صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : 20 سال حبس برای کارگردان سینما

20 سال حبس برای کارگردان سینما

20150826020806 3

یک دادگاه نظامی در روسیه «اولگ سنتسوف» کارگردان اوکراینی را به تحمل 20 سال زندان محکوم کرد.

قاضی این دادگاه نظامی در روستوف روسیه، «اولگ سنتسوف» سینماگر اوکراینی را به جرم تشکیل یک سازمان تروریستی و همچنین ارتکاب دو عمل تروریستی به 20 سال زندان محکوم کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا، هنگامی که قاضی از «سنتسوف» پرسید که آیا متوجه رأی نهایی دادگاه شده است، وی تنها به خواندن سرود ملی اوکراین پرداخت.

«سنتسوف» که بیشتر برای ساخت فیلم «گیمر» (2011) شناخته می‌شود در می سال 2014 و در جریان اعتراض‌ها به الحاق کریمه به روسیه دستگیر شد.

این کارگردان 39 ساله به برنامه‌ریزی برای منفجر کردن یادبود لنین در کریمه و همچنین به آتش کشیدن ادارات طرفدار مسکو در این شهر متهم شده بود، اما همه این اتهامات را انکار کرد.

آکادمی فیلم اروپا و کارگردانی چون «مایک لی»، «استفن دالدری» و «پدرو آلمادوار» به حمایت از «سنتسوف» پرداختند و در نامه‌ای سرگشاده به «ولامدیر پوتین» از وی خواستند که این کارگردان اوکراینی را آزاد کند.

«سنتسوف» در آخرین جلسه از رسیدگی به اتهامات خود در متن دفاعیه عنوان کرد که ترس بزرگترین گناه روی زمین است و از مردم روشنفکرتر روسیه خواست تا یاد بگیرند چگونه نترسند.

آکادمی فیلم آلمان به همراه جمعی از کارگردانان سرشناس چون «فاتح آکین» و «تام تیکور» از اقدام آکادمی فیلم اروپا و تقاضا از دولت روسیه مبنی بر آزادی «سنتسوف» حمایت کردند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها