صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : واکنش دختر بروس لی به سخنان تارانتینو / خسته شدم از بس توضیح دادم!

واکنش دختر بروس لی به سخنان تارانتینو / خسته شدم از بس توضیح دادم!

تارانتینو شانون لی

«شانون لی» با انتقاد از صحبت های اخیر «تارانتینو» درباره پدرش عنوان کرد از این که سفیدپوستان هالیوودی تلاش می کنند به من بگویند پدرم چه کسی بوده خسته شده است.

«شانون لی» دختر «بروس لی» اسطوره سینمای رزمی با انتشار مطلبی در هالیوود ریپورتر به صحبت های اخیر «کوئنتین تارانتینو» پاسخ داد که در یک مصاحبه جدید ضمن دفاع مجدد از نحوه به تصویر کشیدن «بروس لی» در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» اظهار کرده که «بروس لی» هیچ احترامی برای بدلکاران هالیوودی قائل نبوده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا، «شانون لی» که پیش از این و در سال ۲۰۱۹ برای به ارائه تصویری منفی و جنجالی از پدرش در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» از منتقدان سرسخت «تارانیتنو» بود، در این باره توضیح داد: «واقعا از مردان سفید پوست در هالیوود خسته شده ام که تلاش می کنند به من بگویند بروس لی چه کسی بوده است! چرا تارانتینو به گونه ای رفتار می کند که گویی پدرم را می شناخته و از او متنفر بوده است. این خیلی عجیب است چرا که او هرگز با پدرم ملاقاتی نداشته است. گرچه نیاز به اشاره کردن ندارد که آقای تارانتینو در فیلمش «بیل را بکش» از لباس مشابه بروس لی برای یکی از شخصیت های اصلی استفاده کرد و بسیاری این موضوع را ادای احترامی به بروس لی تصور کردند اما جالب اینجاست که آقای تارنتینو هیچ اسمی از پدرم نبرد».

«شانون لی» که تنها فرزند بازمانده از «بروس لی» است در مطلب خود تاکید کرده است که سفیدپوستان در هالیوود پدرش را فردی مغرور توصیف می کنند در حالی که درکی از این موضوع ندارند که شرایط کار به عنوان یک فرد چینی در هالیوود دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ چگونه بوده است.

  او همچنین عنوان کرد: «از این که مردان هالیوودی اعتماد به نفس و شور و هیجان پدرم را غرور کاذب تلقی می کنند خسته شدم، همان کسانی که در نهایت تصمیم به حاشیه راندن پدرم و نقش او در سینما گرفتند».

فرزند بروس لی در انتهای مطلبش نیز اضافه می کند: «آقای تارانتینو شما مجبور نیستید بروس لی را دوست داشته باشید و واقعا این موضوع برای من اهمیتی ندارد، شما فیلم هایتان را شاختید و ظاهرا اکنون در حال تبلیغ کتاب اتان هستید، اما به دلیل احترام به فرهنگ ها و تجربه هایی که از آن درکی ندارید، از شما می خواهم از اظهار نظر بیشتر درباره بروس لی دست بردارید و درباره تاثیرات منفی صحبت هایتان بیشتر فکر کنید چرا که دنیای امروز به درگیری و نزاع بیشتر و قهرمانان فرهنگی کمتری نیاز ندارد.»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها