صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : انجمن ملی منتقدان فیلم آمریکا بهترین های سال را انتخاب کرد

انجمن ملی منتقدان فیلم آمریکا بهترین های سال را انتخاب کرد

742195

انجمن ملی منتقدان فیلم آمریکا، فیلم فرانسوی «خداحافظی با زبان» را به عنوان بهترین فیلم سال 2014 انتخاب کردند.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر ، انجمن منقدان فیلم آمریکا اعلام کردند فیلم «خداحافظی با زبان» بهترین فیلم خارجی سال بوده است.

این فیلم سه بعدی موفق شده بود جایزه بزرگ ژوری را در جشنواره کن دریافت کند. این فیلم که ساخته ژان لوک گدار کارگردان 84 ساله فرانسوی است در انتخاب های منتقدان به صورت انفرادی همواره جایگاه ویژه ای داشته است.

«خداحافظی با زبان» خداحافظی با مفهوم کلی آن است از زبان سینما گرفته تا زبان عشق. موضوع فیلم درباره یک زوج است که با یکدیگر آشنا می‌شوند، به هم دل می‌بازند و در نهایت از هم جدا می شوند. گدار در این فیلم نشان می‌دهد که چگونه زبان به شیوه‌های مختلف، ما را در ارتباط با یکدیگر ناکام می‌گذارد و در عین حال به مخاطب یادآوری می‌کند که در سینما قانونی برای این که چه چیزی باید گفت و چگونه باید گفت وجود ندارد.

انجمن ملی منتقدان فیلم همچنین فیلم ریچارد لینک‌لیتر را برای ساخت فیلم «بچگی» در طول 12 سال به عنوان بهترین کارگردان انتخاب کردند و وس آندرسون را به عنوان بهترین فیلمنامه نویس برای نوشتن فیلمنامه «هتل بزرگ بوداپست» برگزیدند.  

تیموتی اسپال برای بازی در نقش اول فیلم «آقای ترنر» به عنوان بهترین بازیگر مرد سال انتخاب شد. او جمعه نیز جایزه بهترین بازیگر مرد را در کاپری و از جشنواره فیلم هالیوود گرفت.

ماریون کوتیار نیز برای بازی در دو فیلم «مهاجر» و «دو روز، یک شب» به عنوان بهترین بازیگر زن انتخاب شد.

انجمن منتقدان فیلم آمریکا برندگان دیگر جوایز خود را چنین انتخاب کردند:

بازیگر مرد مکمل: جی.کی.سیمونز برای «ضربه شلاق»

بازیگر زن مکمل: پاتریشیا آرکت برای «بچگی»

فیلم غیرداستانی: «شهروند چهار»

فیلمبرداری: دیک پاپ برای «آقای ترنر»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها