صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : اولین نمرات و واکنش منتقدان به فیلم «Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One»

اولین نمرات و واکنش منتقدان به فیلم «Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One»

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

فیلم «مأموریت غیرممکن: موقعیت‌یابی تخمینی قسمت اول» (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One) دوشنبه این هفته در رم برای اولین بار اکران شد و واکنش بینندگان در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شدند. «مأموریت غیرممکن ۷» که عواملش گاهی در حین پاندمی خشم «تام کروز» را برانگیختند پنج سال پس از «فال‌اوت» (Fallout) اکران می‌شود.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، «ایتان هانت» و گروه آی‌ام‌اف در قسمت هفتم خطرناک‌ترین مأموریت خود را آغاز می‌کنند تا سلاح وحشتناکی که بشریت را تهدید می‌کند ردیابی کنند. با به خطر افتادن آینده و سرنوشت جهان و از راه رسیدن اشراری از گذشته ایتان، رقابتی مرگبار در سراسر دنیا شکل می‌گیرد. اتان در مواجهه با دشمنی مرموز و قدرتمند به نام گابریل، چاره‌ای ندارد جز اینکه تصور کند هیچ چیزی نمی‌تواند مهم‌تر از مأموریت او باشد – حتی زندگی انسان‌هایی که دوستشان دارد.

منتقد «ایندی‌وایر» می‌نویسد: «پس از جنون چند فیلم آخر، «مأموریت غیرممکن ۷» دستاورد بزرگی است، اما نکته‌ای که می‌توانم به شکل واکنش سریع بگویم این است: «به عنوان فیلمی که «قسمت ۱ از ۲» است بهترین عملکرد را دارد و فیلمی مستقل به نظر می‌رسد در حالی که برای قسمت بعدی مقدمه‌چینی می‌کند.»

منتقد «گیزمودو» می‌نویسد: ««مأموریت غیرممکن ۷» فوق‌العاده است. پویا، و با داستانی بهنگام. شخصیت‌های جدید عالی. تنوع زیادی از اکشن و یک صحنه پایانی که در رده اول تا سوم بهترین‌های چندگانه قرار می‌گیرد. در پاره‌ای از مواقع کمی متراکم به نظر می‌رسد اما روند و هیجانش به اندازه‌ای است که آن ضعف را بپوشاند.»

منتقد «آپراکس» می‌گوید: «مأموریت غیرممکن ۷» مطالعه تعمق جاه‌طلبانه «کریستفر مک‌کواری» است بر روی هوش مصنوعی و مسیر خطرناکی که ممکن است به آن افتاده باشیم.» او اضافه می‌کند که «قسمت اول» بودن باعث شده این فیلم به اندازه «فال‌اوت» رضایت‌بخش نباشد.»

منتقد «فندنگو» می‌نویسد: «هر سکانس اکشن طولانی، دیوانه‌وار و پرتنش است. داستان عظیم و پیچیده است، اما از این ویژگی‌اش خوشم آمد که هم کامل به نظر می‌رسید و هم شما را مشتاق قسمت بعدی می‌کرد.»

منتقد «پیپل» می‌نویسد: «یک صحنه تعقیب و گریز با خودرو در فیلم وجود دارد که لذت زیادی برای من به همراه داشت، و علاقه‌ام به بلاکباستر‌های تابستانی را احیا کرد. هنر ساختن این چندگانه بی‌همتاست. سکانس پایانی قطار نیز بسیار عظیم است.»

منتقد «فوربز» می‌نویسد: ««مأموریت غیرممکن ۷» یک ناامیدی بزرگ بود. دیالوگ‌های ضعیف، بازی‌هایی که به شکل عجیبی معمولی بودند، و تمهیدات روایی که در سخاوتمندانه‌ترین حالت به مشکلات کووید مرتبط می‌شدند. «پرت» به نظر می‌رسید همان‌گونه که «اره سه بعدی» (Saw 3-D) پس از «اره ۶» (Saw VI) بود. محض خاطر صنعت سینما، امیدوارم که در اقلیت باشم.»

«هیلی آت‌ول» در نقش گریس، «سایمون پگ» در نقش بنجی، «وینگ ریمز» در نقش لوتر، «ربکا فرگوسن» در نقش ایلسا، «ونسا کربی» در نقش الانا، «هنری چرنی» در نقش یوجین، «شی ویگام» در نقش جسپر، «گرگ تارزان دیویس» در نقش دگاس، و «پام کلمنتیف» در نقش پاریس دیگر بازیگران «مأموریت غیرممکن ۷» خواهند بود. «راب دلانی»، «ایندیرا وارما»، «چارلز پارنل»، «ماریلا گاریگا» و‌ «کری الوس» فهرست بازیگران این دنباله را کامل می‌کنند.

«مأموریت غیرممکن: موقعیت‌یابی تخمینی قسمت اول» ۱۴ ژوئیه اکران خواهد شد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ایلیا
ایلیا
5 ماه قبل

یعنی قسمت هفت مثل قسمت آخر هری پاتر دو قسمته؟