صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : شمقدری باز هم از لابی برای اسکار گرفتن فرهادی گفت

شمقدری باز هم از لابی برای اسکار گرفتن فرهادی گفت

shamaghdari-454t
 
در نشست پرسش و پاسخ جواد شمقدری و دانشجویان دانشگاه علم و صنعت، در اولین پرسش یکی از دانشجویان موضوع جایزه اسکار و ادعای لابی‌کردن معاونت سینمایی با آکادمی اسکار را مورد سوال قرار داد. ریاست سازمان سینمایی در جواب این‌گونه توضیح داد: ما وقتی دیدیم یک فیلم اسرائیلی در اسکار سال گذشته کاندیده شده، متوجه شدیم بهترین فرصت است که این اتفاق بیفتد. در جامعه و سینمای آمریکا از اسرائیلی‌ها و کلاً یهودی‌ها متنفرند. البته ما ضد یهود بودن را قبول نداریم و ضد صهیونیسم هستیم. در خصوص لابی‌کردن هم روشن است که ما با تک تک آنها گفت‌وگو نکردیم و فقط ظرفیت و حساسیتی که در وجود آنها بود را فعال کردیم؛ به این معنی که برای انتخاب‌نشدن فیلم اسرائیلی گفتیم یک راه وجود دارد که فیلم ایرانی را که آن هم کاندید اسکار شده انتخاب کنید. در یکی از این دیدارها طرف ملاقات کننده گفت من با 200 نفر از اعضای آکادمی دوست هستم و آنها به حرف من پیرمرد گوش می دهند و این توصیه را به آنها خواهم کرد.

متأسفانه ما در کشورمان با بعضی عقب‌مانده که دست به قلم هم دارند روبرو هستیم که چون خودشان از فهم این موقعیت‌ها عاجزند دست به انکار و تمسخر می زنند.

شمقدری در ادامه گفت: پیش بینی می شد که امسال این ضربه را جبران کنند؛ بدیهی است در حالی که در شدیدترین تحریم های بین المللی نسبت به ایران به سر می بریم آن ها در عرصه سینما هم این سیاست فشار بر ایران را اعمال کنند و به «آرگو» جایزه بدهند چون در اوج تحریم های ضد ایران فیلم ضد ایرانی هم باید برنده شود. در هر صورت باید توجه داشته باشیم که اصل لابی وجود دارد و کافی است شناخت خوبی از آن طرف داشته باشی تا از ظرفیت های آن استفاده شود.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها