صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : آنجلینا جولی نماینده کامبوج در مراسم اسکار می شود!

آنجلینا جولی نماینده کامبوج در مراسم اسکار می شود!

tdih231D w700

تازه‌ترین فیلم آنجلینا جولی از شانس زیادی برای شرکت در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان اسکار برخوردار است.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، سینمای کامبوج امسال می‌تواند با فیلم «نخست پدرم را کشتند» به کارگردانی آنجلینا جولی در بخش بهترین فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان نودمین دوره جوایز اسکار شرکت کند.

آنجلینا جولی این فیلم را بر اساس رویدادهای زندگی لونگ اونگ در دوران حکومت خِمِرهای سرخ ساخته است. جولی یکی از نویسندگان فیلمنامه «نخست پدرم را کشتند» است.

این فیلم نخستین بار در جشنواره فیلم تلوراید به نمایش درآمد و پس از آن راهی جشنواره تورنتو شد. منتقدان در هر دو جشنواره فیلم تازه جولی را تحسین کردند.

اگر کامبوج فیلم «نخست پدرم را کشتند» را به آکادمی علوم و هنرهای سینما معرفی کند، برای نخستین بار یک کارگردان سرشناس آمریکایی با فیلمی غیرانگلیسی زبان به نمایندگی از کشوری دیگر در اسکار شرکت خواهد کرد. کامبوج پیش از این تنها پنج بار در بخش فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان اسکار شرکت کرده است.

«نخست پدرم را کشتند» از روز هشتم سپتامبر به صورت محدود در کامبوج اکران شده است. جولی این فیلم را با استفاده از بازیگران محلی در کامبوج ساخته است

آنجلینا جولی درباره احتمال انتخاب فیلمش به عنوان نماینده کامبوج در اسکار گفت: «با در نظر گرفتن این موضوع که من زنی غربی هستم، انتخاب فیلم من به عنوان نماینده کامبوج در اسکار بسیار تحسین‌انگیز خواهد بود

یکی از تهیه‌کنندگان فیلم «نخست پدرم را کشتند»، ریثی پان فیلمساز سرشناس کامبوجی است که سال 2013 با فیلم «تصویر گمشده» به جمع نامزدهای نهایی اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان راه پیدا کرد.

از سال 1987 به این سو بندی به قوانین بخش غیرانگلیسی‌زبان اسکار اضافه شده است که بر اساس آن کشور معرفی کننده اثر باید تایید کند که کنترل بخش هنری فیلم را استعدادهای خلاق آن کشور برعهده داشته‌اند. ناگفته نماند که آنجلینا جولی در سال 2005 تابعیت کامبوجی را پذیرفته است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها