صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : نکات جالب درباره شخصیت های شرور کارتون های دیزنی که نمی دانستید! + تصاویر

نکات جالب درباره شخصیت های شرور کارتون های دیزنی که نمی دانستید! + تصاویر

شخصیت های شرور کارتون های دیزنی

 کودکی ما با فیلم های دیزنی در آمیخته. این فیلم ها اما شخصیت هایی هم داشتند که داستان را پیچیده تر و در عین حال، سرگرم کننده تر می کردند. وقتی برای قهرمان های قصه مشکل ساز می شدند، آرزوی نابودی شان را می کردیم، اما حقیقت آن است که بدون وجود آن ها، داستان دیگر به آن شکل نمی شد.

با گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، با چند حقیقت جالب و خواندنی درباره ی شخصیت های شرور دیزنی همراه باشید.

 

۱- در فیلم «پری دریایی کوچولو» (The Little Mermaid)، «اورسولا» جادوگر خبیث دریا است که برای «آریل» دردسرساز می شود، اما او در عین حال، خواهر «شاه تریتون» پدر پری دریایی کوچولو هم هست.

شخصیت های شرور کارتون های دیزنی

۲- «گاستون» شخصیت شرور و از خود راضی فیلم «دیو و دلبر» (Beauty and the Beast) بود. با این حال، این شخصیت در داستان اصلی وجود ندارد و از شخصیتی که در فیلم سال ۱۹۴۶ «دیو و دلبر» وجود داشت، الهام گرفته شده است.

شخصیت های شرور کارتون های دیزنی

۳- فیلم «سفیدبرفی و هفت کوتوله» (Snow White and the Seven Dwarfs) که در سال ۱۹۳۷ ساخته شد، اولین انیمیشن بلند دیزنی بود. اولین زن شرور انیمیشن های دیزنی هم در این فیلم به تصویر کشیده شد که همان «گریمهایلد»، ملکه خبیث و نامادری بدجنس «سفیدبرفی» است.

شخصیت های شرور کارتون های دیزنی

۴- رنگ سبز معمولاً یادآور طبیعت یا سلامتی و مواردی دیگر است. با این حال، این رنگ در دیزنی معنای دیگری دارد چرا که تقریباً همیشه با شخصیت های شرور مرتبط است.

شخصیت های شرور کارتون های دیزنی

۵- بنفش، قرمز و سیاه هم رنگ های دیگری هستند که با شخصیت های خبیث دیزنی به تصویر کشیده می شوند.

شخصیت های شرور کارتون های دیزنی

۶- لباس خاص «مالفیسنت» با الهام از شیطان (شاخ ها) و لباس های مردم چکسلوکی در دوران قرون وسطی (شنل شعله مانند) طراحی شده است.

7 369f28583fbcf41a629965b93d

۷- «اسکار»، ضدقهرمان فیلم «شیر شاه» (The Lion King) و یکی از شرورترین شخصیت های دیزنی، از ابتدا اینگونه نبوده است. زمانی او را «تاکا» صدا می زدند که در زبان سواحلی به معنای «آشغال» است.

شخصیت های شرور کارتون های دیزنی

۸- جوان ترین شخصیت های شرور دیزنی، «هانس» در فیلم «یخ زده» (Frozen) و «گاستون» در فیلم «دیو و دلبر» هستند که به ترتیب ۲۳ و ۲۵ سال دارند.

شخصیت های شرور دیزنی

۹- در فیلم «کتاب جنگل» (The Jungle Book) «کا» شخصیتی بسیار شرور است. با این حال، در قصه ی اصلی، این مار به نجات «موگلی» از دست میمون ها کمک می کند.

شخصیت های شرور دیزنی

۱۰- در فیلم «نجات دهندگان» (The Rescuers) یک شخصیت بسیار شرور به نام «مادام مدوسا» وجود دارد. اما در ابتدا قرار بود «کروئلا دویل» شخصیت شرور این فیلم باشد.

شخصیت های شرور دیزنی

۱۱- تا سال ۱۹۹۱ شخصیت شرور همه ی فیلم های پرنسسی دیزنی، زن بود.

شخصیت های شرور دیزنی

۱۲- اولین مرد شرور در یک فیلم پرنسسی دیزنی، «گاستون» در فیلم «دیو و دلبر» بود. پس از آن هم «جعفر» در فیلم «علاء الدین» (Aladdin) بود.

شخصیت های شرور دیزنی

۱۳- در فیلم «گیسو کمند» (Tangled)، لباس های «گاتل» با «راپونزل» بسیار متفاوت است. لباس های او به دوران رنسانس تعلق دارد که از سال ۱۳۰۰ میلیاردی آغاز شد و داستان این فیلم در سال ۱۷۰۰ میلادی می گذرد. بنابراین گاتل نزدیک به ۴۰۰ سال دارد.

شخصیت های شرور دیزنی

۱۴- «هادس» شخصیت شرور و ضدقهرمان فیلم «هرکول» (Hercules) است اما تنها شخصیت پلیدی نیست که در این فیلم نشان داده می شود. اگر دقیق تر نگاه کنیم، «اسکار» شخصیت شرور فیلم «شیر شاه» را هم می توانیم در آن پیدا کنیم.

شخصیت های شرور دیزنی

۱۵- ظاهر شخصیت شرور فیلم «رالف خرابکار» (Wreck It, Ralph)، «شاه کندی» ممکن است ما را به یاد شخصیت دیگری بیاندازد. در حقیقت، این شخصیت از «کلاهدوز دیوانه» در فیلم «آلیس در سرزمین عجایب» (Alice in Wonderland) الهام گرفته شده است.

شخصیت های شرور دیزنی

۱۶- در فیلم «زوتوپیا» (Zootopia) یک گوسفند کوچک بامزه به نام «بلودر» وجود دارد. این گوسفند در ابتدا شخصیت خوبی به نظر می رسد و عینکش هم به رنگ قهوه ای است، اما وقتی نیات واقعی خود را آشکار می کند، رنگ عینکش بنفش و مایل به آبی می شود.

شخصیت های شرور دیزنی

۱۷- اغلب ضدقهرمان های فیلم های دیزنی در سال ۲۰۰۱ در یک فیلم تلویزیونی به نام «خانه اشرار میکی» (Mickey’s House of Villains) به دور هم جمع شدند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Malatya Escort