صفحه اصلی > زوم سینمای جهان : نقد و بررسی فیلم پنگوئن های آقای پاپر( Mr. Popper’s Penguins )

نقد و بررسی فیلم پنگوئن های آقای پاپر( Mr. Popper’s Penguins )

1

1- کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

جیم کری . یکی از بهترین کمدین های دو دهه ی اخیر هالیوود که متاسفانه در این چند سال اخیر اُفت محسوسی داشته است. جیم کری اولین و آخرین نام مشهوری است که در پنگوئن های آقای پاپینز حضور دارد.

2- داستان فیلم درباره چیست ؟

تام پاپر ( جیم کری ) یک دلال معاملات ملکی است که به همراه شرکای خود قصد خرید منطقه ایی را برای شروع ساخت و ساز دارد. اما پاپر برای شروع کار باید یکی از اهالی این منطقه که یک پیرزن است را راضی کند تا میخانه اش! را بفروشد. پاپر در برخورد اول با این پیرزن متوجه می شود که او قصد فروش این مکان را به او را ندارد چون معتقد است که پاپر مرد سالمی نیست و از ارزش خانواده و زن و زندگی چیزی نمی داند!. پاپر در فکر راه چاره برای راضی کردن این پیرزن است، که به او گفته می شود که پدرش ارثی برای او باقی گذاشته است. این اتفاق برای پاپر عجیب است چراکه او هرگز رابطه ی خوبی با پدر خودش نداشت و حالا همین پدر یک ارث برای او بر جای گذاشته است!. پاپر خوشحال و کنجکاو از این اتفاق، پی می برد که پدرش نه مال و اموال ، بلکه 6 پنگوئن را برای او به ارث گذاشته است!. این 6 پنگوئن ها حالا متعلق به پاپر هستند و او باید آنها را در آپارتمانش میزبانی کند. این پنگوئن ها همانطور که احتمالا می توانید حدس بزنید، استاد خرابکاری هستند و یکجورایی تمام آپارتمان پاپر را 2به گند می کشند اما با ورود دختر و پسر پاپر به آپارتمانش ، آنها عاشق این پنگوئن ها می شوند! و این بهانه ایی می شود برای ماندن بیشتر آنها نزد پدرشان. ظاهراً پنگوئن ها قدم خوبی دارند چون حضور کودکان پیش پدرشان سبب می شود تا همسر پاپر نیز به بهانه بچه ها دوباره به خانه پاپر بیاید و…

3- بازیگران فیلم چه کسانی هستند؟

Jim Carrey ، Carla Gugino ، Angela Lansbury ، Ophelia Lovibond ، Madeline Carroll

4- کارگردان کیست ؟

مارک واترز . واترز را معمولا با فیلمهای عاشقانه ایی نظیر درست شبیه به بهشت به یاد می آورند اما بهترین فیلمی که تا بحال ساخته، دختران معمولی بوده که لیندسی لوهان در آن نقش اصلی را ایفا می کرد.

5- خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه کنند؟

خانواده ها نباید نگران وجود صحنه های جنسی یا پرخاشگرانه در فیلم باشند زیرا پنگ3وئن های آقای پاپر در اصل فیلمی کودکانه است که برای افراد کم سن و سال ساخته شده.

6- نکات مثبت فیلم ؟

پنگوئن های فیلم به شدت دوست داشتنی هستند. این پنگوئن ها که هر کدام شخصیت منحصر به فرد خود را دارد ( از نمرود گرفته تا کاپیتان!) بامزه ترین شخصیت های فیلم هستند.

بازی جیم کری هم اگرچه فوق العاده نیست اما به راحتی می تواند کودکان را راضی کند. در پنگوئن های آقای پاپر از حرکات فیزیکی خاص جیم کری که همه ما با آن آشنا هستیم، خبری  نیست اما تا دلتان بخواهد او با پنگوئن ها درگیری فیزیکی و ذهنی(!) دارد.

7- نکات منفی فیلم ؟

پنگوئن های آقای پاپر بیش از حد کلیشه ایی است. پیام های اخلاقی فیلم به شدت ساده هستند و بدتر از آن اینکه به ساده ترین شکل ممکن هم به تماشاگر ارائه می شود. اینکه خانواده ایی مشکل داشته باشد و به واسطه حضور پنگوئن ها در خانه پدر ، این خانواده دوباره مثل روز اولش شود کمی دور از ذهن است!.

8- ارزش دیدن دارد ؟5

احتمالا شما هم مثل من با خواندن نام جیم کری در عنوان فیلم به این فکر افتادید که با یکی دیگر از شاهکارهای سالهای دور جیم کری روبرو خواهید شد اما باید شما را مایوس کنم چون پنگوئن های آقای پاپر فیلمی کودکانه است نه تیپی که کری را اغلب با آن می شناسیم. پنگوئن های آقای پاپر مخصوص کودکان است و مطمئن هم هستم که کودکان از دیدن آن راضی خواهند شد. چند پنگوئن خرابکار بعلاوه جیم کری که اگرچه مانند گذشته بمب خنده نیست، اما می تواند لحظات مفرحی را برای کودکانِ شما به همراه داشته باشد.

میثم کریمی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Malatya Escort