فیلم های «جیمز باند» است که به فروشی بالاتر از یک میلیارد دلار رسید. این فیلم همچنان پرفروش ترین فیلم محصول کمپانی سونی و پنجمین فیلم با فروش بالای ۱۰۰ میلیون پوند در تاریخ بریتانیا است.

ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه (۲۰۰۳)

۲۶- ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه (۲۰۰۳)

فروش کلی: ۱,۱۱۹,۹۰۰,۰۰۰ دلار

در سال ۲۰۰۳ مردم برای تماشای آخرین قسمت از مجموعه فیلم های «ارباب حلقه ها» ساخته پیتر جکسون به سینماها هجوم بردند. بعد از گذشت تنها ۱۰ روز از اکران اولیه، فیلم «ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه» (Lord of the Rings: The Return of the King) به دومین فیلمی تبدیل شد که بعد از “تایتانیک” توانسته بود از مرز فروش یک میلیارد دلار نیز بگذرد. این فیلم رکورد اسکار را نیز شکست و با کسب ۱۱ جایزه اسکار در همه ۱۱ بخشی که نامزد دریافت این جایزه شده بود نام خود را در تاریخ سینما جاودانه کرد.

تبدیل شوندگان: نیمه تاریک ماه (۲۰۱۱)

۲۵- تبدیل شوندگان: نیمه تاریک ماه (۲۰۱۱)

فروش کلی: ۱,۱۲۳,۸۰۰,۰۰۰ دلار

سومین قسمت از مجموعه فیلم های «تبدیل شوندگان» اولین فیلم ساخته کمپانی پارامونت پیکچرز بود که فروش آن از مرز یک میلیارد دلار گذشت. همانند «عصر انقراض»، «نیمه تاریک ماه» (Transformers: Dark Side of the Moon) نیز فروش بالای خود را مدیون استقبال تماشاگران از آن در سطح بین المللی است. این فیلم آخریننقش آفرینی شایا لبوف در مجموعه فیلم های «تبدیل شوندگان» به حساب می آید.

کاپیتان مارول (۲۰۱۹)

۲۴- کاپیتان مارول (۲۰۱۹)

فروش کلی: ۱,۰۹۸,۱۰۰,۰۰۰ دلار (فروش همچنان ادامه دارد)

تنها یک هفته پس از اکرانش و رکوردشکنی در زمینه فروش در هفته اول اکران، فیلم «کاپیتان مارول» (Capitan mMarvel) در مجموع فروش داخلی و خارجی خود از مرز یک میلیارد دلار گذشت و به جمع دیگر فیلم های دنیای مارول- «پلنگ سیاه»، سه گانه «انتقام جویان»، «مرد آهنی ۳» و «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»- با فروش میلیارد دلاری پیوست. این فیلم به دلیل اینکه نمایش آن همچنان در سینماها ادامه داشته و به فروش بالاتری دست خواهد یافت در رتبه ای بالاتر از چند فیلم دیگر قرار گرفته هر چند فروش آن در هنگام نوشتن این مطلب کمتر از فیلم های پایین تر از خود بوده است.

مرد عنکبوتی: دور از خانه (۲۰۱۸)

۲۳- مرد عنکبوتی: دور از خانه (۲۰۱۸)

فروش کلی:۱,۱۳۱,۸۴۶,۰۰۰ دلار

فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه» (Spider-Man: Far From Home) در کمتر از یک ماه از اکران خود در ماه جولای به رکورد یک میلیون دلار فروش رسید که با این موفقیت تجاری در تاریخ این فرانچایز نام خود را جاودانه ساخت.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

پرفروش ترین فیلمهای باکس آفیس آمریکا در سال 2019

معرفی موفق ترین و پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما + تصاویر

15 کارگردان مشهوری که فیلمهایشان بیشتر فروش را در گیشه داشته اند + تصاویر

آیا حضور بازیگران زن فروش تئاترها در تهران را تضمین می کند؟

فروش فاجعه بار فیلم همسر سابق جانی دپ در سینما

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها