صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : نوشته روی تی شرت مریل استریپ جنجال ساز شد

نوشته روی تی شرت مریل استریپ جنجال ساز شد

15 10 6 1437332480

مریل استریپ و سه تن دیگر از بازیگران فیلم «مدافع حق رای زنان» تی‌شرتی را که جمله‌ای بحث‌برانگیز بر آن نوشته شده بود، برای تبلیغ این فیلم به تن کردند.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، مریل استریپ با تی‌شرتی که روی آن نوشته شده بود : «ترجیح می‌دهم یاغی باشم تا برده» برای فیلم «مدافع حق رای زنان» تبلیغ کرد. این جمله بحث‌برانگیز قسمتی از سخنان املین پنکهرست فعال حقوق زنان اهل بریتانیا و مربوط به سال 1913 است. علاوه بر استریپ، کری مولیگان، رامولا گارای و آن‌ماری داف نیز با پوششی مشابه در گفتگویی با نشریه «تایم‌اوت» لندن ظاهر شدند.

انتشار این عکس‌ها سبب‌ساز خشم عده‌ای در توئیتر شده است. آن‌ها اعتقاد دارند که معنای این جمله برای برخی به صورت ضمنی به تاریخ برده‌داری آمریکا اشاره دارد. در حالی که برخی استفاده از این نقل‌قول را تحسین می‌کنند، دیگران چندان علاقه‌ای به آن ندارند.

سخنان کامل پنکهرست بدین شرح است : «می‌دانم، زنان روزی به این نتیجه می‌رسند که کار درست را انجام دهند، این که این شورش عادلانه است، ما ادامه خواهیم داد، تا زمانی که زنی وجود دارد که پرچم شورش را بالا نگاه دارد، سختی‌ها و خطرها اهمیتی ندارند. من ترجیح می‌دهم یاغی باشم تا برده

براساس نوشته «تایم‌اوت» پیام این نقل قول مضمون اصلی فیلم «طرفدار حق رای زنان» است، این‌که حق اظهار نظر بیابید، و در این راه با وسوسه «دخترخوب» بودن مبارزه کنید. دیگران این معنا را برای این نقل قول قائل نیستند.

مریل استریپ که نقش املین پنکهرست را در فیلم «طرفدار حق رای زنان» بازی می‌کند، پیش از این در یک مصاحبه هنگامی که از او پرسیده شد آیا یک فمنیست است، این‌گونه پاسخ داد : «من یک انسان‌گرا هستم، من طرفدار تعادلم»

«طرفدار حق رای زنان» با تمرکز روی نخستین اعضای جنبش حق رای زنان بریتانیا، اکتبر 2015 در آمریکا روی پرده خواهد رفت.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها