صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : « پرمتوس 2 » ساخته خواهد شد / ریدلی اسکات کارگردان قسمت دوم هم خواهد بود

« پرمتوس 2 » ساخته خواهد شد / ریدلی اسکات کارگردان قسمت دوم هم خواهد بود

13910729000294 PhotoL

قسمت دوم اکشن علمی تحلیلی و دلهره‌‌آور «پرمتوس» ‌به کارگردانی ریدلی اسکات، در دستور تولید قرار گرفت.

کمپانی فرکس قرن بیستم تهیه کننده این فیلم است.

ریدلی اسکات کارگردان «پرومتوس 2» در یک گفت‌وگو، اطلاعات تازه‌ای را درباره این فیلم در اختیار رسانه‌های گروهی گذاشت.

در دومین قسمت فیلم، دو بازیگر اصلی قسمت اول – مایکل فاسبیندر و نومی راپاسه – دوباره نقش‌های قبلی خود را در جلوی دوربین بازی خواهند کرد.

ریدلی اسکات می‌گوید دلایل خوبی وجود دارد که او دوباره پشت دوربین فیلم‌برداری این قصه علمی تخیلی برگردد و دنباله آن را کارگردانی کند.

به گفته این فیلم‌ساز: چندین سال بود که هیچ فیلم علمی تخیلی را به عنوان کارگردان جلوی دوربین نبرده بودم و خیلی دوست داشتم فیلمی در این ژانر کارگردانی کنم.

اسکات تاکید می‌کند «پرومتوس» او به نوعی یادآور دنیای فیلم معروف دهه هشتاد میلادی «بیگانه» بود و بازگشت به آن دنیا، برایش جالب بود.

با این حال، این فیلم‌ساز اصرار می‌کند که «پرومتوس» او، یک دنیای تحول یافته‌تر از «بیگانه» را به نمایش می‌گذارد و این دو فیلم، تفاوت‌های زیادی با هم دارند.

قصه قسمت دوم «پرومتوس» از آنجا شروع می‌شود که قصه قسمت اول خاتمه یافت و همان ماجراهای قسمت اول را دنبال می‌کند.

فیلم‌نامه «پرومتوس2» هنوز نوشته نشده و قرار است جان اسپاتز و دیمون لیندلوف فیلمنامه فیلم را تا چند ماه دیگر آماده کنند. این دو، نویسنده فیلمنامه قسمت اول فیلم هم بودند.

زمان شروع کار فیلم‌برداری این فیلم هنوز به صورت رسمی اعلام نشده و اسکات می‌گوید هزینه تولید آن بالاتر از قسمت اول آن نخواهد شد.

اولین قسمت فیلم با هزینه‌ای 130 میلیون دلاری تولید شد و در اکران عمومی خود در تابستان امسال، 402 میلیون دلار در سطح جهانی (آمریکا و بقیه کشورهای جهان) فروش کرد.

سهم سینماهای آمریکا از این رقم فروش، 126 میلیون دلار بود. جالب این است که استقبال تماشاگران بین‌‌المللی از این فیلم بیشتر بوده است.

در همان زمان نمایش عمومی این فیلم و موفقیت مالی و انتقادی آن، تهیه‌کنندگان «پرومتوس» اعلام کردند قسمت دوم آن را هم تولید خواهند کرد.

در آن زمان هنوز مشخص نبود که آیا ریدلی اسکات به عنوان کارگردان با این پروژه همکاری خواهد کرد یا خیر. اسکات در آن زمان، در رابطه با این موضوع اظهار نظری نکرد.

«پرومتوس» اولین فیلم ریدلی اسکات در مقام کارگردان در دو سال اخیر، پس از اکران عمومی ناموفق نسخه دوباره سازی شده «رابین هود» با بازی راسل کرو در سال 2010 بود.

فارس

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها