صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : سازندگان « سریع و خشمگین » عنوان کردند حق آنان تضییع شده و باید به آنان اسکار داده می شد!

سازندگان « سریع و خشمگین » عنوان کردند حق آنان تضییع شده و باید به آنان اسکار داده می شد!

20160606151055 5343 1024x512

هفته پیش جیمز وان کارگردان هنگ کنگی قسمت هفتم سری فیلم های اکشن و سرشار از اتومبیلرانی های خطرناک «سریع و خشمگین» (که همگی از تلویزیون ایران هم پخش شده اند) به جمع افرادی پیوست که مدعی اند حق آنها تضییع شده و باید حداقل یک جایزه اسکار سال بیش به این فیلم اهدا می شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، قدری پیش از سه ماه بعد از توزیع این جوایز مشهور وان گفت اسکار بهترین جلوه های بصری حق «خشمگین ۷» بود زیرا کادر فنی معجزه گر این فیلم کاری کرد که به رغم مرگ پل واکر یکی از بازیگران اصلی فیلم در ماه نخست فیلمبرداری آن، وی در ادامه فیلم نیز حاضر و در اتفاقات شریک باشد و این کار را با استفاده از تکه فیلم های باقی مانده و استفاده نشده از واکر طی شش فیلم قبلی و با بهره جستن از فن آوری های شگرف کامپیوتری انجام داد.

وان افزود: فقط برای حفظ جان برایان اوکانور (نام کاراکتر واکر) و به حرکت در آوردن یک مرده دست کم یک کاندیدایی اسکار حق ما بود. پیشتر وین دیزل دیگر بازیگر اصلی فیلم گفته بود «خشمگین ۷» سزاواری کسب اسکار برترین فیلم سال را هم داشته است!

گفتنی است نامزدی های شاخه جلوه های بصری در مراسم اسکار ۲۰۱۶شامل حال فیلم های «مکس دیوانه: جاده خشم»، «مریخی»، «بازگشته»، «جنگ ستاره ها نیرو بیدار می شود» و «Ex Machina» شد و مجسمه طلایی این شاخه در نهایت به فیلم آخر (Ex Machina) رسید و این چیزی است که جیمز وان و شاید سایر عوامل تولید فیلم «خشمگین ۷» قبول نداشتند و در تمامی این مدت آن را یک ظلم می دانسته اند. جو لته ری مسوول شرکت تصویرپردازی وتا نیز می گوید: از ما خواسته شد در غیاب پل واکر که دیگر در میان ما نیست تصاویر و فیلمی را ارائه بدهیم که چهره و کارهای او را در بر داشته باشد و وی را نیز درون مجموعه ببینیم و «خشمگین ۷» را از این طریق کامل کنیم. این یک کار بسیار سخت بود زیرا فقط ارائه تصاویری از واکر و ترسیم او کافی نبود و آن تصویر باید جان می داشت و به حرکت در می آمد و این کار بسیار جانفرسایی بود. ما باید واکر را به صورت زنده و به عنوان یکی از کاراکترهای اصلی فیلم به حرکت در می آوردیم و برایش حرکت و موج و احساس خلق می کردیم و این یک کار فوق العاده را می طلبید. چیزی را که جان داشته باشد و احساس لازم را منتقل کند و این حس و واقعیت را از ذهن بزداید که واکر دیگر در قید حیات نیست و به دنیای دیگر رفته است. به واقع ما از ندیده شدن این مسئله توسط سران آکادمی اسکار بسیار شگفت زده ایم.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها