صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : واکنش خانه سینما به حکم سعید روستایی / این عجیب ترین حکم تاریخ سینمای ایران است!

واکنش خانه سینما به حکم سعید روستایی / این عجیب ترین حکم تاریخ سینمای ایران است!

سعید روستایی

کانون کارگردانان و خانه سینما به حکم 6 ماه حبس سعید روستایی واکنش نشان دادند.

در بیانیه کانون کارگردانان آمده:«کانون کارگردانان سینمای ایران معتقد است حکمی که برای سعید روستایی کارگردان فیلم “برادران لیلا” از سوی قوه قضاییه صادر شده عجیب ترین حکم قضائی در تاریخ سینمای ایران است. فیلمی با مجوز ساخته شده و به فستیوال معتبر جهانی کن رفته، فستیوالی که سالهاست سینمای خصوصی و دولتی ایران در آن شرکت می کنند. فیلم از این جشنواره جایزه معتبری گرفته و پخش کننده خارجی فیلم را منتشر کرده و مردم هم در ایران این فیلم را دیدند و علیرغم نظرات متفاوت ارتباط بسیار خوبی با آن برقرار کردند. صدور چنین حکم عجیبی تلاش بیهوده در جهت تحقیر این سینماگر جوان و خوشفکر سینمای ایران است. کانون کارگردانان سینمای ایران صدور حکم زندان، پنج سال ممنوعیت از ملاقات با اهالی سینما و آموزش اجباری در دانشکده صداوسیمای قم را محکوم می کند. کانون کارگردانان سینمای ایران از مدیریت سینمای ایران می خواهد در این لحظه حساس کنار سعید روستایی بایستد و مانع اجرای چنین حکمی شود تا بیش از این فضای یأس و ناامیدی در سینمای ایران ایجاد نشود.»

همچنین دربیانیه خانه سینما آمده:«ظاهرا مسابقه صدور احکام توهین آمیز که همزمان وهن خود قوه قضاییه است وارد مرحله جدیدتری شده است. دانستن اینکه در پشت صحنه این احکام چه می‌گذرد مستلزم داشتن اطلاعات بیشتری است که فعلا از عهده ما برنمی‌آید ولی اینکه درخصوص همکارانمان چنین احکامی صادرمی شود برایمان مهم است. خطاب به مسئولین مرتبط اعلام می کنیم اگر گمان می کنید با صدور چنین احکام تحقیرآمیزی به حل مشکلات، نزدیک شدن دلها، ایجاد نشاط و امید و تقویت امنیت ملی کمک می کنید این گوی واین میدان، تابحال موفق نبودید وازاین پس هم همینطور خواهد بود. ضمن آنکه رویدادهای مورد علاقه‌تان هم درپیش است و جامعه هنری کشور هم هوشمندانه نظاره گر و فعال خواهند بود.»

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شیلا
شیلا
9 ماه قبل

خب مدیران ارشاد و قوه قضائیه و دولت بیان جلو و مثل بچه آدم بگن که فقط دلشون میخواسته دنبال روستایی پاشن برن فرانسه و گردش!و چون سعید روستایی اونارو با خودش نبرده ددر و اونارو نچسبونده به خودش و فیلمش و آخر فیلمش از تک تکشون تشکر و قدردانی نکرده،باید تنبیه بشه بی ادب!

ارژنگ
ارژنگ
9 ماه قبل

تو جنگل زندگی می کنیم …