صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : ساخت پارک « ارباب حلقه ها » در اسپانیا

ساخت پارک « ارباب حلقه ها » در اسپانیا

2 1 201531145348

پس از به اتمام رسیدن سه گانه «هابیت»، تعداد فیلم هایی که از روی مجموعه های جی آر آر تالکین ساخته شده به عدد ۶رسید. می شد ساخت یک تم پارک از روی کتاب های وی را پیش بینی کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از تسنیم،خبر ساخته شدن یک تم پارک بر اساس سرزمین میانه کتاب های جی آر آر تالکین، اصلا عجیب نبود. چیزی که سورپرایزمان می کرد این بود که چرا این قدر دیر انجام شد؟ بعد از ساخته شدن پارک هری پاتر و حالا پارک هایی بر اساس «اوتار» و دنیای «ترون» هم در حال ساخت است اما خبری از پارک ارباب حلقه ها و هابیت نبود. تا این که بالاخره خبر رسید که در اسپانیا پارکی بر اساس سرزمین میانه در حال احداث است که نامش هم به صورت خیلی ساده «شایر» است.

این پارک در جنوب ساحل مدیترانه و در شهر رینکون دلا ویکتوریا ساخته می شود. قرار است یک دریاچه مصنوعی برای این مجموعه ساخته و بقیه پارک حول آن بنا شود. پیش بینی می شود با کمک دولت اسپانیا بودجه ای معادل 1.7 میلیون یورو برای ساخت مجموعه شایر فراهم گردد. اگرچه این مبلغ برای ساخت یک تم پارک اصلا بالا نیست اما دو هتل محلی رینکانسل و الیمار هم از این پروژه حمایت می کنند. آنها قرار است اتاق هایی را با دکور سرزمین میانه طراحی کنند تا مجموعه شایر از هر لحاظ خاص شود. قرار است این پارک در دو بخش ساخته شود: «پارکو اوربانو» برای آن دسته از بازدید کنندگانی که توانایی پیاده روی زیاد را ندارند و «زونا دی اونتورا» برای بازدید عادی.

پیتر جکسون، کارگردان سرشناس و نیوزیلندی هالیوود پس از ساخت تریلوژی «ارباب حلقه ها» از روی کتاب های جی آر آر تالکین، یک سه گانه بر اساس کتاب «هابیت» را آغاز کرد که قسمت پایانی آن در انتهای سال 2014 اکران شد و پرونده فیلم های پیتر جکسون بر اساس رمان های جی آر آر تالکین را به ادعای خود کارگردان برای همیشه بست.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها