صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : قاسم گلی، مجری و کمدین ایرانی ساکن لس آنجلس درگذشت

قاسم گلی، مجری و کمدین ایرانی ساکن لس آنجلس درگذشت

قاسم گلی

قاسم گلی متولد ۱۳۲۳ در مشهد، کمدین تئاتر و نمایشنامه های رادیویی بود. وی کارش را از تئاتر شروع کرد و کم کم پا به وادی رادیو گذاشت و در بخش نمایشنامه خوانی و صداپیشگی مشغول به کار شد و رفته رفته بیش از پیش شناخته شد. اجراهای قاسم گلی در لاله زار تهران نیز محبوبیت خاص خود را داشت.

بعد از انقلاب، ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد. پس از مدتی از آن جا به کانادا و سپس به امریکا رفت. در آن جا دومرتبه فعالیت خود را در قالب تئاترهای کمدی از سر گرفت و چند سالی هم در شبکه های ماهواره ای فعالیت داشت و موفق شد به شهرت و محبوبیت دست بیابد.

او پس از مهاجرت و آشنایی با حمید شب خیز در تلویزیون او (آی تی ان) به عنوان کمدین و مجری بخشی از برنامه ها را اجرا می کرد. او برنامه «گلی شو» را اجرا می کرد که طرفداران بسیاری داشت. قاسم گلی مدتی با شبکه «من و تو» نیز همکاری داشت اما تصمیم گرفت با این شبکه قطع همکاری کند. قاسم گلی چند نمایش را هم با بعضی از بازیگران قبل از انقلاب از جمله شهناز تهرانی و پرویز صیاد اجرا کرده است.

گلی در سال های اخیر به علت کهولت سن از مجریگری کناره گرفته و خانه نشین شده بود. مدتی نیز با کرونا دست و پنجه نرم می کرد اما نهایتاً در ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ بر اثر ایست قلبی در لس آنجلس درگذشت.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها