صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : مارتین اسکورسیزی: محتوا خوردنی و دور انداختنی است!

مارتین اسکورسیزی: محتوا خوردنی و دور انداختنی است!

مارتین اسکورسیزی

«مارتین اسکورسیزی» شنبه این هفته در جشنواره فیلم لندن حضور پیدا کرد و از فیلمسازان جوان خواست در عصر پلتفرم‌های استریم محتوا سینما را «بازآفرینی» و به کمک فناوری‌های نوین با «محتوا» مبارزه کنند.

«ادگار رایت» در این رویداد به اسکورسیزی می‌گوید او به سخنگوی وضعیت فعلی سینما تبدیل شده است. اسکورسیزی می‌خندند و می‌گوید: «نمی‌خواستم آخرین خط دفاع باشم.»

او ادامه می‌دهد: «واقعاً منظورم این است: نمی‌دانم سینما به چه مسیری خواهد رفت. چرا باید مثل ۹۰ تا ۱۰۰ سال گذشته باشد؟ لزومی ندارد. آیا فیلم‌های ۹۰ تا ۱۰۰ سال گذشته را ترجیح می‌دهیم؟ من ترجیح می‌دهم، اما من پیر شده‌ام. جوانان دنیای پیرامون خود را به گونه دیگری می‌بینند، شما آن را پاره پاره می‌بینید… امروز یک نما چه معنایی دارد؟ دیگر نمی‌دانم. فکر نمی‌کنم معنایی داشته باشد… همه شما در دوره بازآفرینی سینما هستید. دوران بسیار شگفت‌آوری است، و بیشتر به تکنولوژی مرتبط است.»

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، اسکورسیزی می‌گوید اگرچه فناوری‌های نوین آزادی بیشتری به ارمغان می‌آورند، اما باید فیلمسازان جوان را وادار به «تجدید نظر درباره آنچه می‌خواهید بگویید و چگونگی گفتن آن» کند. او اضافه می‌کند:‌ «در حالت آرمانی، امیدوارم که – در انتخاب این واژه تردید دارم – با این فناوری جدید و دنیای جدیدی که ما بخشی از آن هستیم فیلم‌های «جدی» ساخته شوند.»

او در ادامه می‌گوید امیدوار است که این فیلم‌های «جدی‌تر» به سینما برگردند: «متأسفانه فیلم‌های چندگانه سالن‌های سینما را تسخیر می‌کنند. همیشه از سالن‌داران خواسته‌ام که فضایی برای فیلم‌های جدید جوانان ایجاد کنند، فیلم‌هایی که چندگانه نیستند، و آن را به همه به اشتراک بگذارند. تا برای دیدنش به سینما بروند، بگویند فیلمی است که نمی‌توانند در خانه ببینند. چون به نظر من تجربه دیدن فیلم در کنار آدم‌های پرشمار دیگر موضوع کلیدی است.»

اسکورسیزی در پاسخ به پرسشی دیگر رایت که می‌گوید فیلمسازان امروز به عنوان «تولیدکنندگان محتوا» تربیت می‌شوند به شوخی می‌گوید محتوا «چیزی است که می‌خورید و دور می‌اندازید. اما اگر تجربه دیگری می‌خواهید که به زندگی شما غنا ببخشد، این متفاوت است.»

اسکورسیزی برای اکران فیلم «قاتلین ماه گل» (Killers of the Flower Moon) با بازی «لئوناردو دی‌کاپریو»، «رابرت دنیرو» و «لیلی گلدستون» به لندن سفر کرده است. این فیلم ۲۰۰ میلیون دلاری پس از اکران در سینماهای سراسر دنیا از ۲۰ اکتبر در پلتفرم استریم اپل تی‌وی‌+ پخش خواهد شد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها