صفحه اصلی > نقد و بررسی فیلم خارجی : نقد و بررسی فیلم You Will Meet a Tall Dark Stranger

نقد و بررسی فیلم You Will Meet a Tall Dark Stranger

1 1b2

یکی از کسانی که به طور منظم در تمام دوران زندگی اش فیلم بازی کرده و فیلم ساخته ” وودی آلن ” است. این مرد خستگی ناپذیر در سن 75 سالگی و بعد از گرفتن تمام جایزه های ریز و درشت یک سینماگر در زندگی اش، هنوز هم هر سال با یک فیلم به سینما باز می گردد تا ثابت کند که عاشق سینماست. فیلم امسال ” آلن ” هم با نام طولانی ” دیداری با یک غریبه مرموز ” به نمایش در آمده است که درباره مسائل بزرگسالان است.

 

داستان این فیلم در مورد زندگی یک خانواده ی چند نفره است که پدر و مادر مسن  با فرزندان مشکل دارند و هر کدام از اعضای این خانواده ها نیز خود دارای مشکلات بزرگتری نیز هستند. اکنون هر کدام از افراد این خانواده با یک نفر غریبه ی خارج از محیط خانواده آشنا می شوند که به نظر، کسی است که می تواند مشکل را حل کند.

البته داستان بسیار پیچیده تر از آن است که بتوان در چند خط آن را توضیح داد و توضیح بیشتر هم باعث می شود که داستان فیلم تا حد زیادی باز شود که ارزش دیدن فیلم را کم می کند. فیلم جدید ” آلن ” بر خلاف فیلمهای قبلی او که معمولا شاد و سرزنده بودند ، یک کمدی سیاه است که مشکلات شخصیت های داستان به شکلی آزار دهنده آنها را احاطه کرده است. ایرادی که می توان به فیلم ” دیداری با یک غریبه مرموز ” یا به ” آلن ” گرفت این است که نتوانسته از دل شخصیت های داستان ، آن حس همدردی مخاطب که معمولا در فیلمهای ” آلن ” شاهد هستیم را به تماشاگر منتقل کند. به عنوان مثال بی میلی ، مشکل روحی ، حسادت و… مسائلی است که در فیلم وجود دارد ام2 5c8ا تلاش برای خلق یک موقعیت کمدی ناب چیزی است که ” آلن ” در این فیلم خیلی سعی کرده است بدان دست پیدا کند اما با این وجود این فیلم بیشتر از یک فیلم کمدی پیش نمی رود. ما همه می دانیم که در فیلمهای ” آلن ” هیچ وقت شخصیت کاملا بد یا خوب یا کمدی و.. اصلا وجود نداشته است و همیشه شخصیت های فیلمهایش ترکیبی از این نمادهاست. اما در این فیلم به عنوان مثال یکی از شخصیت های داستان مانند شخصیت الفی با بازی ” آنتونی هاپکینز ” فردی است که در پیری عاشق می شود و قصد دارد ثابت کند که جوان و سرزنده است پس تصمیم می گیرد که .. شخصیت الفی بیشتر از یک آدم پیر که همه می دانند از نظر جنسی خنثی شده است نیست ،شخصیت الفی همان کارهایی را انجام می دهد که معمولا در دیگر فیلمهای کمدی با چنین موقعیت هایی انجام می گیرد و نشانی از ” آلن “ی بودن فیلم به چشم نمی خورد! شاید این نوع کمدی موفق و تاثیر گذار باشد اما انتظار ما از ” آلن ” بیشتر از اینهاست.  بازیگران فیلم هم می توان به خوب و متوسط تقسیم کرد. بازیگران زن فیلم شخصیت پیچیده تر و بازیگران مرد ساده تر هستند اما در یک نکته مشترک هستند و آن اینکه ” آلن ” خوب توانسته از آنها بازی بگیرد.

دیداری با یک غریبه مرموز ” فیلمی است که می توان بدون مشکل آن را تماشا کرد و لذت برد اما برای طرفداران سرسخت ” وودی آلن ” این فیلم نمی تواند یک فیلم قانع کننده باشد.

منتقد : میثم کریمی

دیداری با یک غریبه مرموز: 3 61eYou Will Meet a Tall Dark Stranger

کارگردان : Woody Allen

نویسنده : Woody Allen

بازیگران :

Anthony Hopkins  …  Alfie

Naomi Watts  …  Sally

Josh Brolin  …  Roy

Antonio Banderas  …  Greg

و……………

ژانر : کمدی

درجه سنی :  R( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 103دقیقه

«پست قبلی

پست بعدی»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها