صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : « جنگ ستارگان : آخرین جدای » یک رکورد جدید در تاریخ سینما بر جای گذاشت / گزارش باکس آفیس هفته

« جنگ ستارگان : آخرین جدای » یک رکورد جدید در تاریخ سینما بر جای گذاشت / گزارش باکس آفیس هفته

2666077

جدیدترین قسمت «جنگ ستارگان» محصول لوکاس فیلم موفق شد با یک رکوردشکنی وسیع نام خود را در تاریخ بازار فروش داخلی و جهانی فیلم ثبت کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، «جنگ ستارگان: آخرین جدای» با فروشی ۲۳۰ میلیون دلاری از اکران در اولین موج بین‌المللی خود و نیز فروش ۲۲۰ میلیون دلاری در آمریکای شمالی موفق شد تا در اولین آخر هفته نمایشش ۴۵۰ میلیون دلار درآمد کسب کند.

هشتمین قسمت جنگ ستارگان با این فروش در مکان پنجمین فیلم پرفروش در سه روز افتتاحیه جای می‌گیرد و پشت سر «سرنوشت خشمگین»، «جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود»، «دنیای ژوراسیک» و «هری پاتر و قدیسان مرگبار-قسمت ۲» قرار می‌گیرد.

«آخرین جدای» موفق به فروشی ۳۶.۷ میلیون دلاری در اولین آخر هفته اکرانش در بریتانیا شد و نام خود را به عنوان سومین افتتاحیه پرفروش فیلم در تاریخ این کشور ثبت کرد. در آلمان فروش این فیلم در سه روز اول نمایشش ۲۳.۶ میلیون دلار بود و در فرانسه ۱۸.۱ میلیون دلار. دیگر بازارهای پرفروش فیلم شامل استرالیا ۱۵.۹ میلیون دلار، ژاپن ۱۴.۴ میلیون دلار و روسیه ۸.۵ میلیون دلار بود.

در اپرای فضایی لوکاس فیلم دیسی ریدلی، مارک همیل، آدام درایور، اسکار آیزاک، جان بویگا و کری فیشر بازی کرده‌اند.

این فیلم در اسپانیا ۸.۳ میلیون دلار، در برزیل ۷.۲ میلیون دلار، در ایتالیا و مکزیک ۷ میلیون دلار و در سوئد ۶ میلیون دلار فروخت.

فیلم جدید «جنگ ستارگان» در آلمان دومین فیلم پرفروش در روز اول افتتاحیه شد و در سوئد، فنلاند، ایسلند و هلند نیز همین رکورد را ثبت کرد و در همه این کشورها پشت سر «نیرو بیدار می‌شود» قرار گرفت.

ریان جانسون نویسنده و کارگردان این فیلم است و با همکار طولانی مدتش رام برگمن و نیز کاتلین کندی رییس لوکاس فیلم  این فیلم را تهیه کرده است.

این فیلم در اولین نمایشش در آمریکا در ۴۲۳۲ سالن سینما اکران شده است.

فیلم دوم هفته در آمریکا انیمیشن «فردیناند» بود که در نخستین هفته اکرانش در ۳۶۲۱ سالن سینما فروشی ۱۳.۳ میلیون دلاری را ثبت کرد.

«کوکو» این هفته به مکان سوم رانده شد و در چهارمین هفته نمایشش ۱۰ میلیون دلار دیگر فروخت تا مجموع فروشش را در آمریکا از مرز ۱۵۰ میلیون دلار عبور دهد.

«شگفت» فیلمی با بازی جولیا رابرتز نیز در پنجمین هفته نمایشش ۵.۴ میلیون دلار دیگر فروخت تا مجموع فروشش را به بیش از ۱۰۹ میلیون دلار برساند.

در مکان پنجم بازار آمریکای شمالی نیز «لیگ عدالت» جای دارد که در پنجمین هفته نمایش ۴.۱ میلیون دلار فروخت و فروشش را به ۲۱۹.۴ میلیون دلار رساند.

«خانه بابا۲»، «ثور: رگناروک»، «هنرمند فاجعه»، «قتل در قطار سریع السیر شرق» و «لیدی برد» دیگر فیلم‌هایی هستند که به ترتیب تا مکان دهم فهرست پرفروش‌های باکس آفیس آمریکا را تشکیل داده‌اند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها