صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : تدارک عظیم دیزنی برای سال 2015

تدارک عظیم دیزنی برای سال 2015

2324F333

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، والت ديسني، کمپاني مشهور و قديمي فيلمسازي اعلام کرد در طول سال 2015 که اندک مدتي از آغاز آن ميگذرد 12 فيلم بلند سينمايي جديد را عرضه خواهد کرد، ديسني هميشه به خاطر آثار کارتوني اش مشهور بوده اما سالهاست که فيلم هاي غير انيميشني و اغلب با تم هاي اجتماعي و خانوادگي را هم رو مي کند و منوي سال جديدش نيز آثاري از اين ژانرها است. ديسني در ادامه روند فيلمسازي اش درباره موجودات حيات وحش و حيوانات، در سال 2015 کاري تازه به نام «قلمرو ميمون» را اکران خواهد کرد و اين پس از نمايش فيلم هاي «خرس ها» و «شامپانزه» طي سالهاي اخير صورت مي پذيرد. ديسني در ادامه ساخت فيلم هاي ورزشي اش امسال «مک فارلند» به کارگرداني نيکي کارو را عرضه خواهد کرد و اين در حالي است که ديسني در سال 2014 فيلمي از اين دست («بازوي يک ميليون دلاري») را به نمايش در آورد. در ماه مارس، «سيندرلا» که تابحال هميشه انيميشن هاي آن مشاهده مي شد به صورت موجود زنده انساني و در فيلمي با بازيگران معروف پخش خواهد شد و اين مشابه کاري است که در سالهاي اخير با موضوعات Maleficent و «اليس در سرزمين عجايب» صورت گرفته است. کارگرداني اين سيندرلا با کنت براناي مشهور و بريتانيايي خواهد بود و ليلي جيمز رل اين دختر افسانه اي را بازي خواهد کرد.

«کتاب جنگل» هم با کارگرداني جان فاوه رو بازگويي يک قصه کلاسيک و اين بار با بازيگران و نه به صورت انيميشن خواهد بود و در پاييز 2015 (1394) به بازار مي آيد.

عصر اولترون

مارول، انتشاراتي بزرگي که قهرمانان خيالي کميک استريپي را معرفي کرد و حالا چند سالي است که از روي آنها فيلم هاي سينمايي پرفروشي را هم مي سازد و با ديسني شريک و همکار است. در تابستان آينده قسمت دوم «انتقامجويان» را که نام جنبي اش «عصر اولترون» است، رو خواهد کرد و از همين حالا فروشي خيره کننده براي آن پيش بيني مي شود. يک بار ديگر مثل «انتقامجويان يک» چند قهرمان معروف کميک بوکي در اين فيلم دست به دست هم مي دهند که عبارت اند از: ايرون من، کاپيتان آمه ريکا، تور، هالک، بلک ويد و هاوک آي. ناگفته نگذاريم که فيلم اول در سال 2012 در سطح جهان 5/1 ميليارد دلار فروخت تا يکي از 10 فيلم پرفروش تاريخ باشد. ديسني فيلم «سرزمين فردا» را نيز با کارگرداني براد برد و با بازي جورج کلوني در رل اصلي براي اکران در سال جديد در نظر گرفته است. کاراکتر کلوني در اين فيلم يک دانشمند سرخورده است که با همکاري يک پسر نوجوان دنيايي پنهاني و پر راز را کشف مي کند.

تجديد همکاري اسپيلبرگ و هنکس

ديسني طرح توزيع يک فيلم جديد شرکت دريم وورکز را هم براي سال 2015 در دستور کارش دارد که يک کار جاسوسي دلهره آور به کارگرداني استيون اسپيلبرگ با بازي تام هنکس در رل اصلي است که اين سومين همکاري اين دو هنرمند معروف بعد از فيلم هاي «نجات سرباز رايان» و «ترمينال» خواهد بود اما نام اين فيلم جديد هنوز اعلام نشده است. ديسني در سال پايان يافته 2014 همين تجربه را با فيلم هاي «نياز به سرعت» و «سفر يکصد فوتي» ديگر محصولات دريم ورکز داشت.

بازگشت پيکسار بعد از يک سال استراحت

پيکسار ديگر کارتون ساز بزرگ 20 سال اخير جهان که زير مجموعه ديسني است، بعد از عرضه نکردن هيچ فيلم تازه اي در سال 2014 که واقعه شگفت آوري بود، با عرضه هر کارتون تازه اين رويداد را در سال جديد جبران خواهد کرد و هر دو نيز کارهايي اورژينال اند و نه دنباله اي بر کارهاي قبلي. يکي از آنها انيميشني به نام Inside Out است که آن را پيتر داکتر سازنده کارتون هاي بسيار موفقي همچون «شرکت هيولاها» و «بالا» تدارک ديده است و ديگر کارتون جديد پيکسار، «دايناسور خوب» خواهد بود. اين در حالي است که دپارتمان کارتون سازي ديسني بعد از سودرساني عظيم «يخ زده» در 2013 و «قهرمان بزرگ 6» در 2014، انيميشن جديدي را در سال 2015 ارائه خواهد کرد و به حمايت از دو محصول نامبرده پيکسار و توزيع وسيع آنها اکتفا خواهد کرد.

« نیرو » هم بيدار مي شود!

يکي از اهداف و اميدهاي اصلي والت ديسني که به فروشي بالاي 2 ميليارد براي آن اميد بسته، نسخه جديد فيلم «استار وارز» و بهتر بگوييم «جنگ ستاره ها 7» است که 28 آذر ماه 94 به روي پرده ها مي رود و اين 10 سال بعد از اکران فيلم ششم خواهد بود و اشتياق عظيمي وجود دارد که مشخص شود جي.جي.ابرامز کارگردان قسمت هفتم با اين سري داستان هاي بسيار پرطرفدار که امتياز و حق تملک آن در سال 2012 از سوي جورج لوکاس خالق استار وارز به بهاي 1/4 ميليارد دلار به ديسني واگذار شد، چه کرده است. قسمت هفتم به نشانه در پيش بودن اپيزودهاي بعدي و با اشاره به هسته مرکزي داستان هاي قبلي، «نيرو بيدار مي شود» نامگذاري شده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها