صفحه اصلی > پنج برتر : 5 فیلم ترسناک مشهور که نسخه بازسازی بسیار ضعیفی داشتند!

5 فیلم ترسناک مشهور که نسخه بازسازی بسیار ضعیفی داشتند!

U555555tn2344

با افزایش موج بازسازی ها در هالیوود، این بار به سراغ معرفی 5 فیلم ترسناک مشهوری که نسخه بازسازی شده شان بسیار ضعیف بود رفته ایم که امیدواریم مورد پسند شما واقع گردد.

5- جن گیری (The Haunting ) : « جن گیری » محصول سال 1963 به کارگردانی رابرت وایز، یکی از آثار ترسناک خوش نام تاریخ سینما محسوب می شود. فیلم درباره افرادی بود که به خانه ای جن زده وارد می شدند و در آنجا با اتفاقات ترسناکی مواجه می شدند. زمانبندی مناسب اجرای لحظات ترسناک از جمله ویزگی های فیلم رابرت وایز بود.

اما در نسخه بازسازی اثر که در سال 1999 با حضور بازیگران مشهوری از جمله لیام نیسن، کاترین زتا جونز و اوون ویلسون انجام شد، تمام اعتبار نسخه اصلی به واسطه جلوه های ویژه ضعیف و بازی های بسیار ضعیف بازیگران به هدر رفت. « جن گیری » نامزد تمشک طلایی بدترین فیلم سال شد!

3om2ne2

4- طالع نحس (The Omen ) : از فیلم « طالع نحس » به کارگردانی ریچارد دانر و بازی گریگور پک در سال 1976 به عنوان یکی از موفق ترین آثار ترسناک تاریخ سینما یاد می شود که الهام بخش ساخت فیلمهای بسیاری شد. اما در سال 2006 نسخه ای بازسازی شده از این اثر به نمایش در آمد که به نوعی کپی برابر اصل نسخه اصلی محسوب می شد و هیچکس هرگز متوجه نشد این بازسازی برای چه ساخته شده است! تنها نکته جالب درباره این فیلم تاریخ اکران آن بود که 06/06/2006 بود!

f3ikjrrr

3 – کابوس در خیابان اِلم (A Nightmare On Elm Street ) : یکی از ترسناک ترین شخصیت های تاریخ سینما بدون شک فردی کروگر می باشد که نخستین بار در سال 1984 در فیلم « کابوس در خیابان اِلم » به مخاطبین سینما معرفی شد و پس از آن چندین دنباله برای آن ساخته شد. اما پس از سالها بی خبری از این شخصیت، به یکباره در سال 2010 اعلام شد که قرار است نسخه ای بازسازی از این فیلم روانه سینما شود و اینبار جکی ایرلی هالی جایگزین رابرت انگلاند در نقش فردی کروگر شود. نتیجه کار مشخص بود، فردی کروگر جدید بیشتر از اینکه بتواند مخاطبین سخت گیر فیلم را بترساند، آنان را به خنده انداخت و دیگر خبری از نسخه های بعدی نشد!

hol2l2eh2a

2- هالووین (Halloween ) : یکی از مخوف ترین قاتلین زنجیره ای تاریخ سینما مایکل میرز است که در فیلم « هالووین » در سال 1978 برای اولین بار به مخاطبین معرفی شد و پس از آن هر چند سال یکبار به سینما باز می گشت تا چند نفری را سلاخی کند! اما نسخه بازسازی اثر در سال 2007 به کارگردانی راب زامبی ، نشانی از مایکل میرز ترسناک همیشگی نداشت و اثری ضعیف محسوب می شد که فاقد روح و هویت قصه اصلی « هالووین » بود. « هالووین » بازسازی شده نتوانست رضایت مخاطبین سرسخت فیلم را جلب کند و یک شکست محسوب می شد.

1408429040945

1- روانی (Psycho ) : یکی از سخت ترین لحظات در سینما زمانی رخ می دهد که بخواهید یکی از آثار مشهور تاریخ سینما را بازسازی نمائید چراکه فیلم شما به کانون توجهات تبدیل خواهد شد. اما اتفاق بدتر این است که شما این اثر را بسازید و ابدا خلاقیت و نوآوری در بازسازی آن بکار نبرید!

گاس ون سنت در سال 1998 نسخه ای بازسازی شده از فیلم مشهور « روانی » به کارگردانی آلفرد هیچکاک را روانه سینما کرد که کپی برابر اصل فیلم هیچکاک بود با این تفاوت که اینبار فیلم رنگی بود و نه سیاه و سفید.

« روانی » مطابق انتظار، با نقدهای تندی مواجه شد و خیلی زود به دست فراموشی سپرده شد. « روانی » همچنین نامزد دریافت تمشک بدترین بازسازی و همچنین بدترین کارگردانی سال برای گاس ون سنت شد. یکی از عجیب ترین نکات درباره این بازسازی این بود که نقش نورمن بیتس در این فیلم توسط ونس وان ایفا می شد!

 

میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت ” مووی مگ ” به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!          

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها