صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : دستمزد هریسون فورد برای بازی در فیلم های «ایندیانا جونز» چقدر بوده؟

دستمزد هریسون فورد برای بازی در فیلم های «ایندیانا جونز» چقدر بوده؟

هریسون فورد

ثروت هریسون فورد به خاطر بازی در نقش شخصیت اصلی پنج فیلم ایندیانا جونز، افزایش چشمگیری داشته است. هریسون فورد با بازی در فیلم محبوب ایندیانا جونز، خود را در هالیوود جاودانه کرد و برای بازی در این پنج فیلم دستمزدهای قابل توجهی دریافت کرد. این فرنچایز، میلیاردها دلار در باکس آفیس فروش داشت. ساخت قسمت پنجم این مجموعه فیلم با نام ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت، بودجه هنگفتی که بیش از ۲۵۰ میلیون دلار تخمین زده می شود، داشت.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، حضور فورد در دنباله‌ها این فیلم، به فروش آنها در گیشه‌ کمک کرد و دستمزد بالای فورد، در نتیجه‌ی اثرگذاری او بود. موفقیت این فرنچایز، همراه با بسیاری از دستاوردهای دیگر فورد، او را به یکی از محبوب ترین بازیگران زمان خود تبدیل کرده و ثروت او را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

هریسون فورد برای ایفای نقش ایندیانا جونز در ۵ فیلم ۱۰۵.۳ میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

فورد، چهار دهه است که نقش شخصیت ایندیانا جونز را بازی می کند و به خاطر این نقش آفرینی طرفداران و شهرت زیادی به دست آورده است. تصویرسازی منحصربه‌فرد او از قهرمان اکشن، همراه با رابطه‌اش با جورج لوکاس، قدرت کسب درآمد فورد را در فرنچایز و در کل صنعت سرگرمی تقویت کرده است. در حالی که درآمد فورد در قسمت دوم و سوم کاهش یافت، اما کاستی های قبل در قسمت چهارم، جبران شد.

هریسون فورد

درآمد فورد برای هر فیلم:

۵.۹ میلیون دلار برای ایندیانا جونز و فیلم مهاجمان صندوقچه گمشده

۴.۵ میلیون دلار برای ایندیانا جونز و معبد مرگ

۴.۹ میلیون دلار برای ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی

۶۵ میلیون دلار برای ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین

۲۵ میلیون دلار برای ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت

در حالی که بیشتر درآمد فورد از دستمزدش بوده است، سهمی هم از فروش جهانی برای او لحاظ شده است.

تکرار موفقیت کار ساده ای نیست، اما بازی در فرنچایزهای بزرگی مانند ایندیانا جونز، جنگ ستارگان و بلید رانر، زمینه را برای فورد فراهم کرد تا بازی در نقش های موفق را ادامه دهد و از مزایای مالی آن بهره مند شود. هریسون فورد با ثروتی حدود ۳۰۰ میلیون دلار، یکی از پردرآمدترین بازیگران این تجارت محسوب می شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها