صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : فیلمی جدید در دنیای « ارباب حلقه ها » درباره سقوط مورگوث ساخته می شود

فیلمی جدید در دنیای « ارباب حلقه ها » درباره سقوط مورگوث ساخته می شود

lord of the rings 222

سه گانه ارباب حلقه ها (The Lord of the Rings) ساخته پیتر جکسون، یک دستاورد بزرگ ماندگار در تاریخ سینما خواهد بود اما این ادعا را نمی توان در مورد هابیت ها (The Hobbit) داشت و مسیری که هر دو فیلم برای سه گانه شدن در پیش گرفتند نمی توانست از این متفاوت تر باشد. در حالی که استودیو New Line تهیه کنندگی سه فیلم اول را بر عهده داشت، از جکسون خواسته بودند سناریوهای خود را بزرگ تر کند و این در حالی بود که این کارگردان نامدار منبع اصلی را به دو داستان تقلیل داده بود به این امید که استودیوهای بزرگ هالیوودی تمایل بیشتری به هزینه کردن برای دو بلاک باستر را دارند و نه سه بلاک باستر پرهزینه.

از طرف دیگر، هابیت ها به عنوان یک فیلم دو قسمتی اعلام شده بود اما زمانی که بیشتر بخش ها فیلم برداری شده بود، استودیو برادران وارنر خواهان ساخته شدن قسمت سوم نیز شد و بدین ترتیب کارگردان برنده جایزه اسکار وادار شد فیلمبرداری های بیشتری انجام دهد تا بتواند فیلم را به سه قسمت تقسیم نماید. می توان با اطمینان گفت که هابیت ها در صورت دو قسمتی شدن نتیجه بسیار بهتری می داشت زیرا می توان کشدار شدن ماجراجویی هی بیلبو بگینز را به وضوح دید. اکنون به نظر می رسد که پایان ماجراجویی های زمین میانه را شاهد بوده ایم مگر اینکه کارگردانی شجاع و مشتاق پیدا شده و بخش سومی به نام The Simarillion را بسازد.

lord of the ri33

به گفته دانیل ریشتمن، صحبت هایی در محافل سینمایی در مورد یک فیلم سینمایی دیگر در مورد ظهور و سقوط مورگوث شده است: «شنیده ام آن ها در حال توسعه فیلم های ارباب حلفه های بیشتری هستند که یکی از آن ها در مورد سقوط مورگوث است». اگر این نام برایتان آشنا نیست، اولین ارباب تاریکی زمین میانه یک ساورون اولیه بود و کسانی که با دنیای ارباب حلقه ها آشنایی کامل دارند این نام را به خوبی خواهند شناخت. شوربختانه ریشتمن اطلاعات بیشتری در مورد چیزی که انتظارش را باید داشته باشیم نگفته و به همین خاطر باید منتظر ماند و دید که آیا ساخت قسمتی دیگر از داستان های ارباب حلقه ها تایید می شود یا خیر.

با این وجود، آمازون حدود ۱ میلیارد دلار برای ساخت ۵ فصل از سریال تلویزیونی ارباب حلقه ها هزینه کرده که بر اساس همان افسانه پردازی های تولکین ساخته خواهد شد. کمپانی برادران وارنر هنوز هم مالکیت فیلم را در اختیار دارد و به همین دلیل منطقی به نظر می رسد که به دنبال ساخت فیلم های بیشتری در این دنیایی سینمایی بوده و به نظر نمی رسد مشکلی در منبع داستانی برای این کار داشته باشند.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

10 فیلمی که عاشقان « ارباب حلقه ها » باید ببینند! + تصاویر

12 نکته جالبی که درباره « ارباب حلقه ها » نمی دانید! + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها