صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : دردسرهای اجبار پوشیدن کفش پاشنه بلند در جشنواره کن ادامه دارد / امیلی بلانت هم به جمع مخالفان پیوست

دردسرهای اجبار پوشیدن کفش پاشنه بلند در جشنواره کن ادامه دارد / امیلی بلانت هم به جمع مخالفان پیوست

2 1 201551313497

بعد از اینکه کارمندان کن نگذاشتند گروهی از زنانی که کفش‌های پاشنه بلند نپوشیده بودند وارد نمایش فرش قرمز یک فیلم شوند، اکنون گروهی از بازیگران و از جمله امیلی بلانت به جمع معترضان پیوستند.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، فرش قرمز فستیوال فیلم کن معجونی از زیبایی و زرق و برق به سبک قدیمی است اما روز سه‌شنبه بعد از اینکه مشخص شد این فستیوال قوانین عجیبی را به شرکت کنندگان تحمیل می‌کند، اعتراض‌های بسیاری به وجود آمد.

به گفته روزنامه اسکرین دیلی گروهی از زنان میانسال به خاطر نپوشیدن کفش‌های پاشنه بلند از ورود به نمایش فرش قرمز «کارول» ساخته تاد هیز منع شدند. ظاهرا این زنان که بعضی‌های‌شان مشکل فیزیکی نیز داشتند، به خاطر پوشیدن کفش‌های صاف از ورود به سالن بازمانده بودند. حالا بسیاری از طرفداران فیلم علیه این موضوع اعتراض می‌کنند و می گویند این مساله قانون لباس پوشیدن متعصبانه جنسی است.

با وجو اینکه تیری فرمو مدیر کن هم گفته کفش‌های پاشنه بلند ضروری نیستند ولی حرف او نیز فایده‌ای نداشته است. فرمو در پاسخ به منتقدان در توییتر نوشت: «شایعه‌ای که می‌گوید فستیوال روی مساله پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند توسط زنان در فرش قرمز پافشاری می‌کند بی اساس است

از کسانی که به جمع معترضان پیوستند امیلی بلانت بود که قرار بود همان شب برای حمایت از فیلم جدیدش «سیکاریو» روی فرش قرمز برود. بلانت در پاسخ به بحث‌های پیش آمده، در کنفرانس خبری فیلم گفت: «راستش همه باید کفش صاف بپوشند. نباید پاشنه بلند بپوشیم. این خیلی ناامیدکننده است، آن هم درست وقتی آدم فکر می‌کند موج‌های جدیدی از برابری به وجود آمده‌ است

دنیس ویلنوو کارگردان فیلم «سیکاریو» هم به شوخی گفت که او و هم‌بازیان بلانت یعنی بنیسیو دل تورو جاش برولین هم به نشانه همبستگی در پیش‌نمایش فیلم‌شان کفش پاشنه بلند خواهند پوشید.

آسف کاپادیا کارگردان مستند ایمی واین‌هاوس با عنوان «ایمی» که هفته گذشته در کن به نمایش درآمد نیز به جمع معترضان اضافه شد. کاپادیا در توییتر نوشت که همسر خودش نیز ابتدا به خاطر کفش‌هایش اجازه ورود به نمایش فیلم را پیدا نکرده بود اما بالاخره توانست وارد شود.

حضور در فرش قرمز کن فقط با دعوت قبلی ممکن است. بعد از اینکه مهمانان بلیت فیلم را دریافت می‌کنند، قواعد لباس پوشیدن رسمی فستیوال برای‌شان توضیح داده می‌شود. همه در کل می‌دانند که مردان باید کراوات مشکی با کفش‌های مشکی بپوشند و خانم‌ها نیز باید لباسی باوقار و کفش‌هایی زیبا داشته باشند. این در حالی است که کارمندان فستیوال که گاردین از آنها در این باره سوال کرد نیز نمی‌دانستند پوشیدن کفش پاشنه بلند ضروری است یا خیر.

این موضوع بازتاب توییتری گسترده‌ای پیدا کرده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها