صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : به دلیل آماده نبودن ذهن مخاطبان ایرانی، طرح « قیمت شناور بلیت سینما » منتفی شد!

به دلیل آماده نبودن ذهن مخاطبان ایرانی، طرح « قیمت شناور بلیت سینما » منتفی شد!

image 13960117109 21044201

اواخر سال گذشته، سخنگوی شورای صنفی نمایش از شناورسازی بلیت سالن های سینمایی در سال 96 خبر داد. بر اساس این طرح سینماهایی که از نظر شهری و جغرافیایی، موقعیت بهتری داشتند، می توانستند بلیت های خود را تا سقف 20 هزارتومان به مخاطبان عرضه کنند. اما همایون اسعدیان رئیس این شورا امروز از توقف این طرح خبر داد و آماده نبودن ذهنی مردم را مهم ترین دلیل این تصمیم دانست.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، اواخر هرسال، بحث افزایش قیمت بلیت سالن های سینمایی به یکی از مهم ترین موضوعات جلسات شورای صنفی نمایش تبدیل می شود. اما بر خلاف سال های گذشته که نرخ های معینی به قیمت بلیت ها افزوده می شود، شورای صنفی نمایش اواخر سال گذشته اعلام کرد که در سال 96، طرح شناور سازی قیمت بلیت ها به اجرا درخواهد آمد و پردیس های سینمایی می توانند تا سقف 20 هزار تومان، بلیت های خود را به مخاطبان ارائه کنند.

با آغاز سال جدید، اغلب پردیس های سینمایی ، بلیت های خود را با نرخ 12 هزارتومانی به مخاطبان ارائه کردند و از قیمت شناور و متغیر خبری نبود. همایون اسعدیان، رییس شورای صنفی نمایش امروز در گفت وگو با برنامه «سینما معیار» در رادیو به بحث شناور سازی، قیمت بلیت سالن های سینمایی اشاره کرد و گفت: «شناورشدن بلیت سینما خوب بود و می توانست به سینما کمک کند، اما فعلا این طرح را بخاطر آماده نبودن ذهن مردم متوقف کردیم

حالا باید دید که بحث شناورسازی قیمت بلیت سینما تا چه زمانی متوقف خواهد ماند، چون پیش تر اصناف سینمایی از جمله شورای عالی تهیه کنندگان، انجمن سینماداران و پخش کنندگان، موافقت خود را با این طرح اعلام کرده بودند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها