صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : شیوه عجیب اعلام آثار برگزیده از نگاه تماشاگران در جشنواره فیلم فجر ادامه دارد!

شیوه عجیب اعلام آثار برگزیده از نگاه تماشاگران در جشنواره فیلم فجر ادامه دارد!

image 13961116108 photo 2018 02 05 04 07 021

 

در حالی که امسال نسبت به دوره‌های گذشته ابهام‌های بیشتری درباره گردآوری آرای مردمی و شیوه پردازش آنها وجود دارد و نظرسنجی اینترنتی از تماشاگران با اشکال‌هایی مواجه است، محصول مشترک خانه سینما و جشنواره فجر بعد از چهار روز نمایش فیلم‌ها یک فهرست از ده فیلم برتر تماشاگران است که به شکل فله‌ای منتشر شده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، در این فهرست که چند ساعت بعد از نیمه شب از طرف روابط عمومی جشنواره منتشر شده، فیلم‌های «دارکوب»، «بمب؛ یک عاشقانه»، «به وقت شام»، «مغزهای کوچک زنگ زده»، «سرو زیر آب»، «خجالت نکش»، «چهارراه استانبول»، «تنگه ابوقریب»، «لاتاری» و «عرق سرد» به عنوان ده فیلم برتر از نظر تماشاگران معرفی شده‌اند.

نکته جالب آن است که در نمودار منتشر شده، اسامی این فیلم‌ها در یک دایره آمده که نه بر اساس حروف الفباست و نه رتبه و امتیاز فیلم‌ها را مشخص کرده و نشانه نوعی آشفتگی و دستپاچگی ازسوی ستاد انتخاب فیلم برگزیده تماشاگران و برگزار کنندگان جشنواره برای انتشار یک فهرست به هر قیمت برای جلوگیری از افزایش ابهام‌ها است. هرچند که احتمالا این شیوه اعلام آثار منتخب تماشاگران فقط ابهام‌ها را بیشتر خواهد کرد.

هرچند تجربه ثابت کرده به دست آوردن سیمرغ فیلم منتخب تماشاگران جشنواره فجر نه کیفیت فیلم را به نمایش می‌گذارد و نه نشانه موفقیت در گیشه است، اما از جوایز مهم جشنواره فجر است که همواره حرف و حدیث‌های زیادی به همراه داشته است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها