صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : مستند آلفرد هیچکاک درباره نازی ها پس از سالها توقیف، اکران خواهد شد

مستند آلفرد هیچکاک درباره نازی ها پس از سالها توقیف، اکران خواهد شد

2-1-2014114201137

آلفرد هیچکاک، استاد سینمای دلهره، سال 1945 فیلم مستندی را کلید زد که فضایی دهشت بار از زندان های نازی ها در جنگ جهانی دوم را به تصویر می کشید.این فیلم به دلیل مخالفت های سیاسی با آن، هرگز کامل نشد و سرانجام نیز در موزه جنگ لندن قرار گرفت تا بیش از نیم قرن در این موزه خاک بخورد.

هیچکاک فیلم خود را با استفاده از فیلم های پراکنده ای که ارتش انگلیس در اختیار داشت، ساخته بود. اما فیلم دست آخر در حالی که نیمه کاره بود، به دلیل مخالفت های متحدین کنار گذاشته شد تا اینکه سرانجام بعد از گذشت چهار دهه در سال 1984 مجوز اکران گرفت. فیلم در جشنواره فیلم برلین در حالی که حلقه ششم آن گم شده بود و بقیه فیلم نیز به دلیل سالها خاک خوردن، فاقد کیفیت تصویری مناسب بود، اکران شد. سال گذشته نیز شبکه PBS آمریکا آن را به نمایش گذاشت. اما فیلم هرگز مجال اکران عمومی را نیافت. اکنون این فیلم مورد بازبینی قرار گرفته و نام آن را که «خاطرات اردوگاه» نام داشت، تغییر داده اند تا برای اکران عمومی آماده شود.

این فیلم احتمالاً در سال 2015 برای پخش شدن آماده می شود. قرار است مستند هراس انگیز «هیچکاک» در این سال که هفتادمین سالگرد آزادی اروپا هم هست، از طریق تلویزیون انگلیس روی آنتن برود. بخش هایی از این مستند در یوتوب قابل دیدن است.

 

بانی فیلم

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها