صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : بهنوش بختیاری : آرزو می کنم پدرم در 70 سالگی متحول شود! / امیدوارم پدر و مادرم در خانه شان را روی من باز کنند!

بهنوش بختیاری : آرزو می کنم پدرم در 70 سالگی متحول شود! / امیدوارم پدر و مادرم در خانه شان را روی من باز کنند!

3444231

آرزو می کنم پدرم در 70 سالگی متحول شود! / امیدوارم پدر و مادرم در خانه شان را روی من باز کنند!

بهنوش بختیاری بازیگر سینما و تلویزیون مهمان ویژه برنامه عیدفطر «ماه عسل» بود و در این برنامه صحبت‌های غیرمنتظره‌ای از زندگی شخصی و مشکلاتی که در سنین جوانی داشت، بیان کرد. بختیاری در این برنامه از کارکردن در آموزشگاه، خرید و فروش قطعات کامپیوتری و حتی فروش لباس‌های شخصی‌اش برای پرداخت شهریه و گذراندن زندگی‌ روزمره صحبت کرد. این صحبتها واکنشهای بسیاری را موجب شد تا جایی که بختیاری خود بار دیگر قلم به دست گرفته و در یادداشتی که آن را برای انتشار در اختیار روزنامه «تماشا» قرار داده درباره صحبتهایش توضیحاتی را ارائه کرد. متن کامل یادداشت بختیاری را در ادامه می خوانید:

امیدوارم پدرم در 70 سالگی متحول شود

بعد از برنامه «ماه عسل» و حضورم در آنجا احساس می کنم زندگی‌ام عوض شده. اگر بخواهم حقیقتش را بگویم این است که وقتی به خانه رسیدم احساس عذاب وجدان داشتم ، با خودم می‌گفتم من نباید آبروی پدرومادرم را می بردم. به پهنای صورتم اشک می‌ریختم و اصلاً حال خوبی نداشتم. وقتی می خواستم بخوابم از خدا خواستم که به یک شکلی به من نشانه ای روشن کند که بفهمم کارم درست بوده یا خطا. شاید باورتان نشود صبح که از خواب بیدار شدم با انبوهی از پیامک و تماس بی پاسخ مواجه شدم که همه لطف و ابراز محبت بود. کمی آرام شدم ، صفحه شخصی ام را باز کردم و واقعا شوکه شدم. هزاران مسیج و هزاران کامنت داشتم با این عنوان که دست مریزاد به شهامتت. از خدا تشکر کردم که این نشانه را به من داد. من سالها کار کردم و هیچ کدام اینقدر کامنت نداشت و حالا با یک ربع برنامه انگار در صفحه ام انقلاب شد. اما وقتی ایمان پیدا کردم که کارم درست است که برادربزرگم که لیسانس حقوق دارد با من تماس گرفت و گفت:«بهنوش ، دمت گرم دختر. تو حرف دل ما خواهر برادرهارو زدی.»

این تنها برنامه موردعلاقه من در تلویزیون است

راستش را بخواهم بگویم این است که من اصلاً قرار نبود این حرفها را روی آنتن بزنم ، من رفته بودم به «ماه عسل» چون این تنها برنامه موردعلاقه من در تلویزیون است. من شیفته نگرش احسان علیخانی به مردم هستم. ایشان من را دعوت کرد و من هم با افتخار پذیرفتم و از چابهار خودم را به تهران رساندم. وقتی وارد سوله برنامه شدم اینقدر انرژی مثبت آنجا من را گرفت که وقتی روی صندلی نشستم یک لحظه با خودم گفتم بهنوش تو که با لحظه لحظه بدبختی های میهمانان این برنامه اشک ریختی ، تو که شب قدر این همه برای خدا ناله کردی ، تو که از خدا خواستی تکانت بدهد خب این همان فرصت است. یک بار با خودت صادق باش. تو گذشته خوبی نداشتی ، مدام از طرف خانواده تحقیر شدی ، محبت مالی و معنوی نداشتی ، روی پای خودت ایستادی و بزرگ شدی حالا با همان پایی که تا اینجا آمدی جسارت را تمرین کن و با مردمت صادق باش. خوشحالم که تنها نماندم و 30 میلیون بیننده آن برنامه پشتم ایستادند ، خوشحالم که احسان علیخانی با برنامه و اجرای خوبش این موج را به من داد تا احساسم را با مخاطبم درمیان بگذارم.

کاش ما راست گویی را کمی از تو یاد بگیریم

نه مردم ، من حالا و در این لحظه پشیمان نیستم. وقتی می بینیم که همکاران من تحت تاثیر حرکت من قرار گرفتند و گفتند کاش ما راست گویی را کمی از تو یاد بگیریم یعنی من کار درستی کردم. یادمان نرود که خیلی از دختران این مرز و بوم چشم انتظار محبت هستند ، توروخدا به آنها محبت کنید ، نگذارید به خاطر یک شیشه عطر دست به دامان پیرمردی سرمایه دار شوند ، نگذارید به ازدواج اجباری تن دهند. خدا پا به پای من آمد که قدم هایم به سمت اعتیاد و هیچ کار خطایی نرفت اما ممکن است خدا لحظه ای از فرزندانتان جا بماند، آن وقت چطور جواب آینده تلف شده آنها را می دهید؟ بگذارید این را اضافه کنم که من هنوز عاشق پدر و مادرم هستم ، هربار که مسافرت می روم یک چمدان سوغاتی برایشان می برم ، مادرم را همه جا با خودم می‌برم و قطعا در روزهای آینده به دیدنشان می‌روم تا از دلشان دربیاورم. از ته دلم آرزو می‌کنم وقتی رفتم خانه شان در را باز کنند و من را در آغوش بگیرد و تلافی تمام این سالها باشد ، از خدا با تمام قلبم می خواهم که پدرم در 70سالگی دچار تحول بشود و فرزندانش را به یاد بیاورد. می بینید هنوز «عشق» حلقه مفقوده اغلب زندگی‌هاست ، پس خدایا به ما عشق بده.

تو یک پیامبر رسانه ای هستی

اما آخرین کلامم در این یادداشت خطاب به احسان علیخانی است . من تصور می‌کنم تو یک پیامبر رسانه ای هستی که رسالتت را به نحو احسن انجام دادی ، از تو و تیمت برای ساخت تمام این دقیقه ها در ماه عسل تشکر می‌کنم. روزگارت عسل.

روزنامه تماشا

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها