صفحه اصلی > پنج برتر : 5 پزشک دیوانه مشهور در تاریخ سینما

5 پزشک دیوانه مشهور در تاریخ سینما

43851018REVIEWS510180303AR

در تاریخ سینما فیلمهای بسیاری درباره رشادت های پزشکان ساخته شده است. اما در مقابل، پزشکانی هم بوده اند که مرز میان اخلاق و علم را شکافتند و به جنون رسیدند. اینبار در 5 برتر به سراغ معرفی « 5 پزشک دیوانه در سینما » رفته ایم که امیدواریم مورد پسند واقع شود.

5- روح بخش ( Re-Animator ) : زنده کردن مردگان کاری است که جورج رومرو به خوبی در تاریخ سینما از عهده آن برآمده و کلی شب زنده دار و مردگان زنده تحویل سینما داده است. اما در این میان یک فیلم ترسناک – کمدی به نام « روح بخش » هم وجود داشته که در سال 1985 ساخته شد و داستانش درباره دانشجوی پزشکی بود که تصمیم می گرفت مردگان را زنده کند! خودِ فیلم خیلی اثر قابل توجهی نیست اما میزان خشونت و صحنه های منزجر کننده به حدی در آن زیاد بود که نام فیلم را ماندگار کرد. اینکه یک سر بدون بدن در کنار شما صحبت کند خیلی اتفاق جالبی نیست!

dvd eyeswitho123

4- چشمان بدون چهره (Eyes Without A Face ) : دکتر جنسیر در فیلم « چشمان بدون چهره » کاری انجام می دهد که سالها بعد پدرو آلمودوار اسپانیایی با الهام از آن فیلم « پوستی که در آن زندگی می کنیم » را ساخت. دکتر جنسیر در این فیلم زن جوانی را به عمارتش دعوت می کند و سپس تلاش می کند تا پوست صورت این قربانی را از جایش درآورده تا بتواند بر روی صورت دخترش که براثر سوختن پوست صورتش در جریان یک تصادف دچار مشکل شده قرار دهد و زندگی را به او برگرداند! « چشمان بدون چهره » یکی از فیلمهای شاخص سینمای فرانسه در دهه ی 60 میلادی بود.

jajcn3nff

3- دکتر جکیل و آقای هاید (Dr. Jekyll And Mr. Hyde ) : اینکه شما بتوانید دارویی اختراع کنید که خیر و شر را از هم جدا کند، شاید در وهله اول هیجان انگیز باشد اما اگر آنچه را که دکتر جکیل و آقای هایدی که با ویژگی های جدید پدید می آورد را تجربه کنید، هرگز دوباره هوس نمیکنید که دکتر جکیل شوید! شاید در این لیست دکتر جکیل کمی مهربان تر از دیگران باشد اما فراموش نکنیم که او هم ابدا مرزی میان اخلاق و علم نمی شناسد و می خواهد به همه جا سرک بکشد!

The Silence of the 12

2- سکوت بره ها ( Silence Of The Lambs ) : دکتر لکتر یکی از ترسناک ترین پزشکانی می باشد که به سینما آورده شده است. این دکتر روانشناس پیش از اینکه مغز شما را تبدیل به یک لقمه خوشمزه کند، باید ذهن شما را آماده پذیرش رخدادهای مختلف کند و سپس با خونسردی کامل کارش را انجام دهد. شاید خورده شدن مغز افراد در سینما امروز خیلی ترسناک نباشد اما وقتی نگاه های آنتونی هاپکینگز به سوژه را دنبال کنید و جملات او را بشنوید، قطعا شما نیز به اندازه قربانیان خواهید ترسید!

franidk3ff

1- دکتر فرانکشتاین (Dr. Frankenstein ) : دکتر فرانکشتاین را بارها در سینما ملاقات کردیم به همین منظور فیلم خاصی از او را در این مقاله مثال نمی زنیم. دکتر فرانکشتاین بطور خلاصه کارش این بود که تکه های بدن مردگان را با اعمال نیروی الکترونیکی به موجودی عجیب و غریب تبدیل می کرد که خودش هم نمی توانست را کنترل کند! فرانکشتاین یکی از مخوف ترین پزشکانی است که تاریخ سینما به خود دیده که همواره بر سر فعالیت های او و اینکه امروزه واقعا چنین اعمالی انجام می شود یا خیر، بحث و جدل بوده است.

 

میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت ” مووی مگ ” به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!          

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها