صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : یادداشت بهروز افخمی برای هفته نام یالثارات / شما حتی توان تحلیل و تفکر منطقی هم ندارید

یادداشت بهروز افخمی برای هفته نام یالثارات / شما حتی توان تحلیل و تفکر منطقی هم ندارید

230527365 cgoebrmykec68nerfkq

در حالی که وزارت ارشاد از لغو مجوز و توقیف نشریه «یالثارات» به خاطر توهین‌هایش به هنرمندان خبر داده بود، هفته گذشته این نشریه روی دکه آمد و سعی کرد حتی بیش از پیش به هنرمندان بتازد. بهروز افخمی تهیه‌کننده و مجری برنامه «هفت» به تازگی در یادداشتی در هفت صبح نسبت به توهین‌های این نشریه واکنش داده است.

یادداشت بهروز افخمی در هفت صبح:

گر تو قرآن بدین نمط خوانی

آقای صادق کوشکی

چیزهایی که هفته گذشته تحت عنوان «شما بی‌غیرت نیستید» و در دفاع از برادران ایدئولوژیک خودتان در هفته‌نامه یالثارات نوشته‌اید بیش از آنکه بیان عقاید و تبیین نظرات شما و برادران ایدئولوژیک شما باشد حکایت می‌کند از اسرار ضمیر حضرتعالی و مسائلی را آشکار می‌کند که شاید خودتان نسبت به آن چندان آگاه نیستید و شاید هم از آشکار شدنش خوشحال نشوید.

اول اینکه از مقاله شما بر می‌آید خودتان را و برادران ایدئولوژیک خودتان را در هفته‌نامه یالثارات با شیخ فضل‌الله نوری قابل مقایسه می‌دانید و خیال می‌کنید پیکر نحیف شما یعنی هفته‌نامه یالثارات مثل آن شیخ شهید به دار آویخته شده و حتی نگرانید که چرا کسی به اعدام یالثارات اعتراض نکرده و چرا برخی پای چوبه دار کف زده‌اند و هورا کشیده‌اند. قبل از هر چیز باید شما را از توهم به دار آویختگی و شهادت مظلومانه بیرون بیاوریم و خاطرتان را جمع کنیم که هنوز زنده‌اید و فحاشی می‌کنید و منتشر می‌کنید و اگرچه گاهی حوصله ما را سر می‌برید گاهی هم باعث تفریح و انبساط خاطر می‌شوید و غیر از بعضی برادران لیبرال شده که در تندخویی عکس برگردان خود شما هستند هیچ‌کس واقعا به دار آویختن شما را دوست ندارد و اصولا دنیا بدون شما صفایی ندارد! اما حقیقت این است که شما از هیچ نظر با شیخ شهید قابل مقایسه نیستید یعنی نه تنها شهید نشده‌اید بلکه مثل دن کیشوت خودتان را سرگرم جنگ با آسیاب‌های بادی کرده‌اید و فوقش ممکن است دست و بالتان زخمی شود.

شیخ فضل‌الله نوری مجتهد باسواد و شجاعی بود که برای اصل حکومت دینی یا به تعبیر خودش مشروطه مشروعه جنگید و بالای دار رفت اما شما در متن حکومت دینی به مردم سهل‌انگار و بی‌اعتنا به سیاست و احیانا بی‌علاقه به حکومت دینی فحش ناموسی می‌دهید و بحران‌سازی می‌کنید و اصرار دارید دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی را هم به این جنگ مضحک بکشانید تا برای شما رد پای دشمنان نظام و انقلاب را دنبال کنند و جاسوس‌ها را در جایی پیدا کنند که به قول خودتان با مهمانی یا پارتی هیچ فرقی ندارد.

شما از سکوت معنی‌دار رسانه‌های مدعی اصولگرایی هم عصبانی هستید و برای آنها هم پاپوش می‌دوزید در حالی که باید فکر کنید شاید آنها از شما عاقل‌تر هستند و به این دلیل داخل در نزاع نمی‌شوند که شما محل نزاع را عوضی گرفته‌اید. شما سیره نبوی را نمی‌شناسید و نمی‌دانید که رسول خدا با همسران خودش و از جمله با عایشه حتی زمانی که احتمال می‌داد او مرتکب گناه بزرگ شده باشد چگونه رفتار می‌کرد و البته تاریخ اسلام را هم نمی‌دانید و نمی‌دانید که در هیچ دوره‌ای از تاریخ اسلام مومنین واقعی در اکثریت نبوده‌اند. امت مسلمان همیشه از یک اقلیت مومن و فداکار و یک اکثریت مسلمان تشکیل می‌شده و اکثریت مسلمان هم هفتاد و دو ملت بوده‌اند که در حریم امن اسلام و حکومت ظاهرا یا واقعا دینی وارد شده بودند اما بعضی در عبادات سهل‌انگار بوده‌اند و بعضی در پرهیز از محرمات سهل‌انگاری می‌کردند و بعضی آشکارا خلاف شرع می‌کردند و بالاخره همه کم و بیش هم خدا را می‌خواستند و هم خرما را! و هیچ حاکم عاقل در بلاد اسلامی چه حقیقتا مومن به دین خدا و چه سست مذهب و ریاکار بی‌خود و بی‌جهت خودش را با خلق بی‌تفاوت و سست عنصر در نینداخته و سعی نکرده از آنها دشمن و جاسوس بیگانه بسازد.

شما توان تحلیل و تفکر منطقی و قیاس و استنتاج هم ندارید وگرنه می‌فهمیدید در امر به معروف و نهی از منکر باید لا اکراه فی‌الدین هم رعایت شود وگرنه حدیث که هیچ قرآن کریم هم اگر ناموزون و نابه‌جا و نامتناسب خوانده شود رونق مسلمانی را خواهد برد. توجه دارید که من شبهه را قوی گرفته‌ام و بنا را بر حسن نیت شما گذاشته‌ام و شما را مومنان کم دانش و کم مایه‌ای فرض کرده‌ام که از اقلیت فرض کردن خودشان در وحشت هستند و حرکات وحشیانه می‌کنند. اگر این طور است قول حضرت امیر را به یاد بیاورید که فرمود بزرگ‌ترین گناه ترس است و استغفار کنید و به یاد بیاورید که حکومت به کفر می‌ماند اما به ظلم نمی‌ماند و ظلم و زورگویی حتی بر کافر یا اکثریت سست مذهب موجب سستی حکومت دینی می‌شود و اما اگر به حفظ شان و مصلحت حکومت دینی اعتنا ندارید و ولایت مطلقه فقیه را بالاتر از احکام اولیه نمی‌دانید تکلیف ما با شما طور دیگری می‌شود. یک احتمال دیگر هم البته هست و از قضا ظاهر امور بر آن شهادت می‌دهد که شما پاپاراتزی به مفهوم دقیق کلمه باشید یعنی روزی نامه‌نگاری که برای جلب توجه و برای تیراژ و برای چند کلیک بیشتر از ترکیب عکس‌های جنجالی و تیترهای عصبی استفاده می‌کند اما نه برای حکومت و ولایت ارزش قائل است و نه از آن طرف واقعا خیال دارد همه مردم حتی بی‌دینان را به زور محجبه کند. در این صورت قضیه اصلا جدی نیست و می‌توانید ادامه بدهید و هرچه بیشتر باعث سرگرمی بشوید. والسلام

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها