صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : وکیل جانی دپ: شاید جانی دپ از امبر هرد غرامتی دریافت نکند

وکیل جانی دپ: شاید جانی دپ از امبر هرد غرامتی دریافت نکند

جانی دپ امبر هرد کامیل واسکز

«کامیل واسکز» یکی از وکلای «جانی دپ» در مصاحبه با مجله «پیپل» می‌گوید شایعه رابطه با موکلش «توهین جنسیتی» است. واسکز که در حین برگزاری دادگاه شکایت دپ از همسر سابقش «امبر هرد» به اتهام نشر اکاذیب در «واشینگتن پست» چندین مرتبه با دوست پسرش دیده شد، می‌گوید در رابطه فعلی‌اش «بسیار خوشحال» است و قرار گذاشتن با موکلین عملی «غیراخلاقی» است.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، واسکز می‌گوید: «جنسیت‌ستیزانه است. تأسف‌بار است و ناراحت‌کننده، اما در عین حال، بخشی از حرفه ما. نمی‌توانم بگویم که غافلگیر شدم. این مرد برای زندگی‌اش می‌جنگید و دلم می‌شکست وقتی که می‌دیدم هر روز آنجا می‌نشست و به وحشتناک‌ترین اتهامات علیه خودش گوش می‌داد. و اگر می‌توانستم کمی او را تسلی دهم، البته، حاضر بودم چنین کنم، چه با گرفتن دست او چه با گفتن اینکه ما حامی‌اش هستیم و برای او می‌جنگیم چون استحقاقش را دارد.»

در ابتدای ماه ژوئن، اعضای هفت نفره هیأت منصفه هرد را به پرداخت ۱۵ میلیون دلار به دپ محکوم کردند. مصاحبه وکیل سابق دپ علیه هرد نیز باعث شد بازیگر «دزدان دریایی کارائیب» به پرداخت جریمه ۲ میلیون دلاری به همسر سابقش محکوم شود.

هفته گذشته گزارش شد که واسکز پس از موفقیت در پرونده شکایت موکلش از «امبر هرد» ممکن است وارد هالیوود شود و آژانس‌های استعدادیابی برای همکاری با او تماس گرفته‌اند. «نیویورک پست» گزارش می‌دهد که واسکوز حتی چند پیشنهاد از شبکه‌های تلویزیونی سراسری و کابلی آمریکا دریافت کرده است.

وکلای «جانی دپ» در مصاحبه با برنامه تلویزیونی «امروز» (Today) شبکه ان‌بی‌سی این ادعا که شبکه‌های اجتماعی بر روی رأی اعضای هیأت منصفه تأثیر گذاشته را رد می‌کنند. «بن چو» می‌گوید: «این ادعا کاملاً بی‌اساس است.» واسکز اضافه می‌کند که این ادعا که او دیگر نمایندگان دپ سعی کرده‌اند با پرداخت پول کمپین‌های آنلاینی را علیه هرد راه‌اندازی کنند «آشکارا نادرست» می‌داند.

چو در پاسخ به این پرسش که آیا واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی تأثیری روی هیأت منصفه داشته است یا نه می‌گوید: «فکر نمی‌کنم دلیلی وجود داشته باشد که باور کنیم اعضا سوگند خود را زیر پا گذاشته‌اند. یک بار دیگر می‌گویم، شنیدن این ادعا ناراحت‌کننده است.» واسکز اضافه می‌کند: «به [اعضای هیأت منصفه] هر شب هشدار داده می‌شد. و آن‌ها به نظر من احترام زیادی برای دادگاه قائل شدند و هر کاری از دستشان برآمد کردند.»

 

چو در مصاحبه دیگری با برنامه «صبح به خیر آمریکا» (Good Morning America) به این پرسش پاسخ داده است که آیا دپ می‌پذیرد که با بخشیدن غرامت به هرد و توافق با همسر سابقش درخواست تجدید نظر را لغو کند یا نه:‌ «طبیعتاً نمی‌توانیم جزئیات روابط میان وکیل و موکل را افشا کنیم، اما همان‌گونه که آقای دپ شهادت داد و همان‌گونه که هر دوی ما در روز پایانی دادگاه گفتیم، این دادگاه هرگز در مورد پول نبوده. در مورد اعاده حیثیت بود و دپ موفق شد.»

واسکز در ادامه این مصاحبه می‌گوید رأی این دادگاه تأثیری بر روی جنبش «من هم» (MeToo) نخواهد داشت: «همه قربانیان را تشویق می‌کنیم که جلو بیایند، در دادگاه حاضر شوند، اتفاقی که دقیقاً در این دادگاه اتفاق افتاد.»

یکی از انتقادات مطرح شده از سوی «ایلین بردهافت» وکیل هرد این بود که آن‌ها اجازه ارائه مدارک مرتبط با دادگاه شکایت دپ از نشریه «سان» در بریتانیا را نداشته‌اند. واسکز در واکنش به این ادعا می‌گوید:‌ «آن روند متفاوت بود، این‌طور نیست؟ در ضمن آقای دپ و خانم هرد دو طرف دعوی بودند، تعهدات متفاوتی در افشای مدارک داشتند. ما قبول نداریم. حجم مدارکی که در ویرجینیا ارائه شد بسیار بیشتر از بریتانیا بود، و به اعتقاد ما هیأت منصفه درک درستی داشتند.»

چو در بخش دیگری از مصاحبه از «مسئولیت‌پذیری» دپ در مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر ستایش می‌کند و می‌گوید: «او در مورد بعضی از پیام‌های متنی تأسف‌باری که فرستاده بود صادقانه حرف زد و این به نظر من مغایرت کاملی داشت با خانم هرد که ظاهراً… یا دست کم هیأت منصفه ممکن است دیده باشد که او مسئولیت هیچ‌چیزی را بر عهده نمی‌گرفت.»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها