صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : نامه بیش از صد چهره سرشناس به رهبران دنیا در حمایت از « برابری جنسیتی »

نامه بیش از صد چهره سرشناس به رهبران دنیا در حمایت از « برابری جنسیتی »

image 13970301365 m974

بیش از صد چهره سرشناس از جمله مریل استریپ، اپرا وینفری و رایان رینولدز به تازگی نامه‌ای را خطاب به «رهبران دنیا» در حمایت از برابری جنسیتی امضا کرده‌اند. این لیست 140 نفری به جمع امضاکنندگان نامه‌ای پیوسته‌اند که مارس گذشته مصادف با روز جهانی زنان منتشر شد. هدف از انتشار این نامه افزایش توجه رهبران دنیا به 130 میلیون دختر بی‌سواد و یک میلیارد زنی است که حساب بانکی ندارند. از دیگر اهداف انتشار این نامه، حمایت از زنانی است که در هر نقطه دنیا برای انجام کاری مشابه نسبت به همتایان مردشان دستمزد کم‌تری دریافت می‌کنند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، بخشی از این نامه را روزنامه گاردین منتشر کرده است: «روی زمین هیچ جایی وجود ندارد که فرصت‌های مردان و زنان یکی باشد اما شکاف جنسیتی برای زنانی که در فقر زندگی می‌کنند عمیق‌تر است. فقر جنسیت‌زده است. و ما دست روی دست نخواهیم گذاشت در حالی‌که فقیرترین زنان نادیده گرفته می‌شوند

در میان دیگر چهره‌های سرشناسی که اخیرا به جمع امضاکنندگان این نامه اضافه شده‌اند می‌توان به ستاره‌های فیلم ابرقهرمانی «پلنگ سیاه» شامل چادویک بوسمن و لتیتیا رایت اشاره کرد. تینا فی، امی پولر، بونو، تام بردی، زندایا، امی شومر، ناتالی پورتنت، تندی نیوتن، رابین رایت و ژولیت بینوش نیز از دیگر امضاکنندگان این نامه هستند. گفته می‌شود این کمپین امیدوار است در هفته‌های آینده از سوی چهره‌های بیش‌تری حمایت شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها