صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : بازیگران مشهوری که برای بازی در فیلم محبوب شان دستمزد کمتری دریافت کردند! + تصاویر

بازیگران مشهوری که برای بازی در فیلم محبوب شان دستمزد کمتری دریافت کردند! + تصاویر

۱۰- ایتن هاوک در The Purge

 بازیگران مرد و زن اغلب دستمزدهای بسیار سنگین و هنگفتی برای بازی در یک فیلم یا سریال دریافت می کنند اما در اندک مواردی، آن ها حاضر به مذاکره در مورد کاهش چشمگیر دستمزدهای میلیون دلاری می شوند. این کار عمدتاً به منظور کاهش هزینه های کلی ساخت فیلم یا سریال و به دلیل علاقه بازیگران به بازی در آن است. در دنیای سینما، بازیگران طراز اول بیشترین دستمزد را دریافت کرده که گاهی از ۲۰ میلیون دلار نیز عبور می کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ بازیگر مشهوری آشنا کنیم که برای بازی در فیلم مورد علاقه شان حاضر به کاهش قابل توجه دستمزد خود شدند.

۱۰- ایتن هاوک در The Purge

برای ایتن هاوک بازی در فیلم The Purge در سال ۲۰۱۳ بهترین راه برای همکاری با یکی از دوستان نزدیکش جیسون بلوم بود که نقش تهیه کنندگی فیلم را بر عهده داشت. بر اساس گزارش هالیوود ریپورتر، هاوک هنگام عقد قرارداد برای بازی در این فیلم هیچ پولی به عنوان پیش پرداخت دستمزد دریافت نکرد. همچنین به گفته خود هاوک، هنگام بازی در این فیلم هیچ مزیت خاص، تریلر ویژه، راننده شخصی و امکانات دیگری که برای بازیگران طراز اول در نظر گرفته می شود در کار نبوده است. این بازیگر بخشی از فروش فیلم را به عنوان دستمزد دریافت کرد که بر اساس گزارش ها حدود ۲ میلیون دلار بوده است.

https://www.youtube.com/watch?v=IYzlVDlE72w

۹- ویل فرل، استیو کارل و پل رود در Anchorman 2: The Legend Continues

این سه بازیگر اولین بار در سال ۲۰۰۴ در کمدی Anchorman: The Legend of Ron Burgundy کنار هم قرار گرفتند. از آن زمان، صحبت های زیادی در مورد دنباله این فیلم شنیده می شد اما نیاز به بودجه بالا باعث شده بود این دنباله هیچگاه محقق نشود. اما وقتی فرل، کارل و رود با کاهش قابل توجه دستمزدهایشان موافقت کردند در نهایت این دنباله ساخته شد. بر اساس گزارش ها، فرل در مراسم افتتاحیه فیلم به این موضوع اشاره کرده و گفت: «همه ما با کاهش قابل توجه دستمزد موافقت کردیم زیرا خیلی دوست داشتیم این فیلم را بسازیم». اکنون این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم های ویل فرل شناخته می شود.

۸- جوناه هیل در The Wolf Of Wall Street

۸- جوناه هیل در The Wolf Of Wall Street

برای جوناه هیل کار کردن با مارتین اسکورسیزی بسیار مهم تر از یک دستمزد چند میلیون دلاری بود. در واقع، بر اساس گزارش بی بی سی، هیل در برنامه هاوارد استرن در این باره چنین گفته است: «خانه اما را می فروختم و تمام پول هایم را به او می دادم تا بتوانم برایش کار کنم». از این رو وقتی فرصت بازی در فیلم The Wolf Of Wall Street فرا رسید، هیل موافقت کرد در آن بازی کند حتی اگر کمترین مقدار پول ممکن به وی پرداخت شود. این قمار در نهایت جواب داد و The Wolf Of Wall Street به یکی از بهترین فیلم های هیل تبدیل شده و حتی نامزدی جایزه اسکار را برای وی در پی داشت.

۷- کیانو ریوز در The Devil’s Advocate

۷- کیانو ریوز در The Devil’s Advocate

زمانی که کیانو ریوز برای بازی در فیلم The Devil’s Advocate قرارداد امضا کرد، از قبل جایگاه خود را به عنوان یکی از ستاره های هالیوود تثبیت کرده و به تازگی از بازی در فیلم Speed در کنار ساندرا بولاک که فیلم بسیار محبوب و پرفروشی بود فارغ شده بود. برای تریلر The Devil’s Advocate که در سال ۱۹۹۷ ساخته شد ریوز می توانست میلیون ها دلار دستمزد طلب کند اما او از آن دسته بازیگران نبود. بر اساس گزارش ABC News، ریوز موافقت کرد چند میلیون دلار دستمزد خود را کاهش دهد تا تهیه کنندگان بتوانند آل پاچینو را نیز به خدمت بگیرند. The Devil’s Advocate اکنون یکی از بهترین فیلم های غیراکشن کارنامه بازیگری ریوز به شمار می آید.

۶- چادویک بوزمن در ۲۱ Bridges

۶- چادویک بوزمن در ۲۱ Bridges

این بازیگر فقید بلافاصله پس از بازی در فیلم با فروش میلیارد دلاری Avengers: Endgame در فیلم دیگری با عنوان ۲۱ Bridges ظاهر شد. او در کنار برادران روسو یکی از تهیه کنندگان فیلم نیز به شمار می آمد و از همان ابتدا مصمم بود تا سینا میلر را در این فیلم در کنار خود داشته باشد اما دستمزد درخواستی میلر بسیار بالا بود. میلر خود می گوید: «من عددی را درخواست کردم که استودیو نمی توانست پرداخت کند». اما بوزمن وارد عمل شد و بخشی از دستمزدش را به او بخشید. میلر در این باره چنین گفته است: «چادویک در نهایت بخشی از دستمزدش را به من بخشید تا مرا به عددی که خواسته بودم برساند».

۵- رایان رینولدز در Deadpool

۵- رایان رینولدز در Deadpool

برای رینولدز، Deadpool یک پروژه بسیار مهم و شخصی بود. علاوه بر اینکه وی از تهیه کنندگان فیلم به شمار می رفت، رینولدز نقش اصلی شخصیت فیلم را نیز بر عهده داشت و برای تحقق یافتن پروژه موافقت کرد تا دستمزدش به ۲ میلیون دلار کاهش یابد. در نهایت این از خودگذشتگی جواب داده و با توجه به اینکه وی درصدی از فروش فیلم را دریافت می کرد، رینولدز بیش از ۱۰ میلیون دلار دیگر برای این فیلم نسبتاً پرفروش بدست آورد.

۴- برد پیت در Inglorious Basterds، Once Upon A Time… In Hollywood و Ocean’s Eleven 

۴- برد پیت در Inglorious Basterds، Once Upon A Time… In Hollywood و Ocean’s Eleven

به عنوان بازیگری که برای بازی در فیلم مشهور و تحسین شده Thelma & Louise در سال ۱۹۹۱ تنها ۶,۰۰۰ دلار دستمزد گرفت، برد پیت خوب می دانست که در هالیوود بهترین پروژه ها را با دستمزد بالا نمی سنجند. برای مثال پیت برای اینکه بتواند در فیلم مشهور Ocean’s Eleven بازی کند با کاهش قابل توجه دستمزدش موافقت کرد. وی همچنین وقتی نوبت به بازی در فیلم های Inglorious Basterds و Once Upon a Time…in Hollywood ساخته کوئنتین تارانتینو رسید نیز با کاهش دستمزد خود موافق بود. با توجه به دستمزد بالایی که برد پیت برای فیلم هایش می گیرد، وی علیرغم این کاهش دستمزدها توانست برای هر یک از فیلم های تارانتینو ۱۰ میلیون دلار دستمزد بگیرد. او همچنین برای Once Upon a Time… in Hollywood برنده جایزه اسکار نیز شد.

201006 d55n3535353

۳- آنجلینا جولی در Beowulf

آنجلینا جولی یکی از گرانقیمت ترین بازیگران زن هالیوود است، اگر چه دیگر به اندازه گذشته در فیلم ها حضور ندارد. به طور کلی دستمزد جولی برای بازی در یک فیلم بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار است اما او گاهی موافقت می کند که با دستمزدهایی بسیار پایین تر نیز بازی کند. برای مثال، او موافقت کرد که با کاهش دستمزدش در فیلم انیمیشنی سه بعدی Beowulf در سال ۲۰۰۷ بازی کند. جولی برای این فیلم دستمزد نسبتاً متوسط ۸ میلیون دلاری را دریافت کرد، اگر چه تنها ۵ هفته روی این فیلم کار کرد.

۲- جرج کلونی در Ocean’s Eleven و Good Night, And Good Luck 

۲- جرج کلونی در Ocean’s Eleven و Good Night, And Good Luck

Ocean’s Eleven فیلمی بود که ستارگان بسیاری در آن حضور داشتند؛ از جمله برد پیت، مت دیمون، جولیا رابرتس و اندی گارسیا. به دلیل دستمزدهای بالایی که هر یک از این بازیگران دریافت می کردند، کلونی حس کرد که باید از بخش قابل توجهی از دستمزد خود بگذرد. کلونی در مورد این تصمیم خود چنین گفته است: «ترجیح می دهم پیشاپیش دستمزد قابل توجهی نگیرم زیرا با اینکار به بودجه صدمه می زنید و نمی توانید همبازی هایی که می خواهید را داشته باشیم». همچنین برای فیلم Good Night and Good Luck که کلونی نویسندگی و کارگردانی آن را نیز بر عهده داشت، وی کمترین دستمزد را خواسته بود.

۱- لئوناردو دی کاپریو در J. Edgar، Inception و Once Upon A Time… In Hollywood

۱- لئوناردو دی کاپریو در J. Edgar، Inception و Once Upon A Time… In Hollywood

به عنوان یکی از ستاره های هالیوودی که حضور او در فیلم ها باعث تضمین موفقیت تجاری آن هاست، لئوناردو دی کاپریو می توانست برای هر یک از فیلم هایش درخواست دستمزد چند ده میلیون دلاری داشته باشد. اما او دستکم در مواردی این دستمزدهای نجومی را نادیده گرفت. برای مثال او برای بازی در فیلم زندگینامه ای J. Edgar Hoover در سال ۲۰۱۱ با کاهش ۹۰ درصدی دستمزد خود موافقت کرد. علاوه بر این، دی کاپریو موافقت کرد دستمزد خود برای فیلم Inception ساخته کریستوفر نولان را به خاطر ریسکی بودن پروژه کاهش دهد. دی کاپریو سال گذشته نیز همانند برد پیت کار مشابهی برای بازی در فیلم Once Upon a Time…in Hollywood انجام داد و دستمزد بسیار اندکی در مقایسه با استاندارد خود گرفت.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

بازیگرانی که بدون بازی در فیلم دستمزد دریافت کردند! + تصاویر

امبر هرد برای هر بار سخنرانی درباره خشونت خانگی 33 هزار دلار دستمزد می گیرد!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها