صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : 11 شخصیت جذاب سریال «بازی تاج و تخت» که باید تا پایان سریال زنده می ماندند! + تصاویر

11 شخصیت جذاب سریال «بازی تاج و تخت» که باید تا پایان سریال زنده می ماندند! + تصاویر

بازی تاج و تخت

در دنیای بی رحم سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)، هیچ کس در امان نبود .از استراتژیست های حیله گر گرفته تا تماشاگران بی گناه، بالاخره روزی نوبت هر کسی از راه می رسید. وعده خروج غیرمنتظره – که اغلب با توزیع سخاوتمندانه خشونت و خونریزی همراه بود – این سریال را به یک نمایش هیجان انگیز تبدیل کرده بود؛ زمانی که یک شخصیت می توانست از مرگ فرار کند، بینندگان واقعاً از ته دل نفسی به راحتی می کشیدند، در حالی که در بسیاری از سریال ها بقا و زنده ماندن شخصیت های اصلی یک نتیجه گیری از پیش تعیین شده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، با این حال، بعضی از شخصیت ها بودند که آرزو می کردیم کاش مدت بیشتری در سریال باقی بمانند. حرفمان این نیست که این افراد به گونه ای که مناسب داستان باشد به سرانجام خود نرسیدند، اما همچنان مشتاق دیدن چیزهایی بیشتر از آن ها در داستان بودیم و آرزو می کنیم کاش بیشتر در سریال می ماندند. بدین بهانه در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با ۱۱ شخصیت سریال بازی تاج و تخت آشنا کنیم که باید تا پایان سریال زنده می ماندند.

11 شخصیت جذاب سریال «بازی تاج و تخت» که باید تا پایان سریال زنده می ماندند! + تصاویر 47

اوبرین تایرل

۱- اوبرین تایرل

آه، افعی سرخ اهل دورن. قبل از اینکه پدرو پاسکال به پدر محبوب امروزی در میان کاربران شبکه های اجتماعی و سریال های تلویزیونی تبدیل شود، او در فصل چهارم بازی تاج و تخت به عنوان اوبرین مارتل کاریزماتیک وارد زندگی ما شد. اوبرین ترکیبی جذاب از بذله گویی اغواگرانه، مهارت جنگی، و اوج تمایلات جنسی بود؛ او در دنیای محافظه کار و سنتی وستروس نفسی تازه به نظر می رسید. بینندگان با وجود این درک ناگفته که شخصیت های جذابی مانند او به ندرت مدت زیادی دوام می آورند، به محض ورود اوبرین به داستان عاشق او شدند.

با این حال، سرعت و وحشیگری مرگ اوبرین حتی طرفداران باتجربه بازی تاج و تخت را هم شگفت زده کرد، تا حدودی به این خاطر که همه دیدیم او چگونه می توانست از این مرگ غیرمنتظره جلوگیری کند. گرگور “کوهستان” کلیگین، اوبرین را کشت، پس از اینکه افعی سرخ او را در یک نبرد تن به تن شکست داده بود. اگر اوبرین برای وادار کردن تایوین لنیستر به قبول نقش خود در مرگ خواهر اوبرین کمی کم تر تلاش می کرد و حواسش را بهتر جمع می کرد، اگر زمانی که فرصتش را داشت کار کوهستان را تمام کرده بود، شاید هنوز زنده بود.

اگر اوبرین زنده بود، ماجراجویی های تیریون در داستان هم بسیار متفاوت می شد، زیرا در واقع اوبرین و کوه بر سر زنده ماندن یا مرگ او می جنگیدند. خشونت بی حد و حصر مرگ اوبرین، با غیرمنتظرگی و شکوهی که داشت، یادآور غیرقابل پیش بینی بودن سریالی بود که داشتیم نگاه می کردیم.

مارجری تایرل

۱۰- مارجری تایرل

مارجری تایرل همراه با بقیه در معبد بزرگ بیلور به پایان راه خود رسید، زمانی که در اپیزود پایانی فصل ششم سرسی لنیستر با خونسردی تمام توطئه کرد تا همه دشمنانش را یکجا بکشد، و انگار آتش وحشی سرسی قلب های ما را نیز با مارجری تایرل و دیگر شخصیت های حاضر در معبد بزرگ بیلور سوزاند.

دیدن این که مارجری تایرل به این سرعت کشته شده و طعمه آتش خشم سرسی می شود بسیار برایمان ویرانگر بود، کسی که یکی از بهترین و باهوش ترین شخصیت های سریال بازی تاج و تخت بود و در این بازی به شدت تبحر داشت. مارجری محبوب ما لیاقت بیشتری داشت و مرگ او خلأیی را به وجود آورد که پر کردن آن برای سریال دشوار بود. همچنین از دست دادن ناتالی دورمر بااستعداد در میان بازیگران سریال نیز بسیار ناخوشایند بود.

سیریو فورل

۹- سیریو فورل

سیریو فورل بامزه و بی باک در فصل اول بازی تاج و تخت معرفی شد و مرگ او نیز در همان فصل اتفاق افتاد. سیریو یک استاد شمشیربازی مرموز بود که شروع به تبدیل کردن آریا استارک جوان به یک جنگجوی قدرتمند کرد، زمانی که آریا هنوز در امنیت فریبنده کینگز لندینگ پناه گرفته بود. به نظر می رسید که سیریو پس از دستگیری پدر آریا، ند استارک، پس از مرگ پادشاه رابرت بارتیون، هنگامی که نگهبانان لنیستر برای جمع آوری آریا آمدند، به پایان راه خود رسیده است. او با نگهبانان لنیستر جنگید و به آریا فرصت فرار داد.

صحنه آخر او به اندازه کافی مبهم است به طوری که برخی از طرفداران سریال بازی تاج و تخت هنوز هم از خود می پرسند آیا او واقعا مرده است یا خیر. سرنوشت سیریو فورل هر چه که باشد، آموزش های او مدت ها پس از رفتنش از داستان نیز با آریا باقی ماند، همان طور که جمله “به خدای مرگ چه می گوییم؟” امروز نه.” از او نیز تا آخر داستان با آریا ماند.

با وجود زمان کوتاه حضورش در داستان و روی صفحه نمایش، هر لحظه ای که سیریو با آریا به اشتراک می گذاشت سرشار از جذابیت و سرگرمی بود. او به سرعت راه خود را به قلب طرفداران سریال باز کرد و تا پایان سریال نبود او به شدت احساس می شد. آموزش های سیریو همواره ستاره راهنمای آریا بود، در شرایطی که او از یک دختر نوجوان جسور به یک قاتل بی رحم تبدیل شد، کسی که قادر بود قوی ترین رقبا را شکست دهد.

سگ شکاری

۸- سگ شکاری

ماجراجویی سندور کلیگین، ملقب به سگ شکاری، از یک موجود بیرحم تا تبدیل شدن به یک انسان نسبتاً دلسوز، چیزی کمتر از یک داستان عجیب و پرفراز و نشیب نبود. سندور که به عنوان مرد تبر به دست خونسردی در خدمتِ جافری برثیون نفرت انگیز به مخاطب معرفی شده بود، ظاهر خشنش یک ژرفای عمیق از درد و احساس را پنهان می کرد، چیزی که او را نزد بینندگان سریال دوست داشتنی می کرد. با فاش شدن رازهای سریال و ادامه آن، این دوستی نامحتمل او با آریا استارکِ کینه جو و خشمگین بود که به طور کامل پرده از راز عمق وجود او برداشت و این قاتل وحشی را به یک نگهبان کینه توز و بدبین و در عین حال فداکار تبدیل کرد.

اما افسوس که ظاهراً میل به خونریزی و دردهای گذشته اش بر سندور غلبه کرده بودند. اگرچه آخرین رویارویی او با برادرش، کوهستان، یک رویارویی مبتنی بر افسانه ها بود، اما نمی توان این سوال را از خود نپرسید که اگر او از رفتارهای خشونت آمیزش دست می کشید و بی خیال انتقام می شد، اوضاع چگونه پیش می رفت. دیدن این که سگ شکاری به آرامش دست پیدا می کرد و یک مسیر صلح جویانه تر را در پیش می گرفت، قطعاً یک پیچش جذاب در داستان سریال بود که در خاطر طرفداران سریال بازی تاج و تخت می ماند.

بنجن استارک

۷- بنجن استارک

آه، بنجن استارک، عضو کم تر دیده شده خانواده استارک که بیشتر وقتش را به عنوان یکی از اعضای ثابت نگهبانان شب در آنسوی دیوار می گذراند. حضور کوتاه او در فصل اول سریال بازی تاج و تخت و نقش مجدداً کوتاهش در فصل ۶ چیزی جز شوخی صرف با این شخصیت و پتانسیلی که داشت، نبود. ما به عنوان طرفداران سریال مشتاق بودیم که ماجراجویی های او را بیشتر ببینیم. بنجن درست مانند برادرش ادارد، حس شرافتمندی بسیار قوی داشت که شخصیت های دیگر و بینندگان را تحت تاثیر قرار می داد، حتی در شرایطی که شخصیت بنجن حضور زیادی در داستان نداشت.

متاسفانه، آهنگ قوی او نسبتاً بی سروصدا از راه رسید. بنجن که به عنوان نیروی غیب در شرایط بحرانی از راه می رسید، با شجاعت – نه یک بار بلکه دو بار – وارد شد تا استارک های جوان – برن و جان اسنو – را از مرگ حتمی نجات دهد. گویی وقتی قلم های نویسندگان به دیوار روایی می خورد، او را احضار می کردند. در حالی که تلاش های بنجن نشان از قهرمان مآبی او داشت، او چیزی بیش از یک ابزار رویایی بود. برای شخصیت او غنا و عمقی وجود داشت که بررسی نشده باقی ماند و باعث شد طرفداران سریال تا پایان از خود بپرسند «چه می شد اگر» بنجن زنده می ماند یا بیشتر در سریال بود.

استنیس برثیون

۶- استنیس برثیون

به عنوان برادر بزرگ تر پادشاه رابرت برثیون، استنیس شخصیتی پیچیده بود، مردی با احساس تحقیر و افسوس و اعتقاد راسخ به اینکه تاج و تخت آهنین شرعاً و قانوناً متعلق به او است. تعقیب بی محابای قدرت توسط او به شعله ور شدن جنگ بین پنج پادشاه کمک کرد. مرگ استنیس، اگر چه محزون و اندوهناک، پایانی تلخ بر ماجراجویی همراه با خونریزی و خیانت های او بود.

استنیس در فصل پنجم سریال بازی تاج و تخت به پایان راه خود رسید و توسط برین اهل تارث به جرم کشتن برادر کوچک ترش رنلی با جادوی سیاه، از دم تیغ گذرانده می شود. خروج او از داستان نشان دهنده تغییری در چهارچوب روایی کلی سریال بازی تاج و تخت بود، تغییری که بر اساس آن سکانس های نبردهای بزرگ شروع به تحت الشعاع قرار دادن طرح ها و نقشه های پیچیده ای کردند که تا آن زمان مخاطبان را شیفته خود کرده بودند.

درست است که استنیس، با وزن اعمال هولناکی که بر دوشش سنگینی می کرد، قطعاً پایانی غیرمنتظره و به شدت تکان دهنده داشت و این موضوع قابل انتظار بود اما علیرغم اینکه او برای جاه طلبی هایش دست به انجام کارهای شنیع و هولناکی زد اما همزمان مردی بود که با جدیت سعی می کرد به جنگ با وایت واکرها کمک کند. او باید از داستان می رفت، اما دلمان برای جذابیت و داستان هایی که با خود برد تنگ شد.

منس ریدر

۵- منس ریدر

منس ریدر، رهبر کاریزماتیک و مغرور وحشی ها، در چند قسمت معدود حضور داشت و به طور متناوب اما کوتاه از فصل های ۳ تا ۵ در داستان ظاهر می شد. پایان خاطره انگیز او پس از نبرد طوفانی در دیوار، پس از شکست وحشی ها در پایان فصل چهارم اتفاق می افتد. نقش منس را کیاران هیندز با استعداد بازی کرد، که ما را به این فکر می اندازد که اگر او قبل از اعدام توسط ملیساندر در کسل بلک در صحنه های بیشتری حضور داشت، چقدر می توانست ما را بیش از پیش شیفته خود و شخصیتش کند. به هر حال، هیچ کس تهدید وایت واکرها را بهتر از او درک نمی کرد. در نهایت جان اسنو به جای اینکه بگذارد او آرام آرام سوخته و مرگی دردناک داشته باشد، با یک تیر به قلبش شلیک کرد، یک ترحم کوچک که هنوز هم باعث مرگ او می شد.

کال دروگو

۴- کال دروگو

جیسون موموآ قبل از اینکه در نقش آکوامن به اعماق اقیانوس قدم بگذارد، در نقش کال دروگو، فرمانده شکست ناپذیر دوثراکی ها در بازی تاج و تخت، صفحه نمایش را مزین به یکی از جذاب ترین شخصیت های سریال بازی تاج و تخت کرد.به عنوان جنگجوی تمام عیار و فرمانده یک ارتش قدرتمند، دروگو تجسم واقعی یک پادشاه جنگجو بود. اما علی رغم شکست ناپذیری او در میدان نبرد، زخمی که دروگو در جریان نبرد با یکی از سربازانش برداشت منجر به عفونتی مرگبار گردیده و در پایان همان فصل اول به خروج زودرس و نابهنگام او از داستان منجر شد.

اثر شبه موج و عظیم مرگ دروگو، دنریس تارگرین، ملکه اش را به مسیر کشف قدرت و شناخت خود سوق داد. با این حال بسیاری به داستان های دیگری فکر می کنند که اگر دروگو جان سالم به در می برد می توانستند اتفاق بیفتند. دنریس و دروگو که ازدواج خود را بر پایه ای لرزان و بدون توافق یکی از طرفین آغاز کردند اما خیلی زود به زوجی عاشق شدند، می توانستند به جای مرگ دروگو، خیلی ساده از یکدیگر جدا شوند. شاید دنریس خودش تصمیم می گرفت از دست دروگو خلاص شده و بدون نیاز به مرگ طرفین، از او جدا شود. چنین سناریویی به دروگو اجازه می دلد که به عنوان یکی از نزدیکان دنی یا حتی دشمن او در سریال باقی بماند. در آخر اما دروگو مرد و دنی تا پایان داستان یاد او را در قلبش حمل کرد. اما این یاد عزیز نمی تواند جای حضور شخصی دروگو در داستان را بگیرد.

واریس

۳- واریس

واریس، ابرجاسوس مرموزی که به چندین پادشاه خدمت کرده بود، در تالارهای قدرت در کینگز لندینگ یک ستون همیشه حاضر بود و با استفاده از دانشش در مورد اتفاقات و رفت و آمدهای قلمرو وستروس، خود را به یک نیروی غیرقابل جایگزین و غیرقابل چشم پوشی تبدیل کرده بود. رقابت واریس با لیتل فینگر تجسم کاملی از بازی تاج و تخت بود. جدالی که بین این دو استاد جاسوسی حیله گر در جریان بود، مانند دوئلی مرموز بود که در آن اسرار و رازها نقش پول و سلاح های اطلاعاتی بود. همه این تلاش ها برای به دست آوردن جایزه نهایی بودند: تاج و تخت آهنین.

با ادامه سریال ، واریس بیش از پیش در پس از صفحه اول سریال به پس زمینه منتقل می شد و نقشه های ظریف و دقیق او به نفع اژدهاهای زیبا و نبردهای بزرگ کنار گذاشته می شدند. در نهایت دنریس او را به خاطر تلاش برای تضعیف حکومت او به طور ناگهانی اعدام کرد و چیزی را که می توانست یک پیشرانه برای داستانی جذاب باشد، برای همیشه از بین برد.

میساندی

۲- میساندی

در سریالی که بسیاری از شخصیت ها اغلب زوایای مختلفی از شخصیت شان را به نمایش می گذاشتند، میساندی کاملاً به دنریس تارگرین وفادار بود. میساندی به عنوان یکی از محفلی کوچک از کادر مشاوران وفادار مادر اژدهایان، اغلب صدای عقل و منطق بود و هر زمان که روح آتشین دنریس او را مملو از خشم به آسمان می برد، او بود که دنریس را به زمین باز می گرداند، اگر چه بهترین مکان برای حمله از سوی اژدهایان از آسمان بود.

هنگامی که میساندی شیرین و دوراندیش به طرز وحشیانه ای توسط سرسی سنگدل دستگیر و بی رحمانه کشته شد، آتش جهنمی غیرقابل توقفی در درون دنریس شعله ور شد و منجر به انتقامی شد که بسیاری از مردم بیگناه را به کام آتش اژدهای او فرستاد.

میساندی یکی از معدود شخصیت های رنگین پوست سریال بود و این موضوع نیز مرگ او را بسیار دردناک تر می ساخت. در نهایت، مرگ او مانند اتفاقی بود که باعث تحریک دیوانگی نهایی دنریس شد، مرگی که باعث شد فرصتی برای کشف بیشتر شخصیت میساندی از بین برود، گامی اشتباه از جانب سازندگان سریال که بسیاری از طرفداران را ناامید کرد.

ادارد، کاتلین و راب استارک

۱- ادارد، کاتلین و راب استارک

بله, داریم این سه تا استارک را با هم جمع می کنیم. شما می خواستید ما لیستی از ۱۳ کاراکتر سریال بازی تاج و تخت داشته باشیم، اینطور نیست؟ مرگ ادارد استارک, قهرمان شرافتمند ما, در ساده ترین حالت ضربه ای سخت برای طرفداران سریال و انتظارات آن ها بود. تصویر شان بین از ند استارک, پدرسالار بسیار متین خاندان استارک و نگهبان نجیب زاده شمال, همه ما را مجبور کرده بود که پشت سر او جمع شویم و برای زنده ماندن او در میان افعی های کینگ لندینگ دعا کنیم . مرگ او نقطه اوجی بود که شرایط را برای ما به منظور تماشای بقیه سریال غیرقابل پیش بینی که اکنون می شناسیم و دوست داریم, آماده کرد. اما دل انسان چیزهای مورد علاقه اش را می خواهد اگر حتی قابل دسترس نباشند و قلب ما خواستار مقدار بیشتری از استواری و نجابت تزلزل ناپدیر ند استارک بود.

سپس نوبت عروسی سرخ می رسد. مرگ کاتلین استارک، همسر ند و پسرش راب هنوز هم یکی از تکان دهنده ترین لحظات تاریخ تلویزیون به حساب می آید. قتل عام بی محابا و مداوم خاندان استارک در فصل های اول بازی تاج و تخت, تمرینی برای بالا بردن تحمل احساسی مخاطبان بود . این موضوعی گواهی بر روح پایدار استارک ها است که توانستند دوباره متحد شوند و دوباره از مرگ برخیزند, البته با زخم هایی که بسیار عمیق بودند. طبیعی است که آرزو کنیم این ضربات مهلک کمی دیرتر در داستان به ما وارد می شد و به ما اجازه می داد وقت بیشتری را با این شخصیت های محبوب بگذرانیم.

همچنین زنده ماندن این سه نفر باعث می شود تا ریکان استارک کوچولو در طول نبرد حرامزادگان به پایان دردناک خود نرسد. همچنین اگر در یک خط مستقیم نمی دوید شاید نتیجه دیگری در انتظار او می بود. شما آرزو می کنید چه شخصیتی وستروس را ترک نکرده بود? نظر خود را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید .

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها