صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : 8 سریال شبیه به «Squid Game» که باید دید! + تصاویر

8 سریال شبیه به «Squid Game» که باید دید! + تصاویر

Liar Game

 با تنها یک فصل پر از خونریزی، سریال Squid Game به طرفداران درام های کره ای یک سریال بی نقص و جذاب دیگر داد تا با وسواس به تماشا و تفکر در مورد آن بپردازند و بینندگان میلیونی جدیدی به این ژانر پرطرفدار اضافه شوند. هر اپیزود این سریال با بازگشت مخاطبان برای چیزهایی هیجان انگیزتر و بهتر از قبل همراه بود، بینندگانی که منتظر بودند ببینند کدام بازیکن آنقدر زنده می ماند که دور بعدی بازی های کودکانه با پیچشی مرگبار را انجام دهد.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتوف همانند مهمانان ویژه که روی بازیکنان خاصی شرط بندی می کردند، طرفداران سریال Squid Game نیز شخصیت های محبوب خاص خود را داشتند، از شخصیت های مهربان و گاهی درمانده مانند گی-هون گرفته تا شخصیت های مکار و خیانتکار مانند سانگ-وو. اگر چه فصل اول Squid Game با یک سکانس معلق به پایان رسید که در آن گی-هون برای پیدا کردن سازمان دهندگان بازی مرگبار از سفر به آمریکا منصرف می شود، فصل دوم Squid Game هنوز تایید نشده است. کسانی که به تازگی به درام های کره ای علاقمند شده اند و همچنین کهنه کاران تماشای این ژانر، می توانند در مدت انتظار برای ساخت فصل دوم Squid Game برخی از دیگر سریال های درام آسیایی با داستان ها، فضاها و شخصیت های مشابه را تماشا کنند.

۱- Liar Game (2014)

بعد از گذراندن یک تست دوربین مخفی، نام دا-جونگ دعوت نامه ای برای شرکت در یک مسابقه ریالیتی شو به نام Liar Game یا بازی دروغ دریافت می کند. در این بازی، بازیکنان در یک نبرد روانشناختی با یکدیگر مبارزه می کنند تا اینکه تنها یک نفر باقی مانده و جایزه قابل توجه یک میلیارد وونی را بدست می آورد. در سریال Liar Game، نام دا-جونگ با وسوسه پولدار شدن آسان برای پرداخت بدهی هایش به این بازی کشیده می شود. این بازی از این جهت شبیه بازی مرکب است اما در این بازی، بازندگان به شکلی بیرحمانه کشته نمی شوند و به همین خاطر گزینه ای عالی برای کسانی است که به دنبال چیزی شبیه سریال Squid Game اما بدون کشت و کشتار و خونریزی هستند. این سریال درام کره ای تنها در یک فصل و با ۱۲ اپیزود ساخته شده اما یک سریال درام ژاپنی به همین نام و با دو فصل نیز ساخته شده است.

۲- Kingdom (2019) 

۲- Kingdom (2019)

در حالی که پادشاه جوسئون به شدت بیمار است، پیام مرگ او به شکلی رازآلود فاش می شود و بر اساس آن، ولیعهد لی چانگ باید به سرعت به عنوان جانشین او روی تخت پادشاهی بنشیند. لی چانگ که به ماجرا مشکوک است برای تایید خبر مرگ پادشاه، خود مخفیانه وارد قصر می شود اما به جای پدرش یک هیولا را می یابد. در طی فصل اول و دوم سریال Kingdom، لی چانگ برای حفاظت از کشور خود در برابر یک بیماری مرگبار با مردگان زنده شده مبارزه کرده و همزمان بدنبال افشای کودتایی است که علیه او در جریان است. فصل اول سریال Kingdom در سال ۲۰۱۹ توسط نتفلیکس منتشر شد و علاوه بر فصل دوم یک اپیزود به اندازه یک فیلم سینمایی نیز با نام Kingdom: Ashin of the North پخش شده که داستان آن به اتفاقات پیش از فصل اول باز می گردد. جدای از آخرالزمان زامبی ها که این سریال کره ای را از Squid Game متفاوت می سازد، این تریلر تاریک به همان اندازه جذاب و درگیر کننده و پر از خشونت است.

۲- Kingdom (2019) 

۳- Strangers From Hell (2019)

در سریال Strangers From Hell، یون جونگ- وو آس و پاس در سئول به عنوان انترن در یک شرکت کار می کند وارد استودیو عدن می شود. اگر چه رفتار عجیب و غریب و ظاهر این قصر او را به خود مشکوک می سازد، شرایط مالی اش او را مجبور می کند که مانده و این شرایط را تحمل کند. اما در ادامه اتفاقات بسیار عجیب تری شروع به رخ دادن کرده که باعث می شوند جان یون به خطر بیفتد. یکی از بزرگ ترین درس های سریال Squid Game این است که نمی توانید به هرکسی اعتماد کنید و Strangers From Hell نیز یک درس مشابه در داستان خود دارد و همزمان تاریکی، خشونت و داستان پیچیده این سریال را نیز داراست. تاکنون یک فصل ۱۰ اپیزودی از این سریال کره ای ساخته شده است.

۲- Kingdom (2019)

۴- Darwin’s Game (2020)

چیزی که در ابتدا شبیه یک دعوت ساده آنلاین از یک دوست برای بازی در یک اپلیکیشن بازی به نظر می رسد برای یک دانش آموز دبیرستانی به نام کانامه سودو به یک بازی مرگ و زندگی تبدیل می شود. در حالی که راهی برای خروج از این بازی غیر از کشتن یا کشته شدن وجود ندارد، کانامه سعی دارد شخصی پشت بازی را یافته و یکبار برای همیشه از دست او خلاص شود. طرفداران انیمه از درام ژاپنی Darwin’s Game لذت خواهند برد. این سریال انیمه هیجان و تنش سریال Squid Game را دارد که با فرمت انیمه ایش کمی سبک تر از سریال محبوب کره ای این روزهای نتفلیکس است. اما این انیمه نیز به خوبی جنبه بازی مرگ و زندگی را به اجرا گذاشته و در تمام ۱۱ اپیزود خود در فصل اول، مخاطب را روی صندلی اش نیم خیز نگه می دارد.

۵- Sweet Home (2020)

۵- Sweet Home (2020)

به دنبال یک تصادف تراژیک که خانواده اش را از او می گیرد، چا هیون-سو برای شروعی تازه به یک آپارتمان جدید نقل مکان می کند. از بخت بد سو، هیولاها شروع به حمله به شهر کرده و در حال نابود کردن نسل بشر هستند. مدت کوتاهی بعد، این آپارتمان همزمان به زندان و پناهگاه او تبدیل می شود در حالی که هیولاها بیرون از آپارتمانش پرسه می زنند. سریال Sweet Home بر اساس یک کارتون اینترنتی کره ای از کیم کان-بی و هوانگ یونگ-چان ساخته شده است. این سریال یک درام با داستان مرگ و زندگی شبیه Squid Game است اما در این بازی برای بقا، بحث پول در میان نیست و تنها باید برای زنده ماندن تلاش کرد. تاکنون تنها یک فصل ۱۰ اپیزودی از این سریال ساخته شده و با توجه به تعلیق های فراوان فصل اول، بسیاری امیدوارند فصل دوم آن نیز ساخته شود.

۶- Alice In Borderland (2020)

۶- Alice In Borderland (2020)

سریال Alice In Borderland داستان مردی بیکار و ناشاد به نم ریوهی آریسو است که بعد از پدیدار شدن یک نور عجیب در آسمان و ناپدید شدن همه مردم، همراه با دو تن از دوستانش در توکیو تنها می ماند. ریوهی و دوستانش که در یک شهر متروکه گرفتار شده اند، مجبور می شوند در بازی های خطرناک شرکت کنند تا زنده بمانند و توسط لیزرهای قرمزی که از آسمان آن ها را هدف قرار می دهند، کشته نشوند. این درام ژاپنی نتفلیکس که کمتر از آنچه لیاقت دارد مورد توجه قرار گرفته است بیشترین شباهت را با سریال Squid Game دارد، از داستان سریال تا تم هایی که در آن به تصویر کشیده می شوند. با این وجود، این سریال بیشتر یک تم علمی تخیلی دارد که عناصر آینده نگرانه ای را به این درام تریلر اضافه می کند. فصل اول این سریال ژاپنی با ۸ اپیزود در دسامبر ۲۰۲۰ توسط نتفلیکس منتشر شد و ساخت فصل دوم آن نیز تایید شده است.

۷- D.P. (2021)

۷- D.P. (2021)

سریال D.P. داستان یک پلیس ارتش کره جنوبی را روایت می کند که در جستجوی سربازان فراری است و در این بین، او به بخش هایی ویرانگر از زندگی نظامی پی می برد که اغلب در مورد آن ها صحبت نمی شود. این سریال درام کره ای که از دیگر محصولات نتفلیکس است به مباحث اذیت و آزار و کار بیش از حد در دنیای نظامی و تاثیری که بر شرایط و سلامت روانی سربازان دارد می پردازد. همانند Squid Game ، سریال D.P. دارای تم بقا برای آماده ترین سرباز است که در آن ضعیف ترین ها بدترین سرنوشت ها را در انتظار خود می بینند که همان نداشتن استراحت است. اولین فصل این سریال در ۶ اپیزود ساخته شده و هنوز ساخت فصل دوم اعلام نشده است.

۸- Beyond Evil (2021) 

۸- Beyond Evil (2021)

سریال Beyond Evil مانند یک داستان قتل رازآلود ساده آغاز می شود ا اینکه یک سری مرگ رخ داده که به قتل حل نشده خواهر یک کارآگاه به نان یو-یئون شبیه هستند. دو کارآگاه مسیری پرتنش را در پیش می گیرند تا قاتل سریالی را دستگیر کرده و در این مسیر، آن ها به خود و هر کسی که در اطرافشان است مشکوک می شوند. در کنار تم اصلی داستان که در مورد بازی هایی مرگبار است، Squid Game داستان فرعی جذابی دارد که مربوط به یک کارآگاه پلیس به نام جون-هو و جستجوی برادر گمشده اش است. کسانی که از این بخش از سریال لذت می برند از تماشای داستان بررسی قتل یو-یئون در Beyond Evil نیز لذت خواهند برد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها