صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : نسخه قاچاق فیلم « خانه پدری » هم منتشر شد!

نسخه قاچاق فیلم « خانه پدری » هم منتشر شد!

خانه پدری

نسخه غیرمجاز فیلم سینمایی “خانه پدری” به کارگردانی کیانوش عیاری در حالی از ساعتی قبل در فضای مجازی منتشر شده است که از روز گذشته برخی از کانال‌های خبری و رسانه‌های سینمایی در فضای مجازی به بهانه به پایان رسیدن اکران عمومی این فیلم در سینماها تا روز چهارشنبه۱۳ آذرماه، باردیگر مخاطبان را به تماشای این فیلم فراخوانده بودند.

نکته قابل توجه درباره نسخه منتشرشده از فیلم “خانه پدری” کیفیت بالای آن و نیز عدم اعمال اصلاحات موردچالش برسر سکانس افتتاحیه فیلم است. به تعبیری نسخه‌ای که از امروز در فضای مجازی به‌صورت غیرقانونی در دسترس عموم مخاطبان قرار گرفته همان نسخه اولیه فیلم است که نتوانسته بود برای اکران عمومی مجوز دریافت کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، انتشار نسخه غیرمجاز فیلم سینمایی “خانه پدری”، پس از فیلم سینمایی “رحمان ۱۴۰۰” دومین موردعجیب اکران ۹۸ در زمینه انتشار نسخه اصلاح‌نشده فیلم‌های سینمایی در فضای مجازی محسوب می‌شود.

هنوز مسیر ورود نسخه غیرمجاز فیلم “خانه پدری” به شبکه قاچاق و عامل انتشار آن مشخص نیست.

نسخه قاچاق “خانه پدری” در اختیار تهیه‌کننده و لابراتوآر بوده است

سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیرکل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر و عرضه غیرمجاز تأکید کرد نسخه منتشرشده از “خانه پدری” در فضای مجازی تنها در اختیار تهیه‌کننده و لابراتوآر فیلم بوده است.

سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی و دبیرکل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر و عرضه غیرمجاز آثار سینمایی درباره انتشار نسخه باکیفیت و ممیزی‌نشده فیلم سینمایی “خانه پدری” به کارگردانی کیانوش عیاری در فضای مجازی گفت: درباره این موضوع باید کسانی که فیلم را در اختیار داشته‌اند پاسخ بدهند. ما پیگیر حقوقی و قضایی می‌کنیم و در ستاد صیانت هم در پی این هستیم که بدانیم فیلم از کدام منشأ قاچاق شده است. ما چندی پیش متوجه این ماجرا شدیم، با پلیس فتا ارتباط گرفتیم و بخشی از پیگیری‌های قضایی را هم تاکنون انجام داده‌ایم.

وی درباره اینکه منشأ قاچاق فیلم کجا می‌توانسته باشد، عنوان کرد: این نسخه تنها در اختیار تهیه‌کننده و نهاد فنی آن یعنی لابراتوآر بوده است. ارشاد اساساً این نسخه را در اختیار نداشته و بنابراین فیلم یا از مجرای تهیه‌کننده یا لابراتوآر قاچاق شده است. همانطور هم که دیده‌اید نسخه منتشر شده، نسخه کامل و بدون هیچ نشانی از سوی وزارت ارشاد است. بنابراین نه شما می‌توانستید آن را منتشر کنید نه ما! چرا که این نسخه تنها در اختیار تهیه‌کننده و لابراتوآر بوده است.

این مدیر سازمان سینمایی ادامه داد: البته من علوم غیبیه ندارم که مستقیم بگویم چه کسی این کار را انجام داده است، نمی‌خواهم هم کسی را متهم کنم اما مسیر دیگری برای انتشار این نسخه وجود نداشته است. این را هم باید عنوان کنم که فیلم سینمایی “رحمان ۱۴۰۰” هم دقیقا به همین روش قاچاق شده بود.

طباطبایی‌نژاد در پایان اظهار کرد: ما به طور کلی در ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر و عرضه غیرمجاز آثار سینمایی اولین قدمی که برمی‌داریم این است که از همکارانمان در نیروی انتظامی بخواهیم از ادامه پخش فیلم جلوگیری کنند، در دومین گام هم باید شکایت خودمان را تنظیم کنیم. جمع‌آوری این اثر هم به صورت فیزیکال و دیجیتال صورت خواهد گرفت.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

بیانیه خانه سینما در پی توقیف مجدد فیلم « خانه پدری »

انتقاد عجیب مسعود فراستی از فیلم « خانه پدری » : « خانه پدری »وطن‌ فروشی است و با توقیف‌ اش موافق هستم!

معرفی تمام بازیگران زن سینمای ایران که نقش معتاد را ایفا کرده اند + تصاویر

نگاهی به زندگی نخستین بازیگر زن ایران و سرنوشتی که نصیبش شد + تصاویر

گزارشی از جنجالی ترین سانسورهای تلویزیون در هفته های اخیر + تصاویر

هنرمندانی که فرزندان خود را در خارج از کشور به دنیا آوردند + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها