صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : برندگان اسکار 2013 پس ار دریافت جایزه چه گفتند؟

برندگان اسکار 2013 پس ار دریافت جایزه چه گفتند؟

235234234234243234333333333332

هشتاد وپنجمین مراسم اعطای جوایز اسکار بامداد امروز (دوشنبه) در حالی در سالن «دالبی تئاتر» لس آنجلس برگزار شد که همچون ادوار گذشته، با اتفاقات جالبی همراه بود؛ از افتادن «جنیفر لاورنس» از روی پله ها تا رکورد سه اسکار «دنیل دی لوئیس».

اسکار ۲۰۱۳ نیز به تاریخ پیوست؛ مراسمی که با اعطای جایزه بهترین فیلم به «آرگو» علامت سوال بزرگی در ذهن علاقه مندان سینما ایجاد کرد و اعتبار ۸۵ ساله آکادمی را در معرض ابهام قرار داد.

«دنیل دی لوییس»، برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد برای فیلم «لینکلن» نام خود را به عنوان اولین بازیگر برنده سه جایزه اسکار در تاریخ ثبت کرد. وی در سال ۱۹۸۹ برای فیلم «پای چپ من» و در سال ۲۰۰۷ برای «خون به پا خواهد شد» دو جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را کسب کرده بود. دی لوئیس پس از کسب جایزه گفت: «هنوز به دنبال کسب تجربه خواهم بود. قصد ندارم فیلم تاریخی دیگری بازی کنم و می خواهم مدتی را استراحت کنم. نمی خواهم به بازی در فیلم دشواری چون «لینکلن» فکر کنم.»

«کریستوف والتز»، برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در فیلم «جانگوی آزاد شده» با اشاره به رقبای مطرحی چون «رابرت دنیرو»، «آلن آرکین»، «تام لی جونز» و «فیلیپ سیمور هافمن» از آن ها تشکر کرد. «والتز» که پیش از این جایزه گلدن گلوب و بافتا را برای همین فیلم کسب کرده بود، گفت: «زمانیکه فیلمنامه تارانتینو را خواندم، مطمئن بودم چیز خاصی درباره این فیلم وجود دارد. «تارانتینو» را می شناختم و با خواندن فیلمنامه، به ویژگی خاص «جانگوی آزاد شده» پی بردم.»

«جنیفر لاورنس» که انتظار می رفت جایزه بهترین بازیگر زن را برای ایفای نقش «تیفانی» در «کتابچه بارقه امید» کسب کند، در حالیکه برای دریافت جایزه خود به روی صحنه می رفت، تعادلش را از دست داد و زمین خورد. البته وی در توجیه این اتفاق گفت: «پیش از شروع مراسم آن قدر استرس داشتم که حتی آمپول آرام کننده نیز تزریق کردم.»

«کوئنتین تارانتینو»، برنده جایزه بهترین فیلمنامه اصلی نیز پس از کسب جایزه اسکار گفت: «تمام انتقاداتی که به من می شد، با یک جایزه ارزشمند پایان یافت.» وی درباره موضوع فیلم های نامزد اسکار امسال که همگی برای بزرگسالان است ابراز خرسندی کرد. وی در ادامه گفت: به مخاطب جهانی برای فیلم هایم فکر می کنم و خودم را یک فیلمساز آمریکایی نمی دانم، چون من یک کارگردان جهانی هستم و برای همه مردم دنیا فیلم می سازم.»

«آن ها توی»، برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل برای فیلم «بینوایان» که اولین جایزه اسکار خود را گرفت، اظهار کرد: «یک رویا داشتم که به واقعیت پیوست. فکر نمی کردم بتوانم برنده این جایزه شوم.» وی با اشاره به دشواری بازی در نقش فانتین گفت: «دوست دارم این فیلم و نقشم را فراموش کنم، اما نمی توانم.» این بازیگر جوان در ادامه «هیو جکمن»، همبازی اش در فیلم «بینوایان» را به عنوان منبع الهام خود معرفی کرد.

«ژاکلین دوران»، برنده جایزه اسکار بهترین طراحی لباس برای فیلم «آنا کارنینا» دقایقی پس از کسب این جایزه گفت: «کمتر اتفاق می افتد که کارگردانی طراحی شما را بدون دستکاری در فیلم به کار ببرد.» وی همچنین از «کرا نایتلی» بازیگر فیلم به عنوان یکی از عوامل کسب این جایزه اشاره کرد. «دوران» که اولین جایزه اسکار خود را به دست آورده است، پیش از این نیز برای فیلم های «تاوان» و «غرور و تعصب» نیز نامزد اسکار بهترین طراحی لباس شده بود.

«سایمون هایس» که به همراه «اندی نلسون» و «مارک پترسون» جایزه بهترین ترکیب صدا را برای فیلم موزیکال «بینوایان» از آن خود کرد، پس از کسب جایزه ضمن اشاره به کار دشوار صدابرداری و ترکیب صدای این فیلم گفت: «تام هوپر» کارگردان فیلم از تمام بازیگران می خواست تا به صورت زنده در صحنه فیلمبرداری بخوانند.

«کلودیا میراندا»، فیلمبردار فیلم «زندگی پی» که جایزه بهترین فیلمبردار اسکار امسال را از آن خود کرد، پس از کسب جایزه گفت: فکر می کردم «راجر دیکنز» برای فیلم «سقوط آسمانی» جایزه فیلمبرداری اسکار را کسب کند، اما به هر حال من جایزه بافتا را برای این فیلم کسب کرده بودم و شانس کمی برای خودم در نظر می گرفتم.

 

ایسنا

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها